שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

UBS מעריך: שווי מאגר לווייתן הוא כ-9.6 מיליארד דולר

שלשום עדכנו רציו, דלק קידוחים ואבנר כי כמות הגז החדשה שנמצאת במאגר לווייתן היא 620 מיליארד מ"ק. שווי מאגר תמר מוערך ב-14 מיליארד דולר

ליאור גוטמן 11:1215.07.14

בנק ההשקעות UBS פרסם אתמול (ב') המלצות קנייה לשלושת יחידות השתתפות של החברות הישראליות שמחזיקות במאגר לווייתן.

 

שלשום עדכנו רציו (15%) דלק קידוחים ואבנר (45.34%, בחלוקה שווה בין שתיהן) את נפח הפקת הגז משם והעלו אותו ב-16%. לפיכך, כמות הגז החדשה שנמצאת במאגר לווייתן היא 620 מיליארד מ"ק, לעומת 535 מיליארד מ"ק קודם לכן.

 

אנליסט האנרגיה של UBS רוני ביירון מעריך את שווי מאגר לווייתן בכ-9.6 מיליארד דולר, ומזכיר לחיוב את מזכר ההבנות שנחתם לאחרונה מול בריטיש גז למכירת שנתית של 7 מיליארד מ"ק גז למתקן יצוא שממוקם במצרים, מה שעשוי להניב לשותפות הכנסות של עד 30 מיליארד דולר שיתפרסו על פני 15 שנות חוזה.

 

בנק ההשקעות UBS בנק ההשקעות UBS צילום: בלומברג

 

שווי מאגר תמר מוערך ב-14 מיליארד דולר, למרות שגודלו הפיסי הוא כחצי ממאגר לווייתן. הסיבה: מאגר תמר כבר פועל כשנה כשורה, ובידו צבר חוזים מול כל הגורמים במשק הישראלי. לעומתו, מאגר לווייתן וטרם פותח ואין בידיו חוזים חתומים בהיקף כספי משמעותי.  

 

עוד מוזכרים המגעים למכירת גז לירדן, טורקיה ואפשרות היצוא למדינות רחוקות באמצעות הקמת מתקן יצוא ימי (FLNG). לפיכך, מחירי היעד של ביירון הם 23.8 שקל לדלק קידוחים (אפסייד של 22.3% על מחיר השוק), 4.27 שקל עבור אבנר (אפסייד של 21.6% על מחיר השוק) ו-67 אגורות לרציו (אפסייד של 33.5% על מחיר השוק).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x