שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קרופיק: "אין לנו מושג לגבי המעשים המדוברים שקשורים לאנדרומדה"

מנכ"ל כת"ב התייחס בשיחת ועידה לטענות של חברת הייפריון כי העובדים של אנדרומדה קיבלו נתונים לא חסויים של תוצאות המחקר והשתמשו בהם לבצע מניפולציות. קרופיק: "כל ניסיון לקבל פרטים על מה מדובר לא נענה על ידי הייפריון"

ניר צליק 16:5109.09.14

בשיחת הוועידה שקיימה כלל ביוטכנולוגיה, על רקע הנעשה באנדרומדה, אמר מנכ"ל החברה, ראובן קרופיק כי "אין לכת"ב או למי מעובדי החברה מושג כלשהו בנוגע למעשים המדוברים. אנחנו מאוד מוגבלים בהבנת האירוע". 

"גיליתי את הנושא בהפתעה גמורה דרך הדיווח של הייפריון. לא היה לנו מושג על הדבר הזה, ונכון לרגע זה כל ניסיון לקבל פרטים על מה מדובר לא נענו על ידי הייפריון. חיפשתי את הרגע הראשון שיכולתי על מנת להגיד את הדברים בקולי ובנוכחתי גם כשאין לי פרטים נוספים על מה שמסרה הייפריון", אמר קרופיק. 

 

על פי הטענות, העובדים של אנדרומדה קיבלו נתונים לא חסויים של תוצאות המחקר והשתמשו בנתונים כדי לבצע מניפולציות על תוצאות הניסוי ולקבל תוצאות טובות מאלה שהתקבלו בפועל, קרי, הוצאת חולים שעליהם התרופה לא השפיעה במידה המקווה מהתוצאות. נתונים אלו אמורים להיות חסויים לחלוטין. על פי העדויות, המעשים נעשו בתוצאות של שני הניסויים בשלב 3 שערכה החברה.

 

ראובן קרופיק ראובן קרופיק צילום: אוראל כהן
מעשים אלו הוסתרו מהיפריון, לטענתה, כאשר בעקבות הגילויים היא השעתה את כל עובדי אנדרומדה שהיו מעורבים והודיעה לרשויות הרגולטוריות על המעשים, ובנוסף היא בוחנת אפשרויות חוקיות העומדות לרשותה. עובדי היפריון לא היו מעורבים במעשים, לדבריה.

 

בשיחת הוועידה שערכה החברה הרוכשת, היפריון, שלשום (יום שני), נשמע מנכ"ל החברה, דונלד סנטינל , מזועזע מהמקרה, ואמר כי "זו רמה של רמאות ללא תקדים. כולנו נמצאים בתעשייה כבר שנים ארוכות, וזו רמת הונאה שלא ראינו בעבר. אף אחד מהיוצעים שעזרו לנו ועורכי הדין, כמו גם חברי הדירקטוריון של החברה לא ראתה דבר דומה. לא ניתן היה לגלות את ההונאה ללא בדיקה מעמיקה ופרטנית של המידע הקליני"

 

 

"מה שגילינו", אמר סנטינל , "הוא מניפולציה של התוצאות על ידי הוצאה של חלק מהמשתתפים בניסוי. לכן המידע צריך להיבחן בצורה דקדקנית. אנחנו נסגור את הניסוי ונפרסם את התוצאות על בסיס מה שנראה, אבל הסיכוי שהניסוי השני יצליח אם מתחשבים בזה שחלק מהמשתתפים הוצאו, הוא מאוד קטן".

 

 

"במהלך הבדיקה של הנתונים הסטטיסטיים הנוגעים ליעילות בניסוי. אנדרומדה החריגה 34 מטופלים מהתוצאות, ובין האנליזות שבדקנו הוספנו את המטופלים, מה ששינה משמעותית את תוצאות הטיפול והפכו אותו ללא יעיל. חשבנו שזה מוזר, על רקע העובדה שאנדרומדה טענה שהחולים הוצאו בצורה עיוורת. שאלנו על זה שאלות ונתקלנו בהתנגדות מצידה של אנדרומדה שהתגברה. כתוצאה מכך אנחנו מאמינים שהתוצאות שונו באופן מודע"

 

 

"זה בהחלט הוריד את האמון שלנו בבני אדם מצד אחד, אבל צריך להסתכל על הקריירה שלנו, ועל זה שמעולם לא ראינו כזה דבר. כשההונאה מגיעה גם להגשה לגופים רגולטורים בארצות הברית ובמקומות אחרים בעולם זו הונאה שהיא חריגה ורצינית מאוד. אני לא חושב שהתעשייה הזו מלאה בחברות דומות ובאנשים דומים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x