$
בורסת ת"א

בדרך החוצה מרשימת השימור: אברות גייסה כ-5.1 מיליון שקל

יצרנית הצנרת, שעברה לרשימת השימור בשנה שעברה, דיווחה על תוצאות הנפקת המניות שלה, שנועדה להעלות את אחזקות הציבור בחברה ולהחזיר אותה למסחר ברשימה הראשית

גיל קליאן 14:5506.08.14
יצרנית הצנרת אברות בדרך החוצה מרשימת השימור. החברה דיווחה היום על תוצאות הנפקת המניות שלה, שנועדה להעלות את אחזקות הציבור בחברה ולהחזיר אותה למסחר ברשימה הראשית. החברה עברה לרשימת השימור בספטמבר 2013, עקב הון עצמי נמוך ואחזקות ציבור דלות.

אברות הצליחה לגייס כ-5.1 מיליון שקל מהציבור, באמצעות גיוס במניות ואופציות - כאשר המכרז נסגר במחיר גבוה מעט ממחיר המינימום שקבעה החברה לגיוס. ההנפקה של אברות היתה אמורה להתקיים ב-21 ביולי, אך נדחתה בשל הלחימה בעזה.

 

אילוסטרציה. החברה נסחרת לפי שווי של 24 מיליון שקל אילוסטרציה. החברה נסחרת לפי שווי של 24 מיליון שקל צילום: שאטרסטוק

 

אברות נסחרת לפי שווי שוק של 24 מיליון שקל, והיא נמצאת בשליטת גבי מגנזי וקיבוץ בארות יצחק. ברבעון הראשון של 2014 החברה דיווחה על מכירות של 32.6 מיליון שקל, צמיחה של 1.6%, כאשר בשורה התחתונה שמרה החברה על איזון. ברבעון הראשון של 2014 רשמה אברות רווח נקי סמלי של 346 אלף שקל, ואילו ברבעון המקביל רשמה הפסד סמלי של 380 אלף שקל.

 

לאחרונה הודיעה החברה על השקעה בקו צנרת חדש, שיתרום להערכת החברה הכנסות של 4.8 מיליון שקל בשנת 2014, והכנסות של 18.3 מיליון שקל בשנת 2015, כאשר הוא ייצר מוצרים רווחיים יותר עבור החברה.

 

אברות, העוסקת בייצור ושיווק של צנרת, נוסדה ב-1987 על ידי קיבוץ בארות יצחק. החברה התרחבה באמצעות רכישות לאורך השנים, אך בסוף 2009 הגיעה להסדר אג"ח, עקב מיזוג כושל שביצעה עם פלעד. החברה ניסתה גם למכור את פעילות פלעד באותה תקופה, אך העסקה נפלה ואברות נאלצה לנהל מו"מ עם מחזיקי האג"ח שלה להסדר חוב.

 

ב-2011 החלו להשקיע בחברה האחים גבי ויעקב מגנזי. כיום הם בעלי המניות הגדולים באברת, ומחזיקים כ-45% מהמניות, כאשר האחזקה של בארות יצחק עומדת על 33.2%.

 

את ההנפקה של אברות הובילו דיסקונט חיתום והנפקות ואת התשקיף ערכו עוה"ד אילן גרזי, מריה ברקוביץ ועדי זלמן, ממשרד פרל כהן צדק לצר ברץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x