$
בורסת ת"א

מתחת לרדאר: אושר שכרו של יו"ר בנק דיסקונט יוסי בכר

באסיפה הכללית אישרו ליו"ר הבנק תוספת של משכורת 13. בנוסף, נבחרו חמישה דירקטורים חדשים ואושר המשך כהונתם של שלושה דירקטורים

תומר ורון 08:2906.10.14

בנק דיסקונט פרסם בסוף השבוע האחרון את תוצאות האסיפה הכללית, שבה נבחרו חמישה דירקטורים חדשים ואושר שכרו של היו"ר יוסי בכר.

 

תנאי שכרו נותרו זהים לתנאים הקודמים, אך כעת בכר גם זכאי למשכורת 13 המהווה תוספת של 8.3% לשכרו. הבנק לא פרסם את שיעור התמיכה בתנאי העסקתו של בכר. סעיף זה זכה לתמיכת אנטרופי, החברה המייעצת לגופים מוסדיים לפני הצבעות.

 

עם פרסום התוכנית האסטרטגית באוגוסט, הבנק הודיע כי חברי ההנהלה לא יקבלו בונוס עבור 2014, כך שבעלי המניות לא נדרשו לאשר את מתווה הבונוס של בכר באסיפה. עלות השכר שלו (ללא בונוסים) תעמוד על 3.1 מיליון שקל ב־2014. בכר גם היה אמור לעמוד לבחירה בסוף השנה, אך בעקבות החילופים המסיביים בהנהלה ובדירקטוריון המפקח על הבנקים אישר לו להמשיך ולכהן עד אוקטובר 2015, אז ייאלץ לעמוד לבחירה מחודשת.

 

עוד נבחרו באסיפה חמשת הדירקטורים החדשים שהם ברוך לדרמן, לשעבר ראש החטיבה הבנקאית בלאומי; לינדה בן שושן, לשעבר חברת הנהלה בדיסקונט; יהודה לוי, לשעבר מנכ"ל HSBC בישראל; אריה אור לב, לשעבר סמנכ"ל המחשוב במזרחי טפחות; ושאול קוברינסקי, יו"ר חברת נובו־לוג.

 

בנוסף לחמשת הדירקטורים החדשים, בעלי המניות אישרו את המשך כהונתם של שלושה דירקטורים: אילן בירן, עידית לוסקי ודוד לוינסון. הבחירות לדירקטוריון היו הראשונות מאז הפך דיסקונט לבנק ללא גרעין שליטה. רובין שראן כבר אינו מחזיק במניות דיסקונט, בעוד מת'יו ברונפמן ירד בספטמבר לאחזקה הנמוכה מ־5%. 

 

יוסי בכר יוסי בכר צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x