$
שווקי חו"ל

סיסי יכול לחייך: מודי'ס העלתה את תחזית הדירוג של מצרים

התחזית הועלתה מ"שלילית" ל"יציבה" על רקע התייצבות הפוליטית והביטחונית, והירידה ברמת הסיכון במדינה. הדירוג נותר ברמה הנמוכה של Caa, בשל "האתגרים הכלכליים הקשים העומדים בפני הממשלה"

מיקי גרינפלד 16:2020.10.14

חדשות טובות לשכנה הענקית מדרום: סוכנות הדירוג מודי'ס שינתה את תחזית הדירוג של מצרים משלילית ליציבה, תוך הותרת דירוג האשראי ברמה הנמוכה של "Caa1".

 

 

 

"שינוי התחזית ל'יציבה' משקפת את הציפיות שלנו לשיפור פיסקאלי ושיפור הסביבה הכלכלית במצרים, לאחר שהתפתחויות במדינה בשנה האחרונה הורידו את רמת הסיכון של הדירוג", הסבירו במודי'ס.

 

בסוכנות הדירוג הציגו את נקודות המפתח לשינוי התחזית, ובהן ההתייצבות במצב הפוליטי במדינה שידעה חילופי שלטון בשנים האחרונות, השיפור במצב הביטחוני, שורה של יוזמות מצד הממשל לטובת שיפור המצב הפיסקאלי, נתונים המעידים על תחילת התאוששות ושיפור במצב המאקרו כלכלי לכיוון של יציבות, ותמיכה חזקה מצד גורמים חיצוניים.

 

"עם זאת", מסייגים במודי'ס, "רמת דירוג האשראי של המדינה משקפת את החולשה הפיננסית הנוכחית והאתגרים הכלכליים הקשים העומדים בפני ממשלת מצרים".   

 

הדירוג ממשיך להיות מוגבל, לנוכח הגירעון התקציבי הגדול, האילוץ להסתמך על הלוואות בהיקפים גדולים, ואתגרים נוספים העומדים בפני התאוששות הכללה המצרית תחת המצב הפוליטי והכלכלי החדש", מוסיפים במודי'ס. 

 

הבורסה בקהיר הבורסה בקהיר צילום: אי פי אי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x