בורסת ת"א

בריינסוויי: תוצאות חיוביות לניסוי המשך בטיפול ב-OCD

על פי התוצאות המכשיר של החברה הוכיח יעילות גבוהה יותר ככל שהחולים קיבלו טיפול בתדירות זרם גבוהה יותר

ניר צליק 15:2718.09.14
בריינסוויי, יצרנית קסדת ה-Deep TMS לטיפול בדיכאון והתמכרויות, פירסמה תוצאות של מחקר המשך שנערך בקסדה של החברה בבית החולים תל השומר על ידי פרופ' יוסף זוהר, בקרב חולים ב-OCD (הפרעה טורדנית כפייתית). על פי התוצאות, המכשיר של החברה הוכיח יעילות גבוהה יותר ככל שהחולים קיבלו טיפול בתדירות זרם גבוהה יותר. 
המחקר עצמו כלל 41 חולי OCD שלא הגיבו בצורה מספקת לטיפול תרופתי או פסיכולוגי שחולקו לשלוש קבוצות, קבוצת התדירות הגבוהה (20 הרץ), קבוצת התדירות הנמוכה (1 הרץ) וקבוצת פלסיבו. בתקופה הראשונה חולקו 25 חולים לשלוש קבוצות ובתדירות הגבוהה נראה שיפור של 27% בחומרת הסימפטומים, בצורה מובהקת סטטיסטית. בקרב המטופלים בתדירות הנמוכה נראתה הטבה של 13% למול קבוצת הפלסיבו אך התוצאות לא היו מובהקות. בקבוצת הביקורת נמדד שיפור של 4% ללא מובהקות סטטיסטית.

 

עוזי סופר, מנכ"ל בריינסוויי עוזי סופר, מנכ"ל בריינסוויי צילום: עמית שעל
בחלקו השני של המחקר גויסו 16 נחקרים וחולקו לקבוצת תדירות גבוהה וקבוצת ביקורת, כאשר בקרב החולים בתדירות גבוהה נראה שיפור של 28% מובהק סטטיסטית ובקבוצת הביקורת לא נרשם שיפור משמעותי. בסופו של דבר, המטופלים בתדירות גבוהה הראו שיפור של 27% בחומרת הסימפטומים באופן כוללני.

 

מה דעתך על מניית בריינסוויי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
אחוז המטופלים אשר הגיבו לטיפול עמד על 42% בתדירות גבוהה, 25% בתדירות נמוכה ו-7% בקבוצת הביקורת כאשר תגובה הוגדרה כ-30% ירידה בסימפטומים של המחלה.

 

בריינסוויי פיתחה את מכשיר ה-Deep TMS המשמש לטיפול בהפרעות נפשיות, כאשר לפני כשנתיים קיבלה החברה אישור שיווק מה-FDA למכשיר בארצות הברית. עד כה לא הצליחה החברה להגיע למכירות משמעותיות של המכשיר, כאשר בימים אלה היא מפתחת אותו למגוון התוויות, ביניהן התמכרות לסמים ואלכוהול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x