בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ישרוטל תגייס חוב לראשונה בתולדותיה

רשת המלונות מתכננת להנפיק עד סוף השנה אג"ח בשווי 100 מיליון שקל; המהלך יצא לדרך על סמך דוחות של הרבעון השלישי, שדווקא יציגו ירידה ברווחיות עקב "צוק איתן"; שש חברות נוספות בדרך לגייס 2 מיליארד שקל

אורן פרוינד 07:3713.11.14

גופי החיתום הממונים על ההנפקות בבורסה בתל אביב יכולים לציין את 2014 כאחת השנים הטובות בשוק הישראלי. הריבית הנמוכה והר הכספים שזורם אל גופי הפנסיה בשנה האחרונה מושכים אל הבורסה המקומית עוד ועוד חברות המבקשות להחליף את מצבת החובות הישנה שלהן בחוב חדש בריבית נמוכה יותר.

 

מה דעתך על מניית ישרוטל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הפעם הגיע תורה של ישרוטללהצטרף לחגיגת ההנפקות. רשת המלונות, בבעלות איציק סלע וג'וליאן לואיס (96%), מתכננת לראשונה בתולדותיה להיכנס לשוק האג"ח ולבקש לגייס באמצעותו 100 מיליון שקל. ישרוטל, הנסחרת בתל אביב בשווי של 978 מיליון שקל, בחרה בגוף החיתום ברק קפיטל, בניהולו של צביקה מנס.

 

הגיוס צפוי לצאת לפועל בחודש דצמבר על בסיס דוחות הרבעון השלישי של החברה, שהושפעו לרעה ממבצע "צוק איתן". בעטיו של המבצע נאלצה ישרוטל לפרסם באוגוסט האחרון אזהרת רווח, וההערכה של רשת המלונות היא כי בחודשים יולי־אוגוסט נפגעו הכנסותיה בשיעור של 10% לעומת התקופה המקבילה ב־2013. בתוך כך הרווח הנקי של החברה ביולי־אוגוסט צפוי לרדת ב־7 מיליון שקל.

 

למעט תוצאות הרבעון השלישי, ישרוטל נמצאת במגמת תנופה. את הרבעון השני של 2014 היא סיימה עם הכנסות של 347 מיליון שקל, עלייה של 27% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, בעיקר בזכות השקות של מלונות כרמים בירושלים ורויאל ביץ' בתל אביב. בשורה התחתונה רשמה ישרוטל רווח נקי של 44 מיליון שקל, לעומת 4.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה, בעיקר בזכות העלייה בהכנסות לצד ירידה בהוצאות המימון עקב שיערוך של הלוואות צמודות למט"ח. בקופתה מצויים נכון לסוף יוני 6.5 מיליון שקל כנגד אשראי מתאגידים בנקאיים בהיקף של 121 מיליון שקל.

 

 

שנת ההנפקות לא הסתיימה

שוק ההנפקות הישראלי צפוי לראות בקרוב גיוסי חוב רבים נוספים. אלעזרא, חברת האחזקות שבבעלותו המלאה של אלי אלעזרא, השולטת (100%) בחברות אלבר והכשרה ביטוח, תצא הבוקר (ה') לשלב המוסדי בגיוס חוב של 70 מיליון שקל באג"ח (סדרה ג') שקלית מגובה בשעבוד על עודפים מפרויקטים וקרקעות שהיא מחזיקה.

 

את ההנפקה יובילו פועלים אי.בי.אי חיתום, איפקס חיתום וברק קפיטל. חברת הנדל"ן גירון פיתוח ובניה, בבעלות אבי רויטמן (90%), צפויה להיכנס ביום ראשון הקרוב לשלב המוסדי בגיוס אג"ח בהיקף של 120 מיליון שקל באג"ח חדשה מסדרה ה'. האג"ח קיבלה מחברת מדרוג דירוג ־A2 עם אופק יציב, והיא תהיה מובטחת בנכסי המקרקעין של החברה. את ההנפקה יובילו פועלים אי.בי.אי, ברק קפיטל ולאומי. מלבד אלה, חברות הנדל"ן האמריקאיות ספנסר, אולייר, אם.די.ג'י ולייטסטון צפויות לבצע הנפקות אג"ח בהיקף של 1.8 מיליארד שקל במהלך נובמבר.

 

הבנקים הלהיטו את השוק

באוקטובר נרשמה האטה מסוימת בשוק ההנפקות עקב תקופת החגים. מתחילת השנה נרשמו בתל אביב גיוסים בהיקף של 35 מיליארד שקל, סכום גבוה משמעותית לעומת זה שגויס בתקופה המקבילה אשתקד (29.4 מיליארד שקל), בעיקר בשל גיוסי אג"ח נרחבים (כ־6.4 מיליארד שקל) על ידי הבנקים בחודש ספטמבר.

 

 

מלון ישרוטל ים המלח מלון ישרוטל ים המלח

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x