$
שווקי חו"ל

טים קוק, מנכ"ל אפל: "אני גאה להיות גיי"

במאמר נדיר לביזנס וויק קרא קוק לשוויון זכויות להומואים ולסביות והביע תמיכה באלה המתמודדים עם אי סובלנות חברתית: "אם העובדה שמנכ"ל אפל הוא גיי יכולה לחזק את אלה שמתעקשים על זכותם לשוויון - שווה לי לוותר על הפרטיות שלי"

שירות כלכליסט 14:1730.10.14

במאמר אישי ונרחב שהתפרסם היום בביזנס וויק סיפר היום מנכ"ל אפל באופן נדיר על חייו כהומוסקסואל, נושא שמיעט לדבר עליו לאורך השנים, למרות שחי את חייו כגיי מחוץ לארון.

 

"כל חיי האישיים ניסיתי לשמור על רמה בסיסית של פרטיות, אני מנסה לא למשוך תשומת לב אישית אלי. אפל היא גם ככה אחת החברות שיותר ממקדות עניין בעולם, ואני מעדיף שהפוקוס יהיה על המוצרים וההישגים של החברה", אמר קוק בראיון, אך הוסיף כי לצד עובדה זו, הוא מאד מאמין באמירה של מרטין לותר קינג בדבר מחויבות האדם לחשוב על מעשיו לטובת שאר בני האדם. 

 

"הגבעתי להבנה שהרצון שלי בפרטיות עוצר אותי מלעשות משהו חשוב יותר, וזה מה שהביא אותי לכאן היום. במשך שנים שמרתי על פתיחות מול אנשים רבים לגבי הנטייה המינית שלי, מרבית הקולגות שלי באפל יודעים כמובן שאני גיי וזה לא משנה בשום מובן את היחס שאני מקבל מהם. כמובן, התמזל מזלי לעבוד במקום שמקבל בשמחה יצירתיות ומגוון אנושי, אך לא לכולם יש מזל כזה", כותב קוק.

 

"אף שמעולם לא נאלצתי להכיש את הנטייה המינית שלי, לעולם לא דנתי בה באופן ציבורי, וזוהי הפעם הראשונה שאני עושה זאת. אז אני רוצה להיות ברור: אני גאה להיות גיי, ואני רואה בהיותי גיי כחלק מהמתנות הגדולות ביותר שניתנו לי על ידי אלוהים", כותב קוק.

 

"עובדת היותי גיי העניקה לי הבנה עמוקה יותר של משמעות היותך חלק מהמיעוט, וסיפקה לי צוהר לאתגרים שעימם נאלצים קבוצות מיעוט להתמודד מדי יום. זה הפך אותי לאדם אמפתי יותר, ולאדם בעל חיים עשירים יותר. זה היה קשה ולא נוח בזמנים מסוימים, אך זה נתן לי את הכוח ואת הביטחון להיות מה שאני, ללכת בדרך שלי, ולהימנע מצרות אופקים", כותב קוק.

 

קוק עבר בשלב זה לאמירות ביקורתיות יותר. "העולם השתנה מאד מאז ימי כילד, ארה"ב מתקדמת לקראת שוויון בנישואין והדמויות הציבוריות שיצאו מהארון בגבורה סייעו לשינוי התפיסה במדינה והפכו את התרבות שלנו לסובלנית יותר. ועדיין, נותרו חוקים ברוב המדינות של ארה"ב המתירים למעסיקים לפטר עובדים על סמך הנטייה המינית שלהם. יש עדיין יותר מדי מקומות שבהם לבעלי בתים מותר לפנות דיירים רק בשל היותם גאים. אינספור אנשים, ובמיוחד ילדים, נאלצים להתמודד מדי יום עם התעללויות בגלל נטייתם המינית".

 

קוק כותב כי יש צורך בסובלנות ובשוויון לזכויות לקהילה הגאה. "אני לא מחשיב את עצמי אדם אקטיביסט, אבל אני מבין עד כמה הקורבנות של אחרים סייעו לזכויות שיש לי היום. כך, אם במקרה העובדה שמנכ"ל אפל הוא גיי יכולה לעזור למישהו או ישהי שמתקשה להתמודד עם הנטייה שלו או שלה, או לנחם את מי שמרגיש בדידות, או אולי מחזקת את אלה שמתעקשים על זכותם לשוויון - בשביל דברים כאלה שווה לי לוותר על הפרטיות שלי", מוסיף מנכ"ל אפל.

 

טים קוק טים קוק צילום: איי אף פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x