בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

קרוסריידר תונפק ב־AIM לפי שווי של 200 מיליון דולר

החברה, שעוסקת בתחום הפרסום הדיגיטלי, נמכרה לשגיא לפני כשנתיים תמורת 37 מיליון דולר בלבד, וההנפקה צפויה לצאת לפועל כבר בספטמבר

אסף גלעד 08:1019.08.14

טדי שגיא מבקש להנפיק את החברה הישראלית קרוסריידר (Crossrider), העוסקת בתחום הפרסום הדיגיטלי, בבורסת AIM של לונדון – כך נודע ל"כלכליסט". לפי ההערכה, שוויה של החברה בהנפקה צפוי לנוע בין 200–250 מיליון דולר. מדובר בשווי גבוה עבור חברה שרק לפני כשנתיים נמכרה תמורת 37 מיליון דולר לשגיא, בעל אימפריית ההימורים המקוונים פלייטק וחברת מרקטס העוסקת במסחר במט"ח. ההנפקה צפויה לצאת לפועל בספטמבר.

ההנפקה מגיעה בעקבות רצונה של קרוסריידר להעלות את המוניטין שלה, ולמשוך חברות פרסום ורשתות פרסום דיגיטליות מהשורה הראשונה על חשבון המתחרה - אפנקסוס. בנוסף, הנפקה תסייע לקרוסריידר להמשיך במסע הרכישות שלה אותו החלה כבר במאי, אז רכשה שתי חברות ישראליות בתחום הפרסום הדיגיטלי. ההנחה היא כי תשלום במניות לחברות אירופאיות, עשוי להעלות את כוחה לרכוש חברות פרסום קטנות ובינוניות.

 

טדי שגיא. שוב בדרך ללונדון טדי שגיא. שוב בדרך ללונדון צילום: ניק קלארק

 

החברה, שהוקמה על ידי קובי מנחמי ושמואל אחדות, החלה את דרכה בתור פלטפורמה טכנולוגית לבניית תוספים לדפדפן ועם הזמן הוסיפה שירותים נוספים שהיא מספקת למפתחי האפליקציות. קרוסריידר סיפקה יכולות מונטיזציה על ידי חיבור האפלקציות והתוספים לספקיות טכנולגיות נון־סרץ', כלומר טכנולוגיות של השוואת מחירים וקופונים כמו דיל פליי, ג'ולי וולט וסופר פיש הישראליות.

 

במאי האחרון רכשה קרוסריידר את Ajillion Max ו־Definiti Media, שתי חברות לפרסום דיגיטלי הממוקדות בפרסום במובייל. כיום החברה מספקת את כל השירותים האלה ל־30 אלף מפתחי אפליקציות ובתי תוכנה המביאים לה טראפיק של 100 מיליון משתמשים פעילים בחודש. קרוסריידר יכולה לנתח תנועה של 1.5 מיליארד חשיפות ביום ולהסיק מהן תובנות עסקיות.

 

באמצעות הרכישות החברה מעוניינת להגביר את יכולותיה להציע למפרסמים ולמפתחי אפליקציות מידע רב ומפולח יותר על סגמנטים של משתמשים, ופתרונות של בורסת פרסום ומונטיזציה. החברה מכוונת את עצמה להיות ספקית נתונים ובינה עסקית על פרסום ומונטיזציה במובייל, ולהתחרות בענקיות פרסום מקוון כמו רוקט פיול האמריקאית.

 

החיבור לקרוסריידר ולרשת החברות שהיא רוכשת יאפשר לשגיא יכולות פילוח משתמשים טובה יותר, ומידע על מאפייני המשתמשים בתחום ההימורים המקוונים והמסחר במט"ח. זאת על אף שקרוסריידר אינה שייכת לקבוצות הנוספות של שגיא. ניתן יהיה להציע למשתמשים פרסומות של תוכנות ואפליקציות למשחקי הימורים. כיום החברה מספקת שירותי פרסום לחברות הימורים מקוונים ומשחקים, כמו וויליאם היל ולה ברוקס. מקבוצת טדי שגיא לא נמסרה תגובה לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x