בורסת ת"א

יואב גלנט מועמד לתפקיד יו"ר חברת הספנות צים

על פי הערכות התפקיד הוצע לגלנט בשל הרקע הביטחוני שלו וקשריו עם הדרג המדיני והצבאי. יידרש אישור של מחזיקי האג"ח למהלך לאחר שטרפדו את המינוי של רפי דניאלי לתפקיד

רחלי בינדמן 10:2611.08.14

החברה לישראל ממשיכה לחפש יו"ר חדש לצים ביום שלאחר אישור הסדר החוב. ניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל פנה באחרונה ליואב גלנט, אלוף במילואים ומי שהיה אמור להיות הרמטכ"ל לשמש כיו"ר של חברת הספנות אך בשלב זה גלנט לא קיבל החלטה אם לקחת על עצמו את התפקיד.

 

החברה לישראל ביקשה תחילה למנות את רפי דניאלי, מנכ"ל צים הפורש לתפקיד היו"ר אך המהלך זכה להתנגדות חריפה מצד מחזיקי האג"ח שבמסגרת הסדר החוב הפכו לבעלי מניות יחד עם הבנקים הנושים ובעלי מספנות שמחזיקים ב-68% ממניות צים, בעוד החברה לישראל מחזיקה רק 32% מהמניות.

 

יואב גלנט יואב גלנט

 

על פי הערכות התפקיד הוצע לגלנט בשל הרקע הביטחוני שלו וקשריו עם הדרג המדיני והצבאי. אחת הסוגיות שצפויות לעלות על הפרק בהקשר של צים תהיה מכירה אפשרית של מניות החברה לישראל בצים שתדרוש את אישור המדינה המחזיקה במניית זהב בחברה.

 

מהחברה לישראל נמסר בתגובה כי "תהליך הבחירה ביו"ר נעשה על ידי ועדת האיתור של דירקטוריון צים". תפקידו המשמעותי במגזר הפרטי לאחר שחרורו מצה"ל היה מנכ"ל של חברת חיפושי הגז והנפט שבשליטת בני שטיינמץ. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x