$
בורסת ת"א

בעלי האג"ח של סאני ניצלו את העליות ומכרו מניות סקיילקס ב-5.9 מיליון שקל

הכסף יועבר לשירות בעלי החוב של סאני, שכיום מנהלים את החברה לאחר פרישת כל נושאי המשרה בה. לאחר המכירה ירדה סאני מאחזקה של 75.3% בסקיילקס, לאחזקה של 61.3%

גיל קליאן 09:0827.07.14

המסחר התנודתי במניית סקיילקס בימים האחרונים פעל לטובת מחזיקי האג"ח של החברה האם של סקיילקס, סאני. במוצאי שבת דיווחה סאניכי מכרה ביום חמישי 4.3 מיליון מניות סקיילקסבשער ממוצע של 1.37 שקלים למניה, ובסכום כולל של כ-5.9 מיליון שקל.  

הכסף יועבר לשירות בעלי החוב של סאני, שכיום מנהלים את סאני לאחר פרישת כל נושאי המשרה בה, לרבות היו"ר, בעל השליטה ומייסד החברה, אילן בן דב. אחרי המכירה ירדה סאני מאחזקה של 75.3% בסקיילקס, לאחזקה של 61.3%.

 

מאז שדיווחה סקיילקס ב-14 ביולי כי כל הגורמים בחברה אישרו את הסכם הערבות שהעמידה לה לפידות של יעקב (לוקסי) לוקסנבורג - הסכם שמשמעו כי יש סיכוי לסקיילקס לשמור על הסכם יבוא מכשירי הסלולר של סמסונג - מניית סקיילקס הפכה לרכבת הרים של עליות וירידות, כשבמהלך המסחר נרשמות אלפי עסקאות ביום. כמות עסקאות חריגה זו חשפה כי במניה החלה פעילות עניפה ואגרסיבית של סוחרי יום, שמנסים לגזור קופונים על המניה בהפרשים שיכולים להגיע לדקות בודדות.

 

הפעילות הזאת הביאה את מניית סקיילקס למחיר של 2.19 שקלים עם סיום המסחר ב-22 ביולי, כאשר רק 6 ימים קודם לכן, ערב אישור הערבות של לוקסי, היא נסחרה במחיר של 0.43 שקלים בלבד. הבוקר תפתח מניית סקיילקס את המחסר במחיר של 1 שקל.

 

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הבוקר נודע כאמור כי מי שניצלו את רכבת ההרים הזאת לטובתם הם לא רק סוחרי היום, אלא גם בעלי האג"ח של סאני. אותם בעלי אג"ח מכרו את המניות שלהם במחיר נמוך משמעותית לעומת רמות השיא שרשמה מניית סקיילקס ב-22 ביולי, אך עדיין קיבלו תמורה גבוהה משמעותית לעומת הרמות בהן נסחרה מניית סקיילקס לפני אישורה של אותה ערבות.

 

אחד מבעלי האג"ח המרכזיים של סאני היא אותה לפידות של לוקסי – וכך עולה בעצם שלפידות בכובע שלה כמחזיקת אג"ח של סאני הצליחה להרוויח ממהלך שהובילה לפידות בכובע של מחזיקת אג"ח סקיילקס. לפידות כבר ספגה על כך ביקורת ממחזיקי האג"ח של סקיילקס, כאשר רכשה מסקיילקס מניות פרטנרבדיסקאונט של 2.6%. בעקבות אותה עסקה דרשו מחזיקי אג"ח סקיילקס מסדרות ד' ו-ו' שמיוצגות על ידי משרד עו"ד פרץ-פיגל שורה של מסמכים וגילויים שטרם ניתנו.

  

יעקב לוקסנבורג יעקב לוקסנבורג צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x