שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ענת לוין מועמדת לתפקיד המפקחת על הבנקים

חצי שנה אחרי שנכנסה לתפקידה כמנכ"לית, ענת לוין בדרך החוצה ממגדל ועם העיניים אל עבר תפקיד המפקחת על הבנקים. המפקח על הביטוח לשעבר עודד שריג - מי שהעניק לאליהו את ההיתר לרכוש את מגדל - מועמד להחליפה

גולן חזני 07:1924.07.14

חצי שנה בלבד לאחר שנכנסה לתפקידה כמנכ"לית קבוצת מגדל, עומדת ענת לוין לעזוב. ל"כלכליסט" נודע כי הבוקר דיווחה לוין לשלמה אליהו, יו"ר הדירקטוריון ובעל השליטה במגדל, כי היא מרגישה שאיננה ממצה את עצמה בתפקיד שבו היא מכהנת. לוין מונתה בנובמבר האחרון לתפקיד לאחר שכיהנה כמשנה למנכ"ל בנק הפועלים, ראש החטיבה לשווקים פיננסיים של הבנק ויו"ר פועלים שוקי הון. אליהו הציע ללוין להצטרף ולסגור מעגל לאחר ששימשה בעבר כמנהלת השקעות ראשית וכמנהלת האשראי של מגדל.

 

לוין הרגישה כי אינה מצליחה להוביל את החברה וכי היא נדחקת בין הדומיננטיות של היו"ר שלמה אליהו לבין הבן עופר אליהו, המכהן כמנכ"ל חברת הביטוח. זאת ועוד, בתווך ניצב בן נוסף - ישראל אליהו - המגלה דומיננטיות הולכת וגוברת באגף ההשקעות של החברה. אחרי שדבר עזיבתה הקרובה של לוין נחשף באתר "כלכליסט" אתמול, דיווחה מגדל כי לוין פנתה לאליהו והודיעה כי היא בוחנת את המשך דרכה בקבוצה על רקע רצונה לבדוק הזדמנויות למיצוי רב יותר. בהודעה נכתב כי לוין הודיעה שאין זו הודעת פרישה והיא ניתנת מטעמים של פתיחות וגילוי מלאים. החברה אינה רואה בהודעה הודעת פרישה, והיא מודה ללוין על הכנות וההזדמנות שניתנה לחברה לבחון את הנושא.

 

ההודעה המוזרה ויוצאת הדופן מצביעה יותר מכל דווקא על היחסים הקרים בין אליהו ללוין. "מי שמחליט לעזוב עוזב, ולא מודיע כי הוא בוחן את המשך דרכו. מדובר בחברת ביטוח ולא בקבוצת כדורגל. זהו דבר חריג ולא בריא לקבוצה גדולה כמו מגדל", אומר בכיר בביטוח.

 

שלמה אליהו שלמה אליהו צילום: עמית שעל

 

בשבועות האחרונים רבו ההערכות בשוק ההון על קרע בין אליהו ללוין. ההשפעה של לוין במגדל היתה מינימלית, החל מהחלטות אסטרטגיות ניהוליות כמו מינוי מנהלים בחברות־הבנות בקבוצה ובחברה עצמה, וכלה בתחום ההשקעות. לוין הבינה שהיא משמשת סוג של סנדביץ' בין האב לבנו ובשיחות פרטיות. גורמים בשוק ההון מעידים שלוין כי משפחת אליהו והיא לא פועלים באותו הראש וכי היא לא מקבלת יד חופשית לטפל בתחום אחריותה.

 

אליהו, מצדו, נחשב ריכוזי ודומיננטי. בנו עופר מנהל את תחום הביטוח היומיומי, וכמעט איננו מאפשר לאחרים מעורבות. בתחום ההשקעות משמש ישראל, האח הצעיר, כגורם הדומיננטי. לוין ציינה כי היא בוחנת, אולם אינה צפויה להמשיך מעבר לסוף 2014. אליהו מחויב למנות יו"ר לחברת הביטוח, והוא עצמו איננו יכול לשמש כמנכ"ל בשל ההגבלות של אגף הפיקוח על שוק ההון והביטוח. על פי הערכות בשוק, אליהו כבר סימן את המחליף של לוין. המועמד המוביל לתפקיד הוא פרופ' עודד שריג, מי ששימש כמפקח על הביטוח עד אוגוסט שעבר, עת הוחלף על ידי דורית סלינגר.

 

שריג, שמסיים בחודש הבא תקופת צינון של שנה, הוא שהעניק למעשה את האישור לאליהו לרכוש את חברת הביטוח מגדל. ולאן מועדות פניה של לוין? ל"כלכליסט" נודע כי שאיפותיה הן להגיע לתפקיד בכיר בבנק ישראל. לוין מועמדת להחליף בבוא היום את דודו זקן, המפקח על הבנקים. מועמדת נוספת היא ד"ר חדוה בר, הממלאת את תפקיד האחראית על ניהול הסיכונים בבנק לאומי והיתה מועמדת לתפקיד המשנה לנגידה קרנית פלוג. בעבר היתה לוין מועמדת לתפקיד המפקח על הביטוח, אבל העדיפה לעבור לבנק הפועלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x