$
בורסת ת"א

קבוצת דלק רכשה מהלמן אלדובי מניות דלק אנרגיה ב-48 מיליון שקל

המניות שנרכשו מהוות 0.38% מהונה של החברה שמחזיקה בחלק ממאגר הגז לווייתן. לאחר העסקה הלמן אלדובי נותר ללא אחזקה מהותית בדלק אנרגיה

אורן פרוינד 17:2027.08.14

אחרי שנכשל ארבע פעמים בניסיונותיו לרכוש את כלל מניותיה של החברה הבת דלק אנרגיה, פונה יצחק תשובה, הבעלים של קבוצת דלק לעסקאות מחוץ לבורסה. דלק רכשה הבוקר (ד') בעסקה מחוץ לבורסה 20 אלף מניות של דלק אנרגיה מידי בית ההשקעות הלמן אלדובי בתמורה לסכום של 48 מיליון שקל. המניות שנרכשו מהוות 0.38% מהונה של החברה והן נרכשו במחיר שוק של 2,404 שקל למניה. לאחר העסקה הלמן אלדובי נותר ללא אחזקה מהותית בדלק אנרגיה.  

מקורבים לחברה מדווחים הבוקר כי למרות העסקה הנוכחית, דלק אינה צפויה להציע הצעת רכש נוספת לבעלי המניות של דלק אנרגיה בטווח הקרוב. זאת לנוכח היסטוריה רצופת כישלונות כאשר מאז שנת 2005 ועד היום סירבו בעלי המניות של דלק אנרגיה לארבע הצעות רכש שהציעה החברה האם קבוצת דלק.

 

מנית דלק אנרגיה רשמה בחמש שנים האחרונות עלייה של 300% בעקבות גילויי הגז בישראל. הנכסים העיקריים של דלק אנרגיה הם החזקתה בשותפות אבנר(47.5%), החזקתה בחברת דלק קידוחים (62.6%) שכל אחת מהן מחזיקה ב-15.625% וב-22.7% ממאגרי הגז והנפט תמר ולווייתן בהתאמה.

 

לווייתן לווייתן
מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
40% 0% 60%

בחודש מאי האחרון הגישה קבוצת בעלי מניות בדלק אנרגיה בקשה לתביעה ייצוגית על סך 100 מיליון שקל כנגד קבוצת דלק, יו"ר החברה גבי לסט, והמנכ"ל אסי ברטפלד בטענה למניפולציות בשערי המניות לפני הצעות הרכש. בבקשה לביהמ"ש ציינו בעלי המניות כי "הפער בין מחיר המניות בבורסה לשווין הכלכלי מסביר את הלהיטות של בעלי השליטה לרכוש את מניות המיעוט ולהביא למחיקת החברה". בקבוצת דלק טענו כי מדובר במהלכי סרק. רק לפני שבוע קיבלו בעלי המניות של דלק אנרגיה משב רוח חיובי מידי הכלכלן דוד בועז שהעריך את דלק אנרגיה בשווי של 20.9 מיליארד שקל, גבוה ב-70% משוויה הנוכחי של דלק אנרגיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x