בורסת ת"א

אזהרת רווח למלונות דן: צופה ירידה של 30% בהכנסות בגלל צוק איתן

במקביל, מלונות הכשרה, מפעילת רשת רימונים, צופה פגיעה של 6-5 מיליון שקל ברווח הנקי ברבעון השלישי, שאמור להיות רבעון השיא של התעשייה

גיל קליאן 11:3717.08.14
רשתות המלונות הבורסאיות מתחילות לחשוף את הפגיעה הצפויה בתוצאותיהן הכספיות בעקבות מבצע צוק איתן. הבוקר (א') דיווחה מלונות דן כי היא צופה המבצע יוריד את הכנסותיה ב-30% ברבעון השלישי של 2014. החברה עוד לא הציגה תוצאות כספיות לרבעון זה, אך ברבעון השלישי של 2013 דיווחה מלונות דן על הכנסות של 267.2 מיליון שקל.

  

במקביל, דיווחה היום מלונות הכשרה, מפעילת רשת מלונות רימונים, על ירידה צפויה של 5-6 מיליון שקל ברווח הנקי לעומת הרווח הנקי שרשמה ברבעון המקביל. ברבעון המקביל רשמה מלונות הכשרה רווח נקי של 6.4 מיליון שקל, כך שנראה כי מדובר כמעט על איפוס של הרווח הנקי ברבעון השלישי של 2014.  

 

מלון רימונים, אילת מלון רימונים, אילת צילום: אירית קוטונה
מה דעתך על מניית דן מלונות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בהמשך היום הצטרפה אליהן גם אפריקה מלונות, שבה שותפה נץ מלונות הבורסאית, שדיווחה על פגיעה של 17-12 מיליון בהכנסות הרבעון השלישי, לעומת הכנסות הרבעון השלישי של 2013. אפריקה מלונות מפעילה מלונות בישראל ובעולם, וההכנסות שלה מהמלונות בישראל בלבד הסתכמה ברבעון השלישי של 2013 ב-99.6 מיליון שקל. חברת המלונות הבורסאית ישרוטל טרם פירסמה דיווח דומה.

 

כמו כן, לאחר תום המסחר אתמול, הצטרפה ישרוטל לשאר החברות ודיווחה כי מבצע צוק איתן צפוי לפגוע בהכנסותיה בשיעור של 10% (לעומת התקופה המקבילה). כמו כן דיווחה ישרוטל כי הרווח הנקי שלה ירד בעקבות המבצע ב-7 מיליון שקל.

הרבעון השלישי אמור להיות רבעון השיא של תעשיית התיירות - לרבות בתי המלון. לכן, עיתוי המבצע בעזה, במהלך חודש יולי, פגע מאוד בבתי המלון, חברות התעופה והתיירות. מבין רשתות המלונות בישראל, פתאל היא הרשת הגדולה ביותר, כאשר אחריה ניצבת מלונות דן. ישרוטל היא הרשת השלישית בגודלה והרביעית היא רימונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x