שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

תפנית במאבק על מנגו: פוקס במגעים עם אלביט הדמיה לרכישת הזיכיון

סכום הרכישה מוערך ב-28 מיליון שקל, ותשלום נוסף עבור המלאים. אלביט הדמיה הודיעה לפני שבועיים על התנגדותה להודעת הרשת הספרדית על אי הארכת הזיכיון, ואף איימה על פוקס בתביעה בגין קיום מגעים עם הרשת

גולן חזני 09:3712.10.14

העימות בין אלביט הדמיה ורשת פוקס סביב רשת מנגו מקבל תפנית מפתיעה בדיווח של שתי החברות לבורסה הבוקר. על פי הדיווח, פוקס מנהלת מו"מ עם אלביט הדמיה, הזכיינית הנוכחית של המותג "MANGO" בישראל, לרכישת פעילות המותג. סכום הרכישה מוערך ב-28 מיליון שקל, ועוד סכום שישולם עבו המלאי שיועבר לרשות פוקס.

 

פוקס מבהירה כי המועד המשוער להשלמת המו"מ בין הצדדים הנו סוף חודש נובמבר 2014.

 

אלביט הדמיה קיבלה בסוף ספטמבר הודעה רשמית מחברת PUNTO FA הספרדית, לפיה לא תאריך לחברה הישראלית את הזכיון. על כוונת החברה הספרדית פורסם לראשונה ב"כלכליסט". פונטו הודיעה לאלביט כי במסגרת הפסקת ההתקשרות עימה, מתוכננות החנויות העיקריות של הרשת בישראל להיסגר במאי 2015, עם תום הזכיון של אלביט, כאשר יתר הסניפים ייסגרו במהלך השנים 2016 ו-2017.

 

אלביט הדמיה  הודיעה בתגובה כי היא איננה מקבלת את החלטתה של פונטו, ושומרת לעצמה את זכות לפעול בדרכים משפטיות על מנת לשמור על זכויותיה. כמה ימים לפני כן איימה אלביט הדמיה כי תגיע תביעה נגד פוקס בגין המגעים שהיא מנהלת ישירות מול הרשת הספרדית.

 

עבור פוקס שבשליטת הראל ויזל מדובר ברכישה אסטרטגית מהותית שתרחיב משמעותית את פעילות החברה. במחצית הראשונה של 2014 פעילות האופנה שכוללת בעיקר את מנגו היתה אחת הבודדות שייצרו רווח תפעולי באלביט הדמיה. פעילות האופנה במחצית הראשונה ייצרה הכנסות של 82 מיליון שקל, ורווח תפעולי של 5 מיליון שקל (רווחיות תפעולית של 6.1%, לעומת רווחיות תפעולית של 7.5% בפוקס, ושל 6.2% בקסטרו באותה תקופה).

 

הראל ויזל הראל ויזל צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x