$
שווקי חו"ל

נכשל המיזוג עם פוקס: מרדוק משך הצעתו לרכישת טיים וורנר תמורת 80 מיליארד דולר

העסקה הפוטנציאלית היתה אמורה למזג שניים מהאולפנים הגדולים בהוליווד ולכלול כמה מרשתות הטלוויזיה הגדולות בארה"ב, ובהן HBO ופוקס ניוז. אנליסטים: "ייתכן שמדובר בצעד אסטרטגי של מרדוק"

שירות כלכליסט 13:0706.08.14
חברת פוקס המאה ה-21 (Twenty-First Century Fox) של רופרט מרדוק החליטה למשוך את הצעתה לרכוש את טיים וורנר תמורת 80 מיליארד דולר, ובכך זנחה את התכניות ליצור את אחד מתאגידי המדיה הגדולים בעולם.

ההכרזה הפתיעה את המשקיעים שציפו לקרב התשה מתמשך בין שתי החברות סביב עסקה שהייתה בעלת פוטנציאל למזג בין שניים מהאולפנים הגדולים ביותר בהוליווד ולכלול כמה מרשתות הטלוויזיה הגדולות בארה"ב, ביניהן HBO ופוקס ניוז. עם זאת, חלק מהמשקיעים טוענים כי ייתכן שמדובר בצעד אסטרטגי שנועד להוריד את מחיר המניה כך שמרדוק יוכל להמשיך במאמציו בשלב מאוחר יותר. "זו עשויה להיות חלק מאסטרטגיית המשא ומתן שלהם", אמר לסוכנות רויטרס ברט האריס, אנליסט ב- Gabelli & Co.

 

רופרט מרדוק. מניית פוקס צנחה ב-11% מאז חשיפת ההצעה בחודש שעבר רופרט מרדוק. מניית פוקס צנחה ב-11% מאז חשיפת ההצעה בחודש שעבר צילום: בלומברג

 

מרדוק, המכהן כיו"ר וכנשיא של פוקס, ציין כי סירובה של הנהלת טיים וורנר והדירקטוריון שלה לשבת עמו לשולחן הדיונים כדי לדון בהשתלטות, היא אחת הסיבות לביטול ההצעה. "להצעה שלנו היו יתרונות אסטרטגיים משמעותיים והיגיון פיננסי מקיף, שלא לדבר על כך שהגישה שלנו תמיד הייתה ידידותית. אולם, הנהלת טיים וורנר והדירקטוריון שלה סירבו לדון איתנו ולחקור את ההצעה", מסר בהצהרה שפורסמה לאחר סגירת המסחר ביום שלישי.

 

 

בטיים וורנר פרסמו תגובה משלהם ובה הצהירו כי הם מחויבים להגדלת השווי ארוך הטווח. "אנחנו מתכוונים להמשיך ולספק החזרים משמעותיים ויציבים לכל בעלי המניות שלנו", נמסר בהצהרה. מקורב לנושא הוסיף כי בשלב זה אין עוד קונים פוטנציאליים לטיים וורנר.

 

הן פוקס והן טיים וורנר מתוכננים לפרסם היום את התוצאות הרבעוניות שלהם, וקרוב לוודאי שייאלצו לענות על שאלות של משקיעים לגבי האסטרטגיות העתידיות שלהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x