$
בורסת ת"א

עמוק מתחת למקסימום: אבגול סגרה גיוס בריבית של 4.75%

יצרנית הבדים לתעשיית החיתולים קבעה ריבית מקסימלית של 5.5%, אך המוסדיים הסתפקו בפחות והבטיחו גיוס של 475 מיליון שקל. שכר הבסיס של המנכ"ל החדש של החברה, דיוויד מלדרם הבריטי, גבוה ב־59% משכר הבסיס של המנכ"ל היוצא מומו לירן

גיל קליאן 10:4513.08.14

אבגול, יצרנית הבדים לתעשיית החיתולים וההיגיינה, השלימה שלשום את השלב המוסדי בגיוס האג"ח המתוכנן והצליחה להבטיח גיוס של 475 מיליון שקל. הגיוס נסגר בריבית לא צמודה של 4.75%, נמוכה מריבית המקסימום שקבעה החברה, שעמדה על 5.5%. את ההנפקה הובילו קונסורציום חתמים בראשות לאומי פרטנרס, ברק קפיטל חיתום, רוסאריו חיתום, אייפקס הנפקות, ודיסקונט חיתום. משרד עורכי הדין ברנע ושות', ליוו את ההנפקה. את תמורת הגיוס, מתכניים באבגול לנצל כדי למחזר חוב בנקאי, ולהשקיע בקווי ייצור נוספים.

 אבגול לא לבד - גם במכרזים המוסדיים של חברת האחזקות צור שמיר, חברת הנדל"ן אמות וחברת התעשייה הביטחונית התעשייה האווירית, שנערכו בשבועיים האחרונים, הסתערו המוסדיים על האג"חים - והריביות שקיבלו המוסדיים ירדו. אחד האפקטים המידיים של ההסתערות המוסדית על החוב הקונצרני היא הדרה של הציבור ממכרזים אלה. במקרה של התעשייה האווירית כאשר הגיע הרגע למכור את האג"ח לציבור - הציבור לא הגיע כדי לקנות, בעקבות אותה ריבית נמוכה שנקבעה במכרז המוסדי. המכרז הציבורי של אבגול יתקיים היום. מידת השתתפות של הציבור תוכל להוות אינדיקציה להאם המוסדיים הורידו יותר מדי את הריבית על האג"ח של החברה התעשייתית.

 

קו ייצור במפעל אבגול קו ייצור במפעל אבגול

 

מה דעתך על מניית אבגול:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לפני כשבוע הודיעה אבגול על זהות המנכ"ל החדש של החברה, דיוויד מלדרם הבריטי, שיחליף את המנכ"ל היוצא מומו לירן, שפרש בספטמבר 2013 ועבר לכהן כמנכ"ל נייר חדרה. אבגול דיווחה גם על תנאי שכרו של מלדרם, שעלולים לחרוג ממדיניות שכר הבכירים של החברה.

 

עלות שכרו הכוללת של מלדרם בשנת ההעסקה הראשונה צפויה לעמוד על 6.9 מיליון שקל. הרכיבים הקבועים (שכר בסיס והטבות סוציאליות) בעלות שכרו של מלדרם יהיו גבוהים ב־59% לעומת לירן, ויכללו שורה של הטבות כמו ביטוחים אישיים בעלות שנתית של 33 אלף דולר בשנה, ביטוח בריאות למלדרם ובני משפחתו בעלות של 18 אלף דולר נוספים כל שנה, ועוד 3,000 דולר בשנה עבור רואה חשבון שיעמיד שירותים למנכ"ל.

 

כך, עלות הרכיבים הקבועים בשכרו של מלדרם תעמוד על 2.9 מיליון שקל בשנה, שהם הרף העליון של מדיניות השכר של החברה. כמו כן הזהירה אבגול כי היות ותנאי שכר הבסיס נקבע בליש"ט, שינויים בשער המטבע הבריטי עלולים להביא את החברה לחריגה ממדיניות השכר המאושרת שלה, ופירטה כי נכון ל־2 באוגוסט היא בחריגה של 4,000 שקל מעלות השכר הקבוע שאושרה במדיניות השכר. כאשר מוסיפים לרכיבי השכר הקבוע של מלדרם גם את התגמול המשתנה, הכולל בין השאר מענק מיוחד של 101 אלף דולר בלי שום התניות (פרט ללהשלים שנה בתפקיד) ואופציות בהטבה מוערכת של 1.3 מיליון שקל בשנה הראשונה, מגיעה עלות שכרו הכוללת ל־6.9 מיליון שקל.

 

מדובר בעלות שכר גבוהה ב־46.2% לעומת עלות שכרו של לירן בשנת 2012, שעמדה על 4.7 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x