שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המלצות ואזהרות

"הירידות בשוקי המניות בעולם - תיקון ולא תחילת מפולת"

כלכלני בנק לאומי ממליצים בסקירתם השבועית על הרכיב המנייתי, תוך מתן משקל יתר לחו"ל; זאת בשל הביקושים המקומיים הנמוכים בישראל

כלכליסט 11:0224.10.14
הירידות בשוקי המניות בעולם מהוות תיקון ולא תחילתה של מפולת, כך מעריכים כלכלני בנק לאומי בסקירתם השבועית. לדבריהם, "העלייה בתנודתיות בשוקי ההון בעולם במהלך השבועות האחרונים, תוך ירידות מחירים בנכסי סיכון (מניות, אג"ח קונצרני בדירוגים נמוכים), נרגעה מעט בשבוע האחרון. עם זאת, רמת התנודתיות לא צפויה לרדת חזרה לרמות הנמוכות שנרשמו בחודשים מאי-יוני".

 

 

מה דעתך על מניית לאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בלאומי ממליצים על הרכיב המנייתי בתיק ההשקעות לאפיק המועדף לנטילת סיכון, כאשר "עיקר הסיכון להמלצה זו נובע מהתפתחויות שליליות בכלכלת אירופה. אנו ממליצים על משקל יתר משמעותי למניות חו"ל, לנוכח חולשת הביקושים המקומיים בישראל. במניות חו"ל אנו ממליצים על חשיפת שוק לארה"ב ולאירופה, חשיפת יתר לשווקים מתעוררים, וחשיפת חסר ליפן".

 

ההמלצה על מתן משקל יתר למניות חו"ל מוסברת כאמורב"האטה הברורה בקצב הצמיחה המקומי לאורך השנתיים האחרונות, המתבטאת בקיפאון בפעילות הכלכלית על פי המדד המשולב של בנק ישראל. עיקר השיפור ברווח של פירמות שפונות לשוק המקומי, יכול לבוא מתהליכי התייעלות, ושיפור בעלויות המימון"

בנוגע לשוק האג"ח הממשלתי כותבים בלאומי כי "התשואות לאורך העקומים המרכזיים בחו"ל נמוכות מאוד, וצפויות לעלות בהדרגה. זאת, כתלות בהמשך השיפור בכלכלה הגלובלית, בדגש על כלכלת ארה"ב. לכן, מומלץ להימנע מאג"ח ממשלתיות של המדינות המפותחות המרכזיות (ארה"ב, גרמניה ויפן). אנו ממליצים על חשיפה גבוהה לאג"ח ממשלת ישראל במח"מ בינוני (כ-5 שנים). התשואות האפסיות במח"מ הקצר, אינן כדאיות להשקעה. מנגד, רמת מחירים גבוהה בחלק הארוך של העקומים, מגדילה את הסיכון בהחזקת פלח זה".

 

 

 צילום: שי סלינס

 

בנוגע לשוק האג"ח הקונצרני כותבים כלכלני הבנק כי "בחודשים האחרונים מורגשת עלייה מתונה במרווחים באפיק הקונצרני בישראל. פתיחת מרווחים זו תואמת את ההאטה בכלכלה הריאלית ועשויה להימשך בטווח הקצר גם על רקע היקפי גיוסים גבוהים באפיק. יחד עם זאת, העלייה במרווחים באפיק הקונצרני אינה זניחה ביחס לסביבת הריביות הנמוכה. עקב כך, ביצענו לאחרונה הגדלה מדודה של החשיפה לאפיק הקונצרני (והקטנה בחשיפה לאג"ח  ממשלתי צמוד), בדגש על דירוגים איכותיים (A+ ומעלה) והטווח הבינוני. גם לאחר השינוי, החשיפה הרצויה לאפיק הקונצרני עודנה נמוכה יחסית".

 

 

 

לדבריהם, "אנו ממליצים על החזקה מועטה של אג"ח קונצרני בחו"ל, תוך התרכזות בדירוגי ההשקעה הנמוכים, ומח"מ בינוני. פתיחת המרווחים באג"ח High Yield במח"מ קצר בארה"ב, מהווה להערכתנו הזדמנות טקטית לפרק זמן קצר, ברמת סיכון גבוהה. זאת, בעיקר על רקע רמת הריביות הנמוכה, ותוך ציפיה ששיעור הכשלים בפלח זה לא יגדל באופן משמעותי בחודשים הקרובים".

 

בנוגע להמשך היחלשות השקל כותבים בלאומי כי אם יימשך הפיחות, הדבר "עשוי לתרום לעלייה קלה בסביבת האינפלציה בישראל בחודשים הקרובים, ותומך בהמלצתנו להחזיק כמחצית מהחשיפה האג"חית בתיק בצמודי מדד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x