$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אלעד תשובה מכר מניות אקויטל ב-30 מיליון שקל

ל"כלכליסט" נודע כי ההפצה בוצעה דרך IBI בדיסקאונט של 1.7%; מאז החל להיות בעל עניין בחברה, לפני חמש שנים, זינקה המניה ב-150%

ערן סוקול 14:2723.07.14

אלעד תשובה מכר היום (ד') מניות אקויטל ב-30 מיליון שקל, בדיסקאונט של 1.7% על מחיר הבסיס של המניה בשוק.

מניית אקויטל אשר ריכזה בשנה האחרונה מחזור ממוצע של 470 אלף שקל, נסחרת כעת במחזור של יותר מ-30 מיליון שקל, הגבוה ביותר בבורסה.

מה דעתך על מניית אקויטל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בשעה 12:22 בוצעו שתי עסקאות חריגות במניה במחיר של 63.35 שקל למניה, המהווה דיסקאונט של 1.69% על מחיר הבסיס של המניה הבוקר. בסך הכל נמכרו 475 אלף מניות המהוות 2.9% ממניות החברה, תמורת 30 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי מאחורי הפצת המניות שבוצעה דרך בית ההשקעות IBI עומד איש העסקים אלעד תשובה, בנו של יצחק תשובה. בבית ההשקעות סירבו להגיב לידיעה.

 

תשובה הבן, החזיק רק 3.33% ממניות אקויטל, אולם החל להיות בעל עניין ביולי 2009 בשל החזקה מצטברת של מעל 5% על ידי חברות הקשורות לקבוצת דלק שבשליטת אביו. אז נסחרה המניה ברמה של 26 שקל. מאז זינקה המניה ב-150% והחברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של של מיליארד שקל.

 

אלעד תשובה אלעד תשובה

 

אקויטל הינה בעלת השליטה (36.91%) בחברת יואל העוסקת בנדל"ן וחיפושי נפט.

 

אקויטל בעיקרה הינה חברת החזקות והיא פועלת לרבות באמצעות חברות בנות וקשורות, בארבעה תחומי פעילות. נדל"ן מניב: השכרה, ייזום, תכנון, פיתוח, רכישה, הקמה, מתן שירותי ניהול, השבחה ומימוש של נכסי נדל"ן להשכרה; בנייה למגורים; נפט וגז: חיפושי נפט וגז והפקתם בישראל ובארה"ב, וכן הפעלת נכסי נפט וגז בארה"ב; מלונאות: בבעלות קבוצת אקויטל כפר נופש בישראל, אותו היא מפעילה. בנוסף, בבעלות הקבוצה מבנים וקרקעות במיקומים שונים באירופה בהם היא מתכננת הסבה והקמה של בתי מלון, אשר יופעלו על ידה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x