שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

לאומי עשוי להפריש מיליארד שקל נוספים בגין חקירות המס בארה"ב

כך על פי דיווח בסוכנויות הידיעות. מדובר בדרישה של גוף רגולטורי נוסף בארה"ב. עד כה הפריש לאומי כמיליארד שקל בגין חשד להעלמות מס של לקוחותיו, כחלק מהסדר עם משרד המשפטים האמריקאי

תומר ורון 09:3929.10.14

ארבעה חודשים אחרי שהודיע כי הוא קרוב להסכם עם משרד המשפטים האמריקאי בעניין החקירה נגד לקוחותיו בארה"ב בחשד להעלמות מס מצדם, מודיע הבוקר בנק לאומי כי ישנה אפשרות שהסכום הסופי של ההוצאה לסיום החקירות עם כל הרשויות האמריקאיות יהיה גבוה משמעותית ממיליארד שקל – סכום שאותו הפריש עד כה הבנק.

 

בנק לאומי נכנס למשא ומתן גם עם רשות הרגולטורים הפיננסיים במדינת ניו יורק וזאת במקביל למגעים שהוא מנהל עם משרד המשפטים האמריקאי. על פי פרסומים ברויטרס הרשות הפיננסית בניו יורק דורשת כעת מהבנק כמיליארד שקל נוספים כקנס.

 

"בימים אלה מתקיימים מגעים ראשוניים מול רשות הפינניסיים בניו יורק, בקשר עם הסדר אפשרי. טרם ניתן להעריך אם מגעים אלו יבשילו לכדי הסכם", נכתב בהודעת לאומי. "בשלב זה לא ניתן להעריך את סכום ההוצאה שצפוי להיגרם לקבוצה וקיימת האפשרות שהסכום הסופי של ההוצאה לסיום החקירות עם כל הרשויות האמריקאיות כאמור יהיה גבוה משמעותית מהסכום שנכלל בדוחות הכספיים".

 

תחילת הפרשה בשנת 2012 אז הכריזו רשויות המס בארה"ב כי פותחים בחקירה נגד לקוחות של בנק לאומי בארה"ב בחשד להעלמות מס מצדם. בין הבנקים הישראליים שברשימה הנחקרים של הרשויות האמריקאיות ניתן למצוא גם את בנק הפועלים ואת בנק מזרחי-טפחות, ואולם ככל הידוע, שם החקירה מתקדמת פחות לעומת בנק לאומי.

 

לפני 4 חודשים הודיע לאומי כי נמצא במגעים מתקדמים עם משרד המשפטים האמריקאיים והודיע כי סך ההפרשות יסתכמו ב-950 מיליון שקל. ברבעון השני של שנת 2014 ביצע הפרשה של 460 מיליון שקל דבר אשר חתך את הרווח הנקי של הבנק באותו רבעון ל-290 מיליון – ירידה של 39%.

 

גובה הקנס ששילם עד כה לאומי (950 מיליון שקל) מורכב מתחשיבי תשלומי המס שהלקוחות האמריקאיים של הבנק נמנעו מלשלם כתוצאה מהסתרת הכספים בחשבונות לאומי, ומהחזר ההכנסות שהיו לבנק כתוצאה מפעילותו מול הלקוחות האמריקאיים.

דוד ברודט יו"ר דריקטוריון בנק לאומי דוד ברודט יו"ר דריקטוריון בנק לאומי צילום: אריאל שרוסטר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x