$
שווקי חו"ל

איקאה: המכירות השנתיות טיפסו ב-3% ל-37 מיליארד דולר

ענקית הריהוט השבדית דיווחה על צמיחה משמעותית בשוק הסיני בשנה הפיסקאלית החולפת לעומת התקופה המקבילה אשתקד. החברה אף מתכננת לפתוח 25 חנויות חדשות ברחבי הודו

שירות כלכליסט 13:4709.09.14
איקאה, חברת הרהיטים הגדולה בעולם במונחים של מכירות, דיווחה היום (ג') על צמיחה של 3% במכירות השנתיות, על רקע צמיחה חזקה בסין, השוק שצומח במהירות הרבה ביותר של החברה.

 

החברה השבדית דיווחה כי המכירות עבור השנה הפיסקאלית שהסתיימה ב-31 באוגוסט, טיפסו ל-28.7 מיליארד יורו (37 מיליארד דולר) מ-27.9 מיליארד יורו בתקופה המקבילה אשתקד.

 

חנות של איקאה בשטוקהולם שבשבדיה. רוב ההכנסות מקורן במדינות אירופה חנות של איקאה בשטוקהולם שבשבדיה. רוב ההכנסות מקורן במדינות אירופה צילום: בלומברג

 

"אנחנו ממשיכים לראות סימנים חיוביים בצריכה הפרטית, וזה תענוג גדול לדווח על צמיחה כמעט בכל השווקים שלנו, ובייחוד בשווקים הבעייתיים יותר של דרום אירופה", מסר המנכ"ל פיטר אגנפל.

 

עוד דיווחה החברה כי המכירות בחנויות הפתוחות למעלה משנה עלו ב-3.6%. החברה מתכננת לפרסם את הדו"ח המלא, שכולל גם נתוני רווח בינואר.

 

איקאה הצליחה לשמור על צמיחה עקבית במכירות וברווח בשנים האחרונות, על אף הקשיים שחוותה הכלכלה העולמית.

 

מרבית ההכנסות של החברה מקורן באירופה, אך היא מתרחבת גם בשווקים המתעוררים, כולל בהודו, שם היא מתכננת לפתוח 25 חנויות ברחבי המדינה. החברה מפעילה למעלה מ-300 סניפים ב-26 מדינות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x