שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הסתיימה אסיפת האג"ח של אפריקה: האם המחזיקים יאפשרו את גיוס החוב?

האסיפה הסתיימה כרבע שעה אחרי שנפתחה ובימים הקרובים יפורסם כתב הצבעה למחזיקים שיחליטו אם להיעתר לבקשת החברה לשינויים בתנאי האג"ח

יניב רחימי 11:2214.07.14

בשעות הבוקר היום (ב') התקיימה אסיפת מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב. האסיפה כונסה לבקשת החברה לצורך קבלת אישור מחזיקי האג"ח להכניס שינויים בתנאי אגרות החוב שהונפקו כחלק מהסדר החוב שאפריקה השלימה לפני ארבע שנים.

 

השינויים שאפריקה מבקשת להכניס יאפשרו לחברה להנפיק אגרות חוב שיובטחו בשעבודים ביחס ביטחונות שהינו עדיף על היחס שממנו נהנות הסדרות הקיימות העומד על 46% בלבד. בזימון לאסיפה ציינה אפריקה שהשינויים יאפשרו לחברה "לנצל את תנאי השוק הנוכחיים לשם מחזור חוב". תמורת הנפקת האג"ח החדשות, ככל שתאושר על ידי מחזיקי האג"ח הקיממות, תיועד אך ורק לפירעון ההתחייבויות של אפריקה למחזיקי האג"ח ולבנקים.

 

לאפריקה יש זכות לגייס חוב פרטי (שלא נסחר בבורסה) תוך מתן שעבודים ללא הגבלה למלווה. במהלך האסיפה ציין סמנכ"ל הכספים של אפריקה, מנשה שגיב, שגיוס באמצעות אג"ח סחיר יאפשר לחברה לגייס תמורת אותם ביטחונות חוב גבוה יותר ובריבית נמוכה יותר בהשוואה לתנאים שאפריקה תקבל בשוק הפרטי.

 

האסיפה הסתיימה כרבע שעה אחרי שנפתחה ובימים הקרובים יפורסם כתב הצבעה למחזיקים שיחליטו אם להיעתר לבקשת החברה או אם להתנגד לה.

  

אברהם נובוגרוצקי אברהם נובוגרוצקי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x