$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

בני לנדא: "אם דירקטוריון טבע יעמוד בהבטחות שלו, לא תשמעו ממני יותר"

כך לפי המשקיע האקטיביסט במכתב לבעלי המניות של טבע על רקע אישור הרכב הדירקטוריון החדש אתמול באסיפת המניות. לנדא: "הדרך שבה יצאתי מהאסיפה גורמת לי להיות בטוח יותר בעתידה של טבע - הגישה של הדירקטוריון השתנתה"

ניר צליק 12:3631.07.14
"הדרך הטובה ביותר בשבילי לעדכן אתכם על האסיפה של טבע שהסתיימה רק לפני מספר שעות היא לצטט את סגן היו"ר של החברה, אמיר אלשטיין, שניהל בצורה מצויינת את האסיפה שבה פיל פרוסט לא נכח – היום הוא ניצחון עבור בעלי המניות של טבע", כך כתב בני לנדא במכתב לבעלי המניות שהגיע לידי כלכליסט.

 

עוד כתב לנדא כי "זה ניצחון לבעלי המניות לא בגלל שזימנו מלחמת פרוקסי, אלא בגלל שכל כך הרבה בעלי מניות תמכו בנו, (37% התנגדו למינוי דירקטור ו-26% התנגדו לביטוח הדירקטורים), והמסר לדירקטוריון החברה היה חד וברור - נמשיך במאמצנו בעניינים שחשובים לבעלי המניות ונשפר את הממשל התאגידי".

 

"אני לא חושב שאלו רק מלים. האסיפה שהתרחשה מעל לשלוש שנים היא עדות לדחרך שבה טבע כבר השתנתה ולמה שאנחנו יכולים לצפות כעת מהממשל התאגידי בחברה. לדוגמה, התוצאות נחשפו במלואן, וזו מחווה ללא תקדים מבחינת השקיפות של החברה. הדירקטוריון חשף לראושנה את תוצאות ההצבעה וצידד לא רק את אחוז המצביעים לכל סעיף אלא שהודיע גם כי הוא לא הצביע במקום אף מצביע שלא השתתף", הוסיף לנדא.

 

מימין בני לנדא וארז ויגודמן מימין בני לנדא וארז ויגודמן צילום: אוראל כהן, תומי הרפז
"לאלו מכם שרגילים לחברות ציבוריות שהן שקופות מאוד, זה אולי לא נראה כמו משהו גדול – אבל זה אכן משהו גדול. הדירקטוריון של טבע היה שקוף בצורה מינימלית עד כה, והגיב באופן מינימלי לדאגות של בעלי מניות. הצורך בשינוי הממשל התאגידי היה מס שפתיים בעבר, והתחושה שלי היא, בתקווה, שהימים האלה חלפו. הגישה של דירקטוריון טבע השתנתה במהלך שעברנו כולנו בחודש האחרון. היתה אפילו פתיחות בנוגע לצורך של טבע לשנות את הרכב הדירקטוריון ולצרף לו דירקטורים עם ניסיון בחברות תרופות גדולות, ואני מצפה שנראה יוזמות מהסוג הזה שיובלו על ידי הדירקטוריון בחודשים הקרובים".

 

לנדא המשיך: "ייתכן שאני אופטימי ייתר על המידה, אבל רק הזמן ופעילות הדירקטוריון יגידו. אני חייב להגיד שהדרך שבה יצאתי מהאסיפה שהתקיימה גורמת לי להיות בטוח יותר בעתידה של טבע. אם המילים של הדירקטוריון יהפכו למעשים, נראה את השינויים מתרגמים לערך אמיתי לבעלי המניות, מה שיהיה ניצחון גדול עבור משקיעי טבע".

 

"לטבע יש אנשים נהדרים וטכנולוגיה נהדרת ויש לה צינור ייחודי של תרופות גנריות ומדענים מעולים שמפתחים תרופות מקור. לטבע יש מניה מצויינת כדי לבצע רכישות, ויש לה מנכל עם יכולות גבוהות, ואם הדירקטוריון יכלול אנשים ללא קונפליקטים ועם ניסיון בתעשיית התרופות, אין לי ספק שטבע תוכל להגשים את הפוטנציאל העצום שלה. היום היה צעד קטן אבל חשוב בכיוון הנכון. עדיין יש הרבה מה לעשות וזמן מועט לעשות את מה שדרוש", הוסיף.

 

"אני רוצה להודות לכם בכנות על התמיכה בחודשים האחרונים, שבלעדיה ההישג לא היה אפשרי. אני יודע שאמרתי את זה בעבר, אבל הפעם, אם הדירקטוריון יעמוד בהבטחות שלו, לא תשמעו ממני יותר, ואם לא, אני יודע כיצד להגיע אליכם. תודה וברכות חמות, בני", סיכם לנדא.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x