בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה שלילית בת"א; לייבפרסון זינקה ב-19.2%, פריון איבדה 4.7%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.5%, ת"א 100 ירד ב-0.6%, מניות הבנקים עלו ב-0.1%; טבע הציגה דוחות מעורבים לרבעון השני - המניה ירדה ב-1.6%. ירידות חדות נרשמו לחברות סרגלי הכלים: וויטסמוק ירדה ב-8.2%, סומוטו צנחה ב-8.8%, בבילון נפלה ב-5.2%

שי סלינס 17:4031.07.14

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נדל"ן 15 נפט וגז

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

17:30 - נעילה שלילית ביום המסחר האחרון של השבוע: מדד ת"א 25 ירד ב-0.5%, ת"א 100 ירד ב-0.6%, מניות הבנקים ננעלו בעלייה קלה של 0.1%. לאחר פקיעת האופציות השבועית הסתכם המחזור ב-1.03 מיליארד שקל. טבע ירדה ב-1.6% לאחר פרסום הדוחות. בין המניות הבולטות היום בת"א: לייבפרסוןננעלה בזינוק של 19.2%, קמהדעירדה ב-5.2%, בבילוןאיבדה 5.2%, סומוטוצנחה ב-8.8%, פריוןירדה ב-4.7%. 

 

16:00 - משרד האוצר בודק את תקינות הליך מכירת האג"ח של אלון דלק בדיסקאונט של 27% שבוצעה על ידי מנהלי ההשקעות של קרן הפנסיה של עובדי חברת חשמל. הבוקר חשף "כלכליסט" כי מנהלי הפנסיה של עובדי חברת חשמל מכרו אג"ח לא סחירות של אלון דלק בדיסקאונט של 27% על המחיר שבו משוערך האג"ח בספרי הגופים המוסדיים המחזיקים בו. המכירה של האחזקות שנאמדת בהיקף של 16 מיליון שקל, פגעה דרמטית בהחזקות של המוסדיים האחרים המחזיקים באג"ח ובהם כלל, פסגות, מגדל, הפניקס, מנורה, הראל ואנליסט. על פי הערכות הגופים הללו מחקו יחד כ-350 מיליון שקל משווי האחזקות שלהם בגלל המכירה. ל"כלכליסט" נודע כי קופות הגמל של בית ההשקעות מיטב-דש הם הקונים של האג"ח במחיר האטרקטיבי.

 

15:15 - עידן אזולאי מנכ"ל קרנות נאמנות ומנהל השקעות ראשי באפסילון: "עיני המשקיעים הישראלים נשואות לשוק האג"ח האמריקאי. לאחר שפורסמו נתוני התוצר בארה"ב אתמול הפוקוס של המשקיעים מתמקד היום בצמיחה הגוברת בארה"ב. עליית התשואות באג"ח האמריקאיות מעיבה גם היום על שוק האג"ח המקומי ולא מן הנמנע שזאת תהיה התמונה גם בתקופה הקרובה".

 

14:50 - עמית רוזנצוויג, מנהל השקעות בכיר בהלמן-אלדובי, על המסחר היום בת"א: "המשקיעים חוששים מפני תחילת העלאת ריבית בארה"ב מוקדם מהצפוי בשל ההתאוששות בכלכלת ארה"ב ובהמתנה לנתון התעסוקה לחודש האחרון אשר יפורסם מחר. עוד ברקע לירידות - הודעת הבנק הפורטוגלי על הפסד צפוי 6 מיליארד יורו, חשש מפני יציבות המערכת הפיננסית בפורטוגל, וכן הדוחות הכספיים החלשים של  אדידס. השווקים ימשיכו להגיב לנתוני המאקרו ולדוחות הכספיים של החברות בתקופה הקרובה. בשוק החוב נרשמות ירידות מחירים ועליית תשואות בשל התחזקות האג"ח לעשר שנים בארה"ב".

 

14:30 - טבע פרסמה דוחות ועידכנה כלפי מעלה את התחזיות השנתית - המניה נכנסה להפסקת מסחר עד 15:45, ובמקביל רושמת בטרום מסחר בארה"ב עלייה של 0.2%: על פי התחזית המעודכנת, הרווח השנתי של טבע במקרה שלא נכנסת לשוק גרסה גנרית של קופקסון צפויה לעמוד על טווח של 5.1-4.9 דולרים למניה, לעומת התחזית הקודמת שעמדה על 5.1-4.8 דולרים למניה. בתרחיש שבו יושק קופקסון גנרי תחזית הרווח המעודכנת עומדת על 4.8-4.5 דולרים למניה, לעומת התחזית הקודמת שעמדה על 4.5-4.2 דולרים למניה. ההכנסות של טבע ברבעון השני הסתכמו ב-5.05 מיליארד דולר - עלייה של 2% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי הסתכם ב-1.05 מיליארד דולר, בהשוואה לרווח נקי של 1.02 מיליארד דולר לפני שנה. הרווח הנקי למניה עלה ב-3% והסתכם ב-1.23 דולרים.

 

13:40 - ירידות חדות במניות סרגלי הכלים: בבילון, פריוןו וויטסמוק

 

מחלקת המחקר של אופנהיימר מתייחסים לחברת לייבפרסון אחרי הדוחות: "תוצאות הרבעון טובות במיוחד. החברה עקפה את התחזיות והעלתה את התחזית השנתית. לייבפרסון הציגה צמיחה של כ-36% בהזמנות, שתומכת בתחזית צמיחה דו-ספרתית, לאור ההתקדמות במכירות פלטפורמת LiveEngage. אנו מעודדים מהשיפור בתוצאותיה של לייבפרסון, אך ממתינים לסימנים ברורים של מגמה חיובית בעסקי החברה, ובשלב זה מותירים את המלצתנו על תשואת שוק".

 

12:55 - אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex (קולמקס) בית השקעות: "השווקים בארה"ב מציגים נתוני מאקרו מעודדים לקראת נתון האבטלה הקריטי מחר. יחד עם זאת אירופה אינה מציגה את החוסן האמריקאי כאשר ניתן לסמן עלייה במפלס הפחד בשווקים המובילים ביבשת הנגועה מכשירי חוב רעילים. אחת מהנחות היסוד שאלמלא החוסן האמריקאי המדדים המובילים באירופה היו סופגים ירידות שערים חדות. בחדרי העסקאות ניתן לזהות המשך ביקוש עולה למכשירי גידור בינוניים בעיקר על המדדים באירופה יחד עם עלייה בפרמיית הסיכון אשר מזכירה לנו כי בעיית החוב הרעיל באירופה לא נפתרה, אלא רק ירדה מסדר היום. חשוב מאוד לשמור על רכיב מזומן בתיק ההשקעות".

 

איגרות החוב הממשלתיות נסחרות בירידות: האג"ח ל-10 שנים (0324) מאבדת 0.35% והתשואה עולה ל-2.74%.

 

11:50 - כלכלני בנק לאומי מתייחסים להורדת הריבית של בנק ישראל מוקדם יותר השבוע: "בחינת הנימוקים אותם ציין בנק ישראל מעידה כי לא חלו שינויים משמעותיים במגמות המאקרו-כלכליות בחודש האחרון ביחס לחודשים שקדמו לארבעת החלטות הריבית הקודמות בהן הוחלט שלא להפחית את הריבית. לכן ניתן להסיק כי ההרעה שחלה במצב הביטחוני בחודש האחרון הטתה את הכף לטובת הפחתת ריבית".

 

המניות הבולטות במדד ת"א 100: לייבפרסון, אלוט, פלוריסטם, פריון, וילאר, חנל יהש

 

10:30 - סך ההכנסות לרבעון השני של לייבפרסון, הכולל את פעילות ה-C2B, הסתכם ב-51.1 מיליון דולר. צבר ההזמנות לרבעון השני של 2014 עמד על 10.8 מיליון דולר, בהשוואה ל- 7.1 מיליון דולר ברבעון השני של 2013, ומהווה גידול של כ- 53%.

 

הרווח הנקי הסתכם ב-3.07 מיליון דולר שהם 6 סנט למניה. תחזיות האנליסטים עמדו על הכנסות של 49 מיליון דולר ורווח נקי של 5 סנט למניה.

 

"התנופה העסקית נובעת מביצועים ממוקדים של אסטרטגיית החברה לטווח הרחוק, ותוצאות הרבעון הנוכחי מעידות על ביצועים מרשימים של צוותי ניהול המכירות שלנו ועל הבסיס הארגוני האיתן שבנינו", אמר רוברט לוקאסיו, מנכ"ל לייבפרסון. "חברות בכל הגדלים בוחרות לעבוד איתנו בשל פלטפורמת ה- LiveEngage החדשנית בתחומה ובשל מיצוב החברה כמובילה בתחום פתרונות התקשורת הדיגיטליים".

 

 

9:55 - ירידות קלות בפתיחת המסחר. האופציות השבועיות על מדד ת"א 25 פקעו ברמה של 1,398.93 נקודות.

 

9:40 - האנליסט גלעד אלפר מאקסלנס ברוקראז' מעריך כי טבע צפויה תפרסם היום דו"ח טוב לרבעון השני, עם מכירות של 5.08 מיליארד דולר ורווח נקי של 1.059 מיליארד דולר (1.23 דולר למניה). "תשומת הלב של השוק תהיה סביב קצב המעבר לקופקסון תלת שבועי, עדכון אפשרי על הקיצוץ בעלויות, ביצועים של הגנריקה וכמובן האפשרות לרכישה גדולה. בכל אופן, אישור אפשרי של ה-FDA לקופקסון גנרי הוא המאורע החשוב ביותר בעתיד הקרוב ומשם יבואו תשובות אמיתיות על עתידה של החברה", כתב אלפר.

 

לגבי הקופקסון הגנרי, טוען אלפר כי "ברור שאישור FDA אפשרי לגרסה גנרית הוא אירוע קרדינלי הרבה יותר מהרבעון או כל פעולה שהחברה יכולה לעשות בטווח קצר (חוץ אולי מרכישת ענק). אם ה-FDA יאשר גרסה גנרית ללא ניסויים קליניים, כל השקה שתהיה, היא כמובן השקה בסיכון ולכן יש להניח שההנחה שתוצע לעומת הגרסה המקורית תהיה צנועה ובהתאם לכך, הנזק לטבע יהיה מתון. כמובן שאם טבע תפסיד בקרב הסופי על הפטנטים לקראת סוף 2014, האפקט של הגרסה הגנרית יעלה בצורה חדה בד בבד עם עומק ההנחה".

 

9:10 - תנובה מחלקת דיבידנד. דירקטוריון חברת המזון תנובה הודיעה היום כי החליט על חלוקת דיבידנד של 400 מיליון שקל לבעלי המניות - רגע לפני העברת השליטה בחברה מקרן אייפקס לברייט פוד הסינית. חלקה של מבטח שמיר מהחלוקה המחזיקה ב-20% ממניות תאגיד המזון יעמוד על 82.6 מיליון שקל. חלוקת הדיבידנד האחרונה של תנובה הייתה בפברואר האחרון אז החליטה החברה על חלוקת דיבידנד של 165 מיליון שקל לבעלי המניות.

 

היום במסגרת מסחר הנעילה יזרימו תעודות הסל ביקוש של מיליון שקל למניית סיירן ושל 600 אלף שקל למניית אינסולין. הביקושים נובעים מעדכון ממ"מ שבועי.

 

מה דעתך על מניית מבטח שמיר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

8:00 - בפעם השנייה בתוך 13 שנים ארגנטינה לא עומדת בהחזר חובותיה במועד, וסוכנות הדירוג הבינלאומית סטנדרד אנד פורס הורידה את הדירוג של המדינה לדרגה של חדלות פירעון שמשמעותה שהמדינה אינה מחזירה חובות לחלק מן הנושים שלה. עד הלילה בחצות על פי שעון ניו יורק אמורה היתה ארגנטינה לשלם סכום של 539 מיליון דולר למחזיקי אגרות החוב שלה במסגרת הסדר חוב, ועוד 1.3 מיליארד דולר בתוספת ריבית, לקבוצה קרנות גידור שרכשה אגרות חוב של ארגנטינה אך סירבה להצטרף להסדר החוב שביצעה המדינה לאחר שנקלעה למשבר ב-2001. באותו הסדר החוב הסכימו 92% ממחזיקי האג"ח על "תספורת" של 70% מן החוב ועל פריסת תשלומים מעבר למועדים המקוריים שנקבעו בעת ההנפקה. קרנות הגידור שלא הצטרפו להסדר החוב, בראשות המיליארדר פול זינגר, תובעות עתה את פירעון מלוא השווי של אגרות החוב שבידיהם.

 

7:30 - דוחות של טבע. ענקית הגנריקה הישראית, טבע, תפרסם בשעה 14:00 את תוצאותיה לרבעון השני של השנה. האנליסטים צופים לחברה הכנסות של 5.08 מיליארד דולר ורווח נקי של 1.03 מיליארד דולר. הרווח הנקי למניה צפוי לעמוד על 1.21 דולרים למניה. כמו כן האנליסטים צופים הכנסות של 987.5 מיליון דולר מהקופקסון.

 

ארז ויגודמן, מנכ"ל טבע ארז ויגודמן, מנכ"ל טבע צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x