שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בשורות צוננות למשפחת קושנר: רווח זניח של 6 מיליון שקל להפניקס ברבעון השני

ברבעון המקביל ב-2013 רשמה הפניקס רווח של 137 מיליון שקל. סביבת הריבית הנמוכה אילצה את הפניקס לבצע הפרשות של 183 מיליון שקל לעתודות ביטוח - בדומה למתחרה הגדולה מגדל. המנכ"ל לפידות: "ענף הביטוח עומד בפני תקופה מאתגרת עקב רמת הריבית הנמוכה והשינויים הרגולטוריים"

רחלי בינדמן 13:2228.08.14

חברת הביטוח הפניקסשבניהולו של אייל לפידות ובשליטת יצחק תשובה מספקת בשורות צוננות לרוכשים הפוטנציאלים מארה"ב, משפחת קושנר: הפניקס סוגרת רבעון חלש עם רווח כולל של 6 מיליון שקל בלבד לעומת 137 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.  

הצניחה החדה ברווח נובעת מהפרשה גדולה לעתודות ביטוח שבוצעה ברבעון בשל סביבת הריבית הנמוכה. ההפרשה ברבעון השני עמדה על 183 מיליון שקל לפני מס ושל 114 מיליון שקל אחרי מס. במחצית הראשונה כולה נרשמה הפרשה של 227 מיליון שקל לפני מס ו-141 מיליון שקל אחרי מס. ההפרשה גררה הפסד של 111 מיליון שקל ברבעון בתיק ביטוח החיים.

 

ההפרשה של הפניקס כמעט זהה לזו שביצעה מגדלף המחזיקה בנתח שוק כמעט כפול מזה של הפניקס בתיק ביטוחי החיים. אלא שההפרשה לעתודות תלויה גם בתמהיל תיק הביטוח ובהיקף האג"ח המיועדות המוחזקות עבור העמיתים. בתיק ביטוחי החיים של הפניקס יש פחות אג"ח מיועדות ויותר השקעות בשוק החופשי בהשוואה למגדל, כך שהתיק חשוף יותר לביצועי שוק ההון ופוטנציאל התשואה שלו יורד בגלל סביבת הריבית הנמוכה.

 

הפניקס הכריזה על דיבידנד של 200 מיליון שקל.

 

יצחק תשובה ואייל לפידות יצחק תשובה ואייל לפידות צילום: הדר SPIRIT

 

מה דעתך על מניית הפניקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

פעילות הביטוח

תיק ביטוח החיים מציג שיפור משמעותי בשיעור הפדיונות (ירידה בעזיבת לקוחות) - שיעור הפדיונות עמד על 2.2% במחצית לעומת 2.6% במחצית המקבילה. ברקע לירידה האיסור שהוטל על שיווק פוליסות ביטוחי מנהלים עם מקדם קצבה מובטח החל מ-2013 שגרם - כלל שגרם לחוסכים לא לוותר על הפוליסות שהונפקו קודם לכן עם מקדם.

 

הרווח בתחום ביטוחי הבריאות צנח ל-15 מיליון שקל ברבעון, ירידה של 62% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הצניחה ברווח מוסברת ברווחיות חריגה ברבעון המקביל אשתקד כתוצאה מהחלפת מבטח משנה שהוביל ברבעון השני ב-2013 לרווח לפני מס בבריאות של 72 מיליון שקל.

 

בה בעת, אל מול הירידה ברווח, הפניקס ממשיכה לצמוח בקצב גבוה בתחום ביטוחי הבריאות, עם צמיחה של 10.4% בפרמיות במחצית ו-9.6% ברבעון. העליה בפרמיות נובעת בעיר בגידול בפרמיות ביטוחי פרט, בשל עליה נמשכת במכירות החדשות לצד גידול מתון יותר בפרמיות הקולקטיבים. הביטוחים הקולקטיבים בבריאות מהווים בשנים האחרונות גיבנת לחברות הביטוח.

 

גם בתחום הביטוח הכללי נרשמה ירידה ברווח – הרווח הכולל הסתכם ב-64 מיליון שקל ברבעון לעומת 118 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה מוסברת הן בהפרשה שבוצעה להגדלת ההתחייבויות הביטוחיות בצל סביבת הריבית והן בשל רווחיות חריגה ברבעון המקביל אשתקד כתוצאה מעדכון הערכות בגין תביעות בענפי החבויות (שחרור עתודות על רקע הנחה כי יהיו פחות תביעות מהצפוי).

 

לפידות אמר כי "התוצאות במחצית הראשונה הושפעו מהותית מסביבת הריבית הנמוכה במשק בכלל ובירידת הריבית ברבעון הנוכחי בפרט. בהיבט החיתומי החברה ממשיכה להציג רווחיות נאה וצמיחה עסקית תוך דגש על פעילות הפרט. אין ספק שענף הביטוח עומד בפני תקופה מאתגרת עקב רמת הריבית הנמוכה השוררת במשק והשינויים הרגולטוריים שטרם מוצתה השפעתן. מכלול הפעולות שנעשו על ידי הקבוצה בשנים האחרונות ואיתנותה הפיננסית מציבים אותה בנקודת זינוק טובה מאוד מול אתגרים אלה".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x