$
בורסת ת"א

המוסדיים הכריעו את בלווטניק: נייר חדרה תחפש עוד משקיעים לתחנת הכוח

מדובר בפתיחה מחדש של ההליך, שהיה צפוי להיות מאושר היום, לאחר שנייר חדרה, שבבעלות בלווטניק, כבר בחרה בכלל אנרגיה, אף היא בשליטתו, כשותפה להקמת תחנת הכוח החדשה

גיל קליאן 12:3306.08.14

ניצחון למשקיעים המוסדיים ולחברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי מול נייר חדרה, שהודיעה היום (ד') כי תפתח מחדש את ההליך למציאת משקיע לתחנת הכוח שמתכננת החברה להקים בסמוך למפעל שלה בחדרה. זאת לאחר שכבר סיכמה עם כלל אנרגיה, שבבעלות בעל השליטה בנייר חדרה, לן בלווטניק, כי היא תהיה השותפה להקמת תחנת הכוח. העסקה היתה אמורה להגיע היום לאישור אסיפת בעלי המניות של נייר חדרה כעסקת בעלי עניין, אך האסיפה בוטלה לאור התנגדות המוסדיים לעסקה המוצעת.

נייר חדרה דיווחה היום כי "לאור הידברות שקיימה החברה עם אנטרופי שירותי מחקר כלכלי, המייעצת, בין היתר, לגופים מוסדיים הנמנים עם בעלי מניותיה של החברה, החליטה הוועדה הבלתי תלויה אשר הוסמכה על ידי דירקטוריון החברה וועדת הביקורת, כי החברה תפעל לקבלת הצעות להשקעה באנרגיה משולבת, בהליך שאושר על ידי ועדת הביקורת, וזאת במטרה לבחון האם ניתן להיטיב את תנאי העסקה לחברה".

 

מפעל נייר חדרה. תחנת הכוח מתוכננת לקום סמוך לו מפעל נייר חדרה. תחנת הכוח מתוכננת לקום סמוך לו צילום: נמרוד גליקמן

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", ההצעה של כלל אנרגיה להשקעה בתחנת הכוח נבחרה למרות שלא הציעה את התמורה הכספית הגבוהה ביותר לנייר חדרה הציבורית. לפי העסקה המקורית, כלל אנרגיה של בלווטניק היתה אמורה לשלם 39.5 מיליון שקל תמורת מחצית מתחנת הכוח המתוכננת, שאמורה למכור חשמל וקיטור למפעל נייר חדרה, אך גם לצרכנים רבים נוספים וכן לחברת חשמל.

 

בהליך שבו נבחרה כלל אנרגיה היה לפחות שחקן אחד נוסף שהיה מוכן לשלם יותר עבור מניות התחנה, אך כאמור לא נבחר. בנייר חדרה טענו כי המחיר לא היה השיקול היחיד, אלא גם הניסיון. זאת, למרות שלכלל אנרגיה אין כלל ניסיון בהקמת תחנות כוח מונעות בגז טבעי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x