שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

תשובה ימכור את רודשף ב-900 מיליון שקל - כמעט פי 2 מהסכום ששילם

קבוצת דלק הודיעה כי היא מנהלת מו"מ למכירת מפעילת תחנות השירות לקרן השקעות בריטית. לפי ההערכות, היקף העסקה גבוה ב-80% מהסכום שבו רכשה הקבוצה את רודשף מהחברה הבת שלה דלק נדל"ן

אורן פרוינד 14:4631.08.14

שלוש שנים ושמונה חודשים לאחר שרכשה קבוצת דלק של יצחק תשובה את זרוע תחנות הדלק שלה באנגליה רודשף (RoadChef) בעסקת בעלי עניין מידי החברה הבת דלק נדל"ן, הודיעה החברה הבוקר (א') כי היא מנהלת משא ומתן למכירתה בסכום שנע על פי ההערכות בהיקף של 950-900 מיליון שקל.

הרוכשת היא קרן השקעות בריטית שנמצאת בשלבי סיום של בדיקות הנאותות לקראת חתימה על הסכם הרכישה. היקף העסקה הנוכחי גבוה ב-80% (כמעט פי שניים) מהסכום (500 מיליון שקל) שבו רכשה קבוצת דלק את רודשף מידי החברה הבת שלה דלק נדל"ן למרות התנגדותה של חברת הייעוץ אנטרופי.

 

בעל השליטה בקבוצת דלק, יצחק תשובה. אנטרופי סברה בזמנו כי העסקה לרכישת רודשף אינה כדאית בעל השליטה בקבוצת דלק, יצחק תשובה. אנטרופי סברה בזמנו כי העסקה לרכישת רודשף אינה כדאית צילום: ראובן שוורץ

 

אנטרופי סברה בזמנו שהעסקה אינה כדאית לבעלי מניות המיעוט בדלק נדל"ן אולם כדאית מאוד לקבוצת דלק בשל המחיר הנמוך בו בוצעה. למרות ההתנגדות של אנטרופי, אישרו בעלי המניות של דלק נדל"ן את העסקה מה שפגע משמעותית במחזיקי האג"ח של דלק נדל"ן שספגו בסוף שנת 2012 תספורת של 65% על חוב של 2.15 מיליארד שקל.

 

המימוש הנוכחי מצטרף למימושים נוספים בהיקף של 5.3 מיליארד שקל שביצעה קבוצת דלק כחלק מהאסטרטגיה שלה להישאר רק עם פעילות האנרגיה. בין היתר מכרה דלק לאחרונה את את 18% ממניות דלק ארה"ב, השלמת מכירת מניות דלק אירופה, מכירת ברק קפיטל, וחתימה על הסכם למכירת חלק מאחזקותיה בחברת ריפבליק בסכום כולל של כ-3.5 מיליארד שקל. בנוסף חתמה הקבוצה על הסכם כוונות למכירת מניות הפניקס בסכום של כ-1.7 מיליארד שקל.

 

רודשף מפעילה 28 תחנות שירות לצדי הכבישים המהירים ב-20 אתרים בבריטניה, שכוללות תחנות דלק, מסעדות, מלונות חנויות ודוכני קפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x