שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הפתעה: גלאס לואיס מתנגד למינוי אורי סלונים ויוסף ניצני לדירקטוריון טבע

גלאס לואיס טוען כי ביצועיהם או הניסיון של סלונים וניצני אינו מספק. עם זאת, גלאס לואיס המליץ לחדש את מינויו של דן פרופר כדירקטור ולאשר את מינוי של ז׳אן מישל חלפון

ניר צליק 22:5717.07.14

אחרי שגוף הייעוץ למוסדיים אמריקאיים, ISS, תמך בכל ההצעות שהועלו על ידי דירקטוריון טבע למינויים של ארבעה דירקטורים באסיפה הקרובה, אורי סלונים, יוסף ניצני, דן פרופר וז׳אן מישל חלפון, כמו גם בחידוש פוליסת הביטוח לדירקטורים, כעת מתפצלות ההמלצות: גלאס לואיס מתנגד למינויים של אורי סלונים ויוסף ניצני.

אורי סלונים אורי סלונים צילום: ערוץ 1

 

מדובר בדרמה גדולה כאשר כעת לא ברור אם מינויים של הדירקטורים יעבור באסיפת בעלי המניות. בנוסף, מתנגדים בגלאס לואיס לחידוש פוליסת הביטוח לדירקטורים וגם לתוכנית התגמול למנכ"ל ארז ויגודמן בטענה כי הקשר בינה לבין ביצועי החברה רופף.

 

באשר לסיבות להתנגדות ליוסף ניצני ואורי סלונים כתבו בגלאס לואיס כי ביצועיהם או הניסיון שלהם אינו מספק, ובאשר לפוליסת הביטוח כתבו בגלאס לואיס כי לא נמסר די מידע למשקיעים. בכך מתייצבת גלאס לואיס מאחורי בני לנדא, ששיגר מכתב למשקיעים בו הוא התנגד לבחירתם של הדירקטורים ולחידוש פוליסת הביטוח. עם זאת, גלאס לואיס המליץ לחדש את מינויו של דן פרופר כדירקטור ולאשר את מינוי של ז׳אן מישל חלפון.

 

בגלאס לואיס כותבים ששני הדירקטורים, ניצני וסלונים נמצאים בוועדת הממשל של הדירקטוריון והם איפשרו לחברה לנקוט בצעדים שנועדו לשמר את השליטה בחברה, קרי, דירקטוריון שרק שליש ממנו עומד לבחירה כל שנה, ולכן יש להצביע נגדם. עוד כתבו כי ריבוי התפקידים של פיליפ פרוסט, ביניהם חמישה דירקטוריונים בהם הוא חבר כאשר בשלושה הוא יו"ר, הוא בעייתי מבחינת חלוקת הזמן. פרוסט צפוי לעזוב את תפקידו בטבע עד סוף השנה.

 

בגלאס לואיס גם כתבו בפירוש כי הם מצאו שהטענות של לנדא היו מוצדקות.

 

מטבע נמסר, "דירקטוריון טבע שב ומדגיש את אמונו המוחלט בבחירתו ביוסי ניצני ואורי סלונים. מדובר בשני מנהיגים עסקיים בעלי ניסיון רחב היקף ועמוק אשר הוכיחו תרומה עמוקה להישגיה של טבע. יוסי מביא עימו ניסיון עסקי וידע בתחומי מימון וחשבונאות והוא עמד בראשותם של ארגונים גדולים ומשמעותיים בישראל. אורי נחשב לאחד המומחים המובילים בישראל בתחום ניהול הסיכונים ומביא עימו ידע וניסיון יוצאי דופן בהובלת בתהליכים מורכבים ורגישים. טבע מדגישה כי האסיפה תתקיים במועד המתוכנן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x