שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הראל תעניק ללבייב מימון של 300 מיליון שקל לפרויקט דיור

חברת הביטוח מגדילה את תיק אשראי הנדל"ן שלה עם הלוואה פרטית לאפריקה ישראל. ההסכם בין השתיים צפוי להיחתם בשבועיים הקרובים

גולן חזני 08:2329.07.14

חברת הביטוח הראל תעניק הלוואה פרטית של 300 מיליון שקל לאפריקה ישראל לבנייה של פרויקט הדירות להשכרה בהרצליה. ל"כלכליסט" נודע כי המשא ומתן בין הראל ואפריקה מצוי בשלבים סופיים, וצפוי להיחתם בשבועיים הקרובים.

הראל מגדילה בעקביות בשנתיים האחרונות את תיק אשראי הנדל"ן שלה. במאי האחרון העמידה החברה שבשליטת יאיר המבורגר אשראי של 300 מיליון שקל לקבוצת עזריאלי, שבשליטת דנה עזריאלי, הלוואה שנועדה לסייע לענקית הקניונים והנדל"ן המניב לשפר את מבנה החוב שלה, תוך ניצול רמות הריבית הנמוכות השוררות בשווקים זה זמן לטובת מיחזור חובות. ההלוואה ניתנה לתשע שנים, במח"מ של 4.5 שנים, ובריבית ריאלית של 0.74% הצמודה למדד. הלוואה נוספת בהיקף 75 מיליון יורו (כ־360 מיליון שקל) העמידה הראל במאי למיליארדר בני שטיינמץ ושותפתו חברת סיגנא האוסטרית לטובת רכישת חנות הכלבו הענקית KaDeWe בברלין. ההלוואה האמורה תינתן במסגרת קונסורציום מלווים שכולל בנקים זרים שיממנו את הרכישה.

 

ההצעה של אפריקה גברה על שש הצעות אחרות

במאי האחרון זכתה אפריקה ישראל, שבשליטת לב לבייב, במכרז של משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל לבנייה והשכרה של 215 דירות בהרצליה לטווח הארוך תמורת 75 מיליון שקל. מדובר במחיר של 350 אלף שקל עבור הקרקע ליחידת דיור. הצעתה של אפריקה גברה על הצעות של שש קבוצות נוספות: שותפות של חברת שיכון ובנוי נדל"ן עם חברת הביטוח הראל; חברת אביב מכרז גליל ים בבעלות חברת אביב; רובינשטיין נכסי נדל"ן; שותפות של שלוש חברות - תדהר, מבני תעשיה וכלכלית ירושלים (שתי האחרונות הן חברות בקבוצת אליעזר פישמן); חברת גיא ודורון לוי; ושותפות של גמלא מילניום עם חברת הביטוח מנורה ואלקטרה השקעות.

 

 

שכר דירה מפוקח של 3,600 שקל בחודש

על פי תנאי המכרז, 54 יחידות דיור יהיו בשכר דירה מפוקח ונמוך ממחיר השוק. דייר שיחתום על חוזה במתחם יוכל להתגורר בו במשך חמש שנים עם אופציה להארכה בחמש שנים נוספות בכל פעם שחוזה השכירות מסתיים. עדכון המחיר בכלל הדירות יהיה מפוקח וצמוד למדד המחירים לצרכן בלבד לתקופה של 5–3 שנים. לאחר מכן יועלה שכר הדירה לכלל הדיירים ב־1% לשנה בלבד לכל היותר. שכר הדירה המפוקח בהרצליה יעמוד על כ־3,600 שקל לחודש. בחודשים הקרובים צפויים להתפרסם מכרזים נוספים לדיור להשכרה, ביניהם 390 יחידות דיור במתחם הגדנ"ע בתל אביב ו־1,200 יחידות דיור במתחם הרופאים בתל השומר.

 

מאפריקה ישראל נמסר בתגובה: "בהמשך לדיווח על הזכייה במכרז הדיור להשכרה בהרצליה, אפריקה ישראל מגורים ואפריקה נכסים מקדמות במרץ את הקמת הפרויקט על מכלול היבטיו הפיננסיים והתכנוניים בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו. החברות, בהיותן חברות ציבוריות, ידווחו על מהלכיהן העסקיים כנדרש אם וכאשר יהיה על מה לדווח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x