$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה חיובית בת"א; סקיילקס קפצה ב-56%, סיליקום צללה ב-20%

מדד ת"א 25 עלה ב-0.4%, ת"א 100 עלה ב-0.3%, מדד הבנקים עלה ב-0.1%; סיליקום פרסמה דוחות ופספסה את התחזיות. אל על ירדה ב-3.7% - פרסמה אזהרת רווח על רקע הלחימה בעזה; מחזור המסחר: 1.03 מיליארד שקל

שי סלינס 17:4222.07.14

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

 צילום: שאטרסטוק

 

17:40 - ת"א נועלת יום חיובי שני ברציפות: מדד ת"א 25 עלה ב-0.4%, ת"א 100 עלה ב-0.3%, מדד הבנקים עלה ב-0.1%. תשואת איגרת החוב של ישראל ל-10 שנים (0324) עומדת בנעילה על 2.82% לאחר התחזקות של 0.13% באיגרת. מחזור המסחר הסתכם ב-1.03 מיליארד שקל.

 

16:45 - תשואת איגרת החוב של ישראל ל-10 שנים (0324) קרובה לשפל כל הזמנים - נסחרת בתשואה של 2.81%.

 

16:30 - חברת סיליקוםדיווחה על תוצאותיה לרבעון השני של השנה ופספסה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים. החברה הציגה רווח נקי של 50 סנט למניה והכנסות של 17.9 מיליון דולר. תחזיות האנליסטים עמדו על רווח נקי של 58 סנט למניה והכנסות של 18.9 מיליון דולר.

 

סיליקום, בשליטת זוהר זיסאפל, עוסקת בפיתוח פתרונות תקשורת לשרתים. מוצריה, שמכוונים לנתח השוק הגבוה של השרתים, הם תוספי חומרה המשפרים את יעילות הפעולה של השרתים, בעיקר מבחינת בניית רשת התקשורת, האופטימיזציה של הקישוריות ושילוב פתרונות אבטחת התקשורת.

 

15:45 - דנה עזריאלי, מונתה ליו"ר דירקטוריון קבוצת עזריאלי. דנה היא בתו של דוד עזריאלי ז"ל, בעל השליטה בחברה שנפטר לפני כשבוע בגיל 92.

 

15:20 - חברת אבוג'ן וחברת Marrone Bio Innovations הודיעו היום על חתימת הסכם לשיתוף פעולה רב שנתי המתמקד בגילוי משותף של מנגנוני פעולה ביולוגיים חדשים לבקרת חרקים. שילוב יכולות שתי החברות למטרת הגילוי המשותף, יוביל לתוצרים אותם תמשיך לפתח ולמסחר כל חברה בנפרד. כך למשל, אבוג'ן תפעל לפיתוח זרעים ביוטכנולוגיים, בעלי תכונת עמידות לחרקים, ומארון תפעל לפיתוח של חומרי הדברה ביולוגיים כנגד חרקים. שתי החברות הסכימו על מודל של שיתוף מהכנסות עתידיות של כלל המוצרים שיפותחו כתוצאה משיתוף הפעולה.

 

עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן: "שיתוף פעולה ייחודי זה, עליו אנו מבשרים היום, מפגיש יכולות גילוי סינרגטיות מהמובילות בתעשייה על מנת להתמודד עם צורך מרכזי בתחום החקלאות. אנו מצפים כי מאמצינו המשותפים יביאו להזדמנויות משמעותיות לפיתוח מוצרים עבור שתי החברות".

 

עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן צילום: אביגיל עוזי

 

14:15 - על-בדהעוסקת ביצור מגבונים לחים שאינם ממותגים, והספקית הגדולה בארה"ב ליצור טמפונים לא ממותגים, הודיעה היום על קבלת אישור מנהלת מרכז ההשקעות לסך השקעה של 100 מיליון שקל בציוד במפעל החדש שמקימה החברה בדימונה. אישור תוכנית ההשקעה בקו החדש ניתן במסגרת מסלול המענקים להשקעות באזור פיתוח א', בהתקיים תנאים שנקבעו בכתב האישור והוראות החוק. עלות הקמת המבנה, אשר בשלב ראשון יהיה על פני שטח של כ- 7,000 מ"ר מוערכת בכ- 32 מיליון שקל והחברה נמצאת בשלבים הסופיים של בחירת קבלן ולפיכך מעריכה כי עבודות הבניה צפויות להתחיל בתחילת אוגוסט ולהימשך כשנה.

 

עמית רוזנצוויג, מנהל השקעות בכיר בהלמן אלדובי: "לאור המצב הביטחוני ובהעדר לחצים אינפלציוניים בנק ישראל ישמור על ריבית נמוכה עוד זמן רב עובדה אשר אמורה להמשיך את הסטת הכספים לכיוון שוק המניות. עונת הדוחות הקרובה והמגמות מכיוון השווקים הגלובליים יטוו את המגמה בתקופה הקרובה. בארה"ב לאחר הטלת הסנקציות על חברות ברוסיה יעבור הפוקוס של המשקיעים לנתוני המאקרו בעיקר מתחום הנדל"ן והמשך דוחות חברות כאשר אפל ופייסבוק ירכזו עניין רב".

 

14:05 - חברה נוספת הצטרפה היום למבול חברות התיירות והתעופה הבורסאיות שמדווחות על הרעה צפויה בתוצאות הכספיות לאור מבצע "צוק איתן". איסתא מעריכה כי בעקבות ביטולי הזמנות, תרשום ברבעון השלישי – שאמור להיות רבעון שיא של כל ענף התיירות – ירידה ברווח לפני מס בהיקף של 8 - 10 מיליון שקל. לשם השוואה, ברבעון השלישי של 2013 דיווחה החברה על רווח לפני מס של 29 מיליון שקל, וברבעון השלישי על רווח לפני מס של 27 מיליון שקל, כך שככל הנראה מדובר על פגיעה בכשליש מהרווח לפני מס של החברה.  

 

13:15 - מניית סקיילקס לא עוצרת. המניה משלימה זינוק של 270% מאז ה-14.7 וזאת מבלי שדיווחה על אירוע מהותי כלשהו.

 

לפני כ-10 ימים, אילן בן דב הודיע סופית על עזיבתו את החברה  – כאשר הוא עדיין ממשיך להיות בעל השליטה בה, לפחות על הנייר. בן דב הודיע על התפטרותו מדירקטוריון סקיילקס, והחברה דיווחה כי הסיבה להתפטרות היא ש"החלטות דירקטוריון החברה בעת האחרונה הינן בניגוד לצו מצפונו ותפיסתו ביחס להתנהלות הדירקטוריון והממשל התאגידי בחברה".

 

היום מרכזת החברה מחזור מסחר של 9.6 מיליון שקל, כאשר ב-12 החודשים האחרונים איבדה המניה 62% מערכה.

 

12:10 - עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים: "בשל המבצע בדרום עדכנו כלפי מטה את התחזית למדד יולי מ-0.3% ל-0.2% ואת התחזית לאינפלציה ב-12 החודשים הבאים מ-1.3% ל-1.2%. להערכתנו המשך הירידה בציפיות לאינפלציה והאפשרות לפגיעה בפעילות הכלכלית ברבעון השלישי בשל המצב הביטחוני, מגדילים את הסיכוי לכך שבנק ישראל יבחר להוריד את הריבית. זאת, למרות עדכון התוצר ודו"ח היציבות הפיננסית שפרסם הבנק, אשר מציג תמחור בחסר של הסיכונים באג"ח החברות ובשוק הנדל"ן".

 

11:15 - היורודות הגדולות במדד ת"א 100: חנל יהש, וילאר, קרור, גב ים, גילת

 

אחרי אל על, גם חברת התיירות קשרי תעופה הודיעה על כך שהיא מתמודדת עם ביטולי הזמנות ב"היקף מהותי" לטורקיה. בקשר לפגיעה בהכנסות וברווח, בחברה כתבו כי "החברה אינה יכולה להעריך כיום את היקף הפגיעה הפוטנציאלית, אם בכלל". בקשרי תעופה דיווחו כי הם מעריכים שהירידה בהזמנות לחופשות בטורקיה עלולות לגרום גם לצמצום מספר הטיסות לטורקיה בשבועות הקרובים. בעקבות כך כתבה החברה שהיא "מעריכה כי היה וצמצום כמות הטיסות כאמור ימשך תקופה ארוכה, לרבות לגבי טיסות במהלך חודשים אוגוסט עד אוקטובר, והיה ולא יהיו ביקושים מתאימים לאלטרנטיבות המוצעות על-ידי החברה, הדבר עלול לפגוע במכירות וברווחיות החברה".

 

10:40 - יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, ממליץ לא לבצע שינויים בתיק ההשקעות: "קשה לתזמן את התחלתם של אירועים גיאופולטיים צבאיים, קשה להעריך את התפתחותם וקשה עוד יותר לתזמן את סיומם וכיצד. לכן, כל שינוי בתיק ההשקעות על סמך אירועים אלו הוא ספקולטיבי ביותר וההמלצה הגורפת היא פשוט להמתין ולהימנע משינויים", כותב חברון.

 

חברון מוסיף כי "מכיוון שלא ניתן לתזמן את המתח הגיאופוליטי, אנחנו חושבים שיש לנטרלו בהסתכלות ארוכת טווח ולהתרכז בנתוני המאקרו בארה"ב לעומת המשך הרחבה מוניטרית בארה"ב. להערכתנו, האינפלציה בארה"ב צפויה להמשיך ולהשתפר בחודשים הקרובים, כמובן כן גם התאוששות בשכר בשוק העבודה האמריקאי וגידול בהשקעות של הסקטור העסקי. בשלב זה, עדיין קשה להעריך מתי הריבית בארה"ב תעלה, בטח לאור חילוקי הדעות בפד. יחד עם זאת, להערכתנו הציפיות להעלאת ריבית ישתפרו בחודשים הקרובים".

 

9:55 - בהמשך למגמה שנרשמה אתמול ובניגוד לירידות אמש בוול סטריט, הבורסה פתחה את המסחר בעליות. סיליקום, טאואר ופרוטליקס מובילות את העליות במדד ת"א 100.

 

8:50 - אל על צפויה לסבול מירידה של 50-40 מיליון דולר בהכנסותיה ברבעון השלישי בעקבות מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה, כך נכתב בהודעת החברה שנמסרה אתמול. החברה הודיעה כי בעקבות המבצע "נרשמו ביטולי טיסות רבים על ידי נוסעים זרים וישראלים, הן בטיסות יוצאות והן בטיסות נכנסות, וזאת בנוסף לירידה משמעותית בהזמנות לטיסות החברה, אשר למיטב הבנת החברה ניתן לייחסה למבצע 'צוק איתן'".

 

מה דעתך על מניית אל על:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

8:00 - המסחר בבורסה ייפתח על רקע המשך הלחימה בעזה שנכנסת ליום ה-15, במקביל לניסיונות להגיע לנוסחה שתאפשר לצדדים להגיע להפסקת אש.

 

7:30 - אמש ניו יורק ננעלה במגמה שלילית: דאו ג'ונס ירד ב-0.3%, S&P 500 ונאסד"ק - ב-0.2%. הנפט עלה ב-1.4% לרמתו הגבוהה ביותר זה שלושה שבועות - 104.6 דולר לחבית. ברקע לירידה: הודעת לוב כי תקטין את תפוקת הנפט, וחשש כי סנקציות של האיחוד האירופי יביאו להורדת האספקה מצד רוסיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x