$
מט"ח וסחורות

הדולר עלה ב-0.2% על רקע הלחימה בדרום

שערו היציג של המטבע האמריקאי נקבע ברמה של 3.43 שקלים, היורו הוסיף 0.2% ושערו היציג נקבע על 4.66 שקלים; בשוק מצפים לעונת הדו"חות שתיפתח היום בארה"ב, אשר צפויה להכתיב את הסנטימנט בדולר בזמן הקרוב

ערן סוקול 15:4208.07.14

המסחר בשוק מטבע חוץ התנהל היום (ג') על רקע ההסלמה בדרום אשר נראה כי הביאה להחלשות השקל, במקביל לירידות שנרשמו בבורסה בתל אביב. מנגד, בשוק מצפים לעונת הדו"חות שתיפתח היום בארה"ב, אשר צפויה להכתיב את הסנטימנט הכללי בדולר בזמן הקרוב. הדולר עלה ב-0.21% ושערו היציג נקבע על 3.43 שקלים. היורו עלה ב-0.19% ושערו היציג נקבע על 4.66 שקלים.

לאחר ההכרזה על מבצע "צוק איתן" וגיוס כ-1,500 חיילי מילואים, הושגו כמה שעות שקטות יחסית - אולם הבוקר התחדשה מתקפת הרקטות על הדרום. אזעקות נשמעו באשדוד, לכיש ובאזורים נוספים. חיל האוויר תקף משגרים מוטמנים בצפון ובמרכז הרצועה. הפלסטינים דיווחו על פצועים. על פי העיתון "אל-יום א-סאבע", שנשען על גורמים פלסטיניים, מצרים פועלת בקדחתנות למנוע הסלמה בין חמאס וישראל. רגיעה פוטנציאלית תכלול, על פי הדיווח, הפסקת ירי רקטות של חמאס והפסקת התקיפות הישראליות ברצועה. "אנחנו נערכים למערכה מול חמאס שלא תסתיים בתוך ימים ספורים", אמר שר הביטחון משה יעלון, שהכריז על "מצב מיוחד" בעורף ביישובים ובמועצות בטווח של עד 40 קילומטרים מגבול רצועת עזה.

 

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "הדולר ממשיך לתקן מעלה מול השקל הבוקר וטיפס עד ל-3.43, וזאת לאחר שבשבוע שעבר צנח לשפל חדש של כמעט שנתײם, מעט מתחת ל-3.40. הירידה לרמה הקריטית גרמה למצב של מכירת-יתר וספקולנטים רבים העדיפו לממש רווחים, מה שמתבטא בעלייה הנוכחית. גם בעולם שבוע המסחר נפתח בסימן התכנסות כתולדה של הרצון של המשקיעים לממש רווחים ולהמתין לאחר שבירת השיאים במדדים בוול-סטריט בשבוע שעבר. בשוק ממתינים כעת לעונת דו"חות הרווח בוול סטריט, שתיפתח היום ותמקד מעתה את מירב תשומת הלב. בשוק מקווים שתוצאות הרווח של החברות ישקפו את המשך ההתאוששות של הכלכלה האמריקאית, כפי שבא לידי ביטוי בדוחות התעסוקה האחרונים, ובייחוד בדוח התעסוקה האחרון שפורסם בשבוע שעבר והצביע על תוספת מרשימה של 288 אלף משרות ביוני".

 

מט"ח - השקל נחלש על רקע ההסלמה הבטחונית מט"ח - השקל נחלש על רקע ההסלמה הבטחונית צילום: אי פי איי

 

באשר לדולר, מציינים ב-FXCM כי "למרות נתוני התעסוקה החיוביים, ציפיות הריבית עדיין נמוכות וההערכה הרווחת בשוק היא כי הפד יבצע העלאת ריבית ראשונה לכל המוקדם בתחילת הרבעון השלישי של 2015. בשעה שבנקים מרכזיים אחרים כבר מעלים ריבית או מאותתים על העלאות ריבית, הדולר נמצא בעמדת נחיתות. על כן, אם עונת דו"חות הרווח תהיה חיובית ותסייע לדחוף את מדדי המניות לשיאים חדשים, אנו צפויים לראות את הקורלציה ההפוכה המסורתית בין הדולר לבין המניות. כלומר, סנטימנט חיובי בשוק ועליית המניות יביאו להיחלשות הדולר, בעולם ומול השקל".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x