שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ג'ארד קושנר הגיע לישראל כדי להיפגש עם דורית סלינגר

חתנו של דונאלד טראמפ, שחתם על עסקת רכישת השליטה בחברת הביטוח הפניקס תמורת 1.7 מיליארד שקל, נדרש להגיש עד מחר את הבקשה לקבלת היתר מהמפקחת על הביטוח. זהו המכשול המהותי ביותר העומד בין קושנר לבין הרכישה

גולן חזני 07:1907.08.14

ג'ארד קושנר, שחתם על עסקת רכישת השליטה בחברת הביטוח הפניקס, הגיע אתמול אחר הצהריים לישראל כדי להיפגש בערב עם המפקחת על הביטוח דורית סלינגר, כך נודע ל"כלכליסט". 

קושנר היה אמור להגיע לפני שבועיים, אולם דחה את בואו בגלל המצב הביטחוני. עם סיומו של מבצע צוק איתן בעזה, קבע קושנר פגישה עם סלינגר. מיד עם נחיתתו בנתב"ג יצא לירושלים לפגישה עם המפקחת.

 

קושנר הוא חתנו של דונאלד טראמפ ובן למשפחה עשירה מאוד, הפועלת בתחום הנדל"ן בחוף המזרחי בארה"ב. לפני חודש חתם קושנר על מזכר הבנות לא מחייב לרכישת 47% ממניות הפניקס בתמורה ל־1.7 מיליארד שקל. התמורה שתקבל קבוצת דלק, אם וכאשר תושלם העסקה, שווה להון העצמי של הפניקס בסוף 2013, בתוספת ריבית.

בין הצדדים הוסכם כי לאור ההבנות שהושגו, למשפחת קושנר תינתן תקופת בלעדיות בת 45 יום לבחינת חברת הביטוח.

 

ג'ארד קושניר ואייל לפידות, אתמול ג'ארד קושניר ואייל לפידות, אתמול צילום: עטא עוויסאת

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", קבוצת דלק אמורה להעניק מימון של 980 מיליון שקל מהסכום לקושנר, בריבית שנתית של קרוב ל־5%, שתמורתם ישעבד קושנר את מניות הפניקס שירכוש.

 

על פי לוח הזמנים של ההסכם, אמור קושנר להגיש את הבקשה לקבלת היתר מהמפקחת על שוק ההון והביטוח עד מחר, וזו הסיבה להגעתו. ל"כלכליסט" נודע כי אחת הנקודות המהותיות שצפויה סלינגר לבדוק היא מידת מעורבותו של אביו של ג'ראד במשא ומתן, וכן היקף נוכחותו בפגישות מול בעל השליטה בהפניקס, יצחק תשובה, ומנכ"ל הפניקס אייל לפידות, במסגרת המגעים. אבי המשפחה ריצה תקופת מאסר בגין שורה של עבירות חמורות. כמו כן צפויה המפקחת להתייחס לנושא המימון המהותי שמעניק תשובה לקושנר ברכישה.

 

מה דעתך על מניית הפניקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

האישור של המפקחת הוא למעשה המכשול המהותי ביותר העומד בין קושנר לבין הרכישה. בשוק ההון מעריכים כי סלינגר מעדיפה שחברות הביטוח יהיו בשליטה של הציבור לעומת שליטה של גורם אחד, כמו בנק לאומי. המנכ"ל לפידות אמור להצטרף לעסקה באחזקה של 5% ויותר ממניות הפניקס.

 

קבוצת דלק עשויה לרשום מחיקה של חצי מיליארד שקל בגין העסקה עם משפחת קושנר. אם העסקה תושלם, צפויה דלק לסיים אותה עם רווח של כ־450 מיליון שקל — כ־32% על השקעה במשך 8.5 שנים, המגלמת תשואה בגובה של כ־4% בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x