$
בורסת ת"א

סלע קפיטל רוכשת שליש ממלון רימונים באילת ב-100 מיליון שקל

שמואל סלבין, יו"ר החברה: "רק בישראל התקבעה התפיסה כי קרנות הריט יעסקו אך ורק בנדל"ן בתחום המשרדים"

דותן לוי 10:2429.10.14

קרן הריט סלע קפיטל תיכנס לראשונה לתחום המלונאות, הקרן רכשה שליש ממלון רימונים (לשעבר מלון נפטון) באילת אשר בבעלות מלונות הכשרת הישוב. החברה הגיעה לסיכום עם חברת איסתא לפיו ירכשו שתי החברות, בחלקים שווים שני שלישים מזכויות החכירה של המלון האילתי הוותיק – כך שכל אחת מהן תחזיק בסופו של דבר בדיוק שליש מהמלון. בתמורה לרכישת הנכס, תשלם סלע קפיטל 100 מיליון שקל. בנוסף, החברה צפויה לשלם מס רכישה והוצאות עסקה נלוות בסך של 6.8 מיליון שקלים כך שהיקף העסקה יגיע בסה"כ ל-107 מיליון שקלים לא כולל מע"מ.

 

בסיום העסקה, הכשרת הישוב המנהלת את המלון מזה עשרות שנים תחזיק שליש מהמלון ובמסגרת ההסכמות נקבע כי היא תשכור את המלון ותמשיך להפעיל את הנכס במסגרת רשת מלונות "רימונים" לתקופה של 10 שנים עם אופציות להארכת תקופת השכירות בעוד 7-2 שנים נוספות. לפי סלע קפיטל דמי השכירות השנתיים הצפויים יעמדו על 7.8 מיליון שקל המשקפים תשואה שנתית של 7.8%.

 

רווח ההון לפני מס, שצפויה לרשום מלונות הכשרה בגין החלק הנמכר הינו בסך של כ- 70 מיליון שקל והתזרים הפנוי של הכשרה מלונות לאחר פירעון הלוואות ולפני מס יעמוד על כ-140 מיליון שקל. 

 

מלון רימונים אילת מלון רימונים אילת צילום: אירית קוטונה

 

סלע תמן את העסקה מהון עצמי בשיעור של 40% ויתר הסכום בהלוואה ממוסד פיננסי. מלון רימונים באילת הינו מלון חמישה כוכבים בן 277 חדרים וסוויטות לזוגות ולמשפחות הממוקם באמצע אזור קניות ושווקים ובעל חוף ים פרטי. בנוסף מחזיק המלון בשטחי מסחר יוקרתיים בשטח כולל של כ- 2,000 מ"ר הממוקמים ברחוב תרשיש 6 בחוף הצפוני באילת.

 

מה דעתך על מניית סלע נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
כאמור, מדובר בעסקה ראשונה של סלע קפיטל אשר השקיעה עד כה בעיקר בתחום המשרדים, אך לאחרונה החלה לגוון השקעותיה ורכשה 2 תחנות דלק וכעת את המלון. שמואל סלבין, יו"ר סלע קפיטל אמר על העסקה, "זו הפעם הראשונה שקרן ריט בישראל רוכשת בית מלון וזאת כחלק מהאסטרטגיה של סלע קפיטל לגוון את תיק הנכסים שלה ולפזר סיכונים. בכל העולם קרנות ריט עוסקות במגוון של נכסי נדל"ן לרבות מלונאות רפואה ודיור להשכרה ורק בישראל התקבעה התפיסה כי קרנות הריט יעסקו אך ורק בנדל"ן בתחום המשרדים. אנחנו מסמנים את המטרה הבאה בתחום הנדל"ן המסחרי. המטרה שלנו היא קודם כל להבטיח תשואה יציבה ונאותה לבעלי המניות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x