$
שווקי חו"ל

טבע תוכל להצביע במקומם של אלו שלא הצביעו באסיפת בעלי המניות

על פי ה"וול סטריט ג'ורנל", לזכות זו של טבע משקל משמעותי, שכן 75% ממניותיה הן תעודות פיקדון, ומרבית המחזיקים הפרטיים אינם טורחים להצביע באסיפות בעלי מניות

ניר צליק 11:4424.07.14

טבע תוכל להצביע במקומם של מחזיקי תעודות פיקדון למסחר (ADS) באסיפת בעלי המניות. כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל", לקראת אסיפת בעלי המניות החשובה של ענקית התרופות הישראלית, הצפויה להתקיים ב-30 ביולי.  

על פי נוסח הזימון לאסיפה הכללית של בעלי המניות ועל פי תנאי התעודות האמריקאיות. לטבע יש אפשרות למנות נציג שיצביע עבור בעלי התעודות שלא יצביעו באסיפה. לזכות זו של טבע משקל משמעותי, שכן 75% ממניותיה הן תעודות פיקדון, ומרבית המחזיקים הפרטיים אינם טורחים להצביע באסיפות בעלי מניות.

 

גם ללא זכות זו, טבע צפויה לקבל את אישור האסיפה להצעות ההחלטה שהציגה, על רקע המלצת ISS, גוף הייעוץ הגודל ביותר למוסדיים אמריקאיים, להצביע בעד בכל אחת מהן. טבע עדיין לא קיבלה החלטה כיצד לנהוג בתעודות הפיקדון, אך במידה שהחברה תעשה שימוש בזכות האמורה, סביר להניח שהאסיפה תאשר את מינוי הדירקטורים המוצעים על ידי החברה: יוסף ניצני, דן פרופר, אורי סלונים וז'אן מישל חלפון. הסיכוי שהמינוי לא יאושר הוא קלוש.

 

מעבר למינוי הדירקטורים, טבע מבקשת לאשר באסיפה את תוכנית התגמול של המנכ"ל ארז ויגודמן, כמו גם את תוכנית הביטוח לדירקטורים. 

 

אסיפת בעלי המניות הקרבה של טבע צפויה להיות מעניינת במיוחד על רקע חילוקי הדעות בין הגופים השונים לייעוץ למוסדיים. ISS, הגוף שמייעץ למרבית בעלי המניות של טבע, המליץ לאשר את כל ההצעות של החברה באסיפה הקרובה.

 

גלאס לואיס, הגוף השני בגודלו, ייעץ שלא לאשר את מינויים של אורי סלונים ויוסף ניצני על רקע חברותם בוועדת הממשל התאגידי, ובנוסף המליץ שלא לאשר את תוכנית הביטוח לדירקטורים. אנטרופי, חברת הייעוץ הישראלית, המליצה שלא לאשר את מינויים של דן פרופר ואורי סלונים.

  

אורי סלונים אורי סלונים צילום: ערוץ 1

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x