$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח: סינרג'י כבלים ניהלה מגעים עם חד אסף מאחורי הגב שלנו

נושי חברת כבלי החשמל טענו שהחברה, הנמצאת במהלך הסדר חוב, עיכבה בכוונה את הסדר האג"ח כדי למצות את המגעים מול חברת המתכות. שתי החברות לא הגיעו להסכם

גיל קליאן 09:3914.07.14

סינרג'י כבלים ניהלה מגעים להשקעה עם חברת המתכת חד אסף הבורסאית שבשליטת רמי שני, כך נודע ל"כלכליסט". בשבוע שעבר הסתכסכה חברת כבלי החשמל עם מחזיקי האג"ח שלה על רקע המגעים המתמשכים להסדר חוב. המחזיקים טוענים כי החברה ניהלה מגעים מאחורי גבם עם משקיע, שעל זהותו החברה מעולם לא דיווחה, שיזרים הון לסינרג'י במקום בעל השליטה סטיבן אלבאום.

 

על פי טענת המחזיקים, החברה עשתה זאת בחוסר תום לב, כשהיא מעכבת בכוונה את המגעים להסדר אג"ח כדי למצות את המגעים מול אותו משקיע. המגעים כשלו בסופו של דבר, ובעקבותיו הודיעה לבסוף סינרג'י לבעלי האג"ח כי ההצעה של החברה להסדר החוב יורדת מסדר היום. בסוף השבוע הסמיכו בעלי האג"ח את נציגות האג"ח לנקוט הליכים נגד החברה וכן לאתר משקיע משלהם. אך כרגע אין מגעים רציניים עם משקיע שיכול לקחת על עצמו השקעה בסינרג'י שתכלול גם החזר משמעותי לבעלי האג"ח.

 

במכתב ששלחו לסינרג'י, שטרם פורסם לציבור על ידי החברה, האשימו בעלי האג"ח את בכירי החברה בכך שעיכבו בכוונה את המו"מ להסדר האג"ח והסתירו את קיומו של המשקיע הנוסף — כאשר הם יודעים כי בכל יום שעובר מצבה של החברה מידרדר. על טענות המחזיקים השיבה החברה בדיווח לבורסה ולפיו "המכתב כולל טענות חסרות בסיס ובלתי מוצדקות. נושאי המשרה פעלו באופן אחראי ובתום לב. במסגרת המו"מ עם הנאמנים והנציגות היתה נכונה בעלת השליטה, בכפוף להשלמת ההסדר וקיום כל התנאים המתלים שיהיה כפוף אליהם, לבחון העמדת סיוע משמעותי".

 

סינרג'י טענה כי "בעלת השליטה פעלה לצרף צד שלישי שישתתף בחלק ממימוש הזכויות שיוצעו לה במסגרת ההסדר, אם יבוצע, ולשילוב בשלב מאוחר יותר של חלק מהפעילות התעשייתית של הצד השלישי לתוך החברה".

 

החוב של סינרג'י לשתי סדרות האג"ח של החברה עומד על היקף של 77.5 מיליון שקל. סדרת אג"ח א' של סינרג'י נסחרת כיום בתשואה לפדיון של 48.3%, וסדרה ב' באג"ח של החברה נסחרת בתשואה לפדיון של 34.8%. תוצאות הרבעון הראשון של 2014 חשפו את עומק המשבר בחברה. סינרג'י הציגה ברבעון הפסד תפעולי של 4.2 מיליון שקל לעומת רווח תפעולי של 7.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. בשורה התחתונה רשמה הפסד של 9.6 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 3.1 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

מסינרג'י נמסר: "בשבועות האחרונים פנו כמה גורמים עסקיים שמתעניינים באפשרויות השקעה בחברה. החברה תודיע ותגיב באופן מוסמך אם מעבר לפניות הראשוניות בלבד ייווצר הליך מו"מ". מחד אסף נמסר: "בכל מקרה של ניהול מו"מ שהיה על החברה לדווח עליו, היתה החברה מדווחת בהתאם להוראות החוק".

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: עטא עוויסאת

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x