$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

שרי אריסון מחסלת את אחזקות חברת מלח בבנק הפועלים

תעשיות מלח מכרה ביום חמישי כמחצית ממניותיה בבנק, תמורת כ־170 מיליון שקל. את ההפצה ביצע אקסלנס, ומרבית המניות נרכשו בידי גופים זרים. המכירה נועדה להקטין את המינוף בחברות האחזקה שבבעלות אריסון

גולן חזני 07:0217.08.14

שרי אריסון פועלת לחיסול אחזקותיה של חברת המלח במניות בנק הפועלים. ל"כלכליסט" נודע כי ביום חמישי האחרון מכרה חברת תעשיות מלח 0.6% ממניות בבנק הפועלים, בהיקף של כ־170 מיליון שקל. את ההפצה ביצע בית ההשקעות אקסלנס, ומרבית המניות נרכשו בידי גופים זרים.

 

אריסון מחזיקה במניות בנק הפועלים דרך שתי חברות: באמצעות אריסון אחזקות היא מחזיקה במניות השליטה בבנק (20.26%), בשווי של כ־5.5 מיליארד שקל. באמצעות חברת תעשיות מלח החזיקה אריסון ב־1.3% מהמניות החופשיות של הבנק, שאינן חלק מגרעין השליטה. ביום חמישי אריסון מכרה מחצית מהאחזקות של תעשיות מלח בבנק. המכירה בוצעה בדיסקאונט של כ־2% ממחיר השוק הנוכחי של המניה. לאחר המכירה מחזיקה תעשיות מלח ב־0.7% ממניות בנק הפועלים, שגם אותן היא צפויה למכור.

 

שרי אריסון שרי אריסון

בנק הפועלים פרסם ביום חמישי את הדו"חות הרבעוניים שלו, והעניק לאריסון את האפשרות למכור את המניות מבלי חשש למכירה תוך שימוש במידע פנים. המכירה היא חלק מהאסטרטגיה של אריסון להקטנת המינוף בחברות האחזקה שבבעלותה – אריסון אחזקות ואריסון השקעות. מניית בנק הפועלים עלתה ביום חמישי ב־0.6%, למחיר של 20.5 שקל. מתחילת אוגוסט עלתה המניה ב־2.3%, ומתחילת השנה המניה הוסיפה 6.8%. מניית בנק הפועלים הוסיפה 22.7% במהלך 12 החודשים האחרונים. בעקבות העליות במניה, שווי הבנק עומד על 27 מיליארד שקל. מניות מלח תעשיות משועבדות להלוואה, שיתרתה עומדת על 90 מיליון שקל (נמוך משווי המניות), שנלקחה מבנק לאומי. לאריסון אחזקות יש חוב של כ־2.5 מיליארד שקל שגויס בפברואר 2013 בהובלת מנכ"לית אריסון אחזקות אפרת פלד, כדי לבצע מחזור וארגון מחדש של הקבוצה.

 

הפעם האחרונה שבה מכרה אריסון מניות של בנק הפועלים היתה ביוני 2013, כשמכרה מניות בהיקף 250 מיליון שקל, 1.1% ממניות הבנק – ששוויו היה אז 23 מיליארד שקל, נמוך ב־15% מהשווי הנוכחי. כאשר מחיר מניית בנק הפועלים עמד בזמנו על 17.4 שקל.

 

מקבוצת אריסון לא נמסרה תגובה לידיעה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x