$
שווקי חו"ל

וול סטריט ננעלה בירידות; מלאנוקס קפצה ב-16%

נאסד"ק ו-S&P 500 ירדו ב-0.5% ודאו ג'ונס איבד 0.7% בהובלת ויזה שירדה ב-3.6% לאחר שסיפקה תחזיות מאכזבות להמשך השנה. מלאנוקס עקפה את התחזיות לרבעון, אמזון פיספסה

שי סלינס 23:0625.07.14

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו הערב (ו') בירידות. נאסד"ק ו-S&P 500 ירדו ב-0.5% לאחר שאמזון דיווחה אמש אחרי נעילת המסחר על תוצאות רבעוניות מאכזבות, והמניה צללה ב-10%.דאו ג'ונס איבד 0.7%.

 

דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק

 

המתיחות הגיאופוליטית באוקראינה ובעזה ממשיכה להעסיק את המשקיעים, וזאת מחשש להתלקחות אזורית שתגרור אחריה מדינות רבות. בתוך כך רוסיה הפתיעה והעלתה את הריבית בפעם השלישית השנה - מ-7.5% ל-8%. ברקע: החשש מכך שהגברת הסנקציות על המדינה ישחקו את הרובל. 

 

סודהסטרים מרכזת עניין סודהסטרים מרכזת עניין

 

במקביל, קרן המטבע הבינלאומית (IMF) הורידה אתמול את תחזית הצמיחה העולמית שלה לשנת 2014 לרמה של 3.4%, לעומת התחזית הקודמת לצמיחה של 3.7% מחודש אפריל. למרות זאת, הקרן בראשותה של כריסטין לגארד דבקה בתחזית האופטימית שלה לשנת 2015, כאשר בעדכון תחזית הצמיחה העולמית שלה, קרן המטבע הסבירה כי הגורם העיקרי להורדת תחזית הצמיחה שלה לשנה הנוכחית היה אירוע שכבר קרה - הירידה החדה בתמ"ג האמריקאי ברבעון הראשון של השנה.

 

אתמול ננעלו המדדים המובילים במגמה מעורבת כאשר S&P 500 היה היחיד שסיים בטריטוריה החיובית. נעים אסלאם, האנליסט הבכיר אווהטרייד, אמר כי ייתכן שהנעילה של מסמנת תחילה של שינוי מגמה. "כאשר מדד אחד עולה בשיעור זניח ושני האחרים יורדים המצב דומה לעשן שמגיע לפני שריפה גדולה". 

 

מאקרו

 

הזמנות המוצרים ברי הקיימא עלו ביוני ב-0.7%. זאת לעומת צפי לעלייה של 0.2% ולעומת חודש מאי בו נתון הליבה נותר ללא שינוי. להוציא ענף התחבורה התנודתי, ההזמנות עלו ב-0.8%. הזמנות למוצרי ליבה - מדד להשקעה בסקטור העסקי – טיפסו ב-1.4% ביוני לאחר ירידה מתוקנת של 1.2% במאי. משלוחים של מוצרי ליבה - קטגוריה שמשמשת לחישוב הצמיחה הכלכלית הרבעונית - ירדו ב-1% ביוני.

 

מניות במרכז

 

דוחות חלשים לאמזון - אמנם החברה רשמו עלייה של 23% בהכנסות, אך ההפסד ברבעון השני גדל בהשואה לתקופה המקבילה אשתקד. לפי החברה ההפסד הסתכם ב-126 מיליון דולר, שהם 27 סנט למניה, בהשוואה להפסד של 7 מיליון דולר שהם 2 סנט למניה בתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות הסתכמו ב- 19.34 מיליארד דולר, לעומת 15.7 מיליארד דולר אשתקד. תחזיות האנליסטים עמדו על הכנסות של 19.3 מיליארד דולר והפסד של 15 סנט למניה.

 

ויזה עקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים לרבעון השלישי הפיסקלי, אולם הורידה את התחזיות של עצמה להמשך השנה. 

   
מה דעתך על מניית META PLATFORMS:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

פייסבוק ממשיכה לשבור שיאים. שלשום דיווחה פייסבוק על תוצאות מעולות לרבעון השני של השנה ומייד לאחר מכן הגיבה המניה בזינוק של 5.2% בוול סטריט לשיא כל הזמנים. כעת נסחרת החברה לפי שווי שוק של 192 מיליארד דולר.

 

רשת השידור BSkyB הסכימה לשלם 9 מיליארד דולר לרכישת נכסי הטלוויזיה בתשלום של רופרט מרדוק בגרמניה ובאיטליה. הרכישה מגיעה על רקע האטת הצמיחה בבריטניה ורצון ליצור אימפריית שידור באירופה. רשת BSkyB, שבה מחזיקה רשת 21st Century Fox של מרדוק נתח נכבד, תשלם תמורת העסקה במזומן, חוב, ומכירת מניות בהיקף של כ-10% ממניותיה.

 

מניות ישראליות

 

מלאנוקס, יצרנית ציוד התקשורת הישראלית לשרתים, עקפה את תחזית הרווח ברבעון השני ועמדה בתחזית ההכנסות של השוק. מלאנוקס רשמה הכנסות של 102.6 מיליון דולר ברבעון השני - בהתאם לציפיות השוק - עלייה של 4.5% לעומת הרבעון המקביל בו רשמה החברה הכנסות של 98.2 מיליון דולר. בשורה התחתונה, רשמה מלאנוקס רווח נקי מתואם של 6.8 מיליון דולר או 15 סנט למניה לעומת 13.8 מיליון דולר או 30 סנט למניה ברבעון המקביל. ציפיות השוק היו לרווח של 10 סנט למניה, כך שהחברה עקפה את הציפיות בשורה התחתונה.  

 

 

סודהסטרים נסחרת עדיין בצל הדיווח אתמול בסוכנות הידיעות בלומברג על מכירת החברה לקרן השקעות פרטית. לפי הדיווח, בכוונת הרוכשים להפוך את החברה לפרטית על ידי הצעת רכש של 828 מיליון דולר לכל מניות החברה. בבלומברג לא מציינים מי הרוכשים ומדגישים כי הסכם סופי למכירת החברה טרם הושג.  

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x