$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

ניו יורק ננעלה בירידות - ונסוגה מרמות השיא

דאו ג'ונס נחלש ב-0.3%, S&P איבד 0.4% ונאסד"ק השיל 0.8%; מחיר הנפט ירד ב-0.5% - לשפל של חודש; קמטק זינקה ב-57%

ערן סוקול 23:0707.07.14

 

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

 

וול סטריט וול סטריט צילום: בלומברג

 

23:00 - הבורסות בניו יורק ננעלו בירידות שערים; נאסד"ק איבד 0.8%, דאו ג'ונס השיל 0.3% מערכו ו-S&P ירד ב-0.4%.

 

22:10 - מחיר הנפט מסוג קרוד למסירה באוגוסט ירד היום ב-53 סנט, 0.5%, לרמה של 103.53 דולר לחבית - שפל של חודש. לוב הודיעה היום כי תחדש את יצוא הגז משני מאגרים גדולים במדינה - שנעצר לפני כשנה.

 

21:00 - בבורסת הסחורות של ניו יורק ירד היום מחיר הזהב ב-0.3% לרמה של 1,317 דולר לאונקיה, זוהי הרמה הנמוכה ביותר שנרשמה מאז ה-26 ביוני.

 

20:00 - מניית ג'ונסון אנד ג'ונסון (JNJ) עולה ב-1% לאחר דיווחים כי תקצץ כ-400 משרות. בסקר שנערך לאחרונה בקרב אנליסטים, 11 דרגו א המניה "החזק", 5 דירגו את המניה "קניה חזקה" ו-5 אנליסטים דירגו את המניה "קניה".

 

19:00 - המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות. פוטסי בלונדון איבד 0.6%, דאקס הגרמני נחלש ב-1%, קאק בפריז נפל ב-1.4% והבורסה במילנו איבדה 1.3%.

 

18:00 - מניית יצרנית הרכב החשמלי טסלה(TSLA) נסחרת בירידה של 1.4% ביום המסחר הראשון שלאחר מקרה נוסף של התלקחות אחד מרכביה. החברה מסרה כי ברצונה לבדוק את שרידי הרכב. מדובר ברכב חשמלי מדגם S שנגנב ביום שישי ממרכז שירות של החברה על ידי אלמוני, כאשר המשטרה פתחה במרדף וזה פגע לפחות בשני כלי רכב ובעמוד תאורה. הפגיעה גרמה להתלקחות הרכב, למרות שרק במרץ, טסלה שידרגה בלוחות הגנה את המצברים של דגם S, לאחר דיווחים על התלקחויות במצברים בשנה שעברה.

 

17:00 - מניית אורבוטק(ORBK) נסחרת כעת ברמת שיא של שבע שנים. לאחר שחברת ציוד הבדיקה למסכים שטוחים ומעגלים מודפסים דיווחה כי תרכוש את SPTS Technologies Group Limited, יצרנית בריטית מובילה של מוצרי חיתוך שבבים (etch), שיקוע אדים (deposition), ועיבוד תרמי לתעשיית המיקרו-אלקטרוניקה מידי קרן ההשקעות הפרטית האירופית Bridgepoint ומידי אחרים, תמורת 370 מיליון דולר. לצורך הרכישה תקח אורבוטק הלוואה של כ-300 מיליון דולר, כאשר העסקה צפויה להיסגר ברבעון השלישי.

 

16:35 - שבוע המסחר בניו יורק נפתח בירידות. דאו ג'ונס יורד ב-0.4%, S&P 500 ונאסד"ק נחלשים ב-0.3%. קמטק מזנקת ב-9%.

 

16:00 - קמטק(CAMT)  הודיעה על השקת הדור הבא של פלטפורמת הבדיקות והמדידה לבקרת תהליכי ייצור עבור תעשיית המוליכים למחצה והמעגלים המודפסים (Semiconductor Inspection and Metrology Platform), בתערוכת Semicon West אשר תיפתח מחר, בסן פרנסיסקו. מערכת ה-Eagle נועדה לתמוך בשוק הצומח של המארזים המתקדמים (Advanced Packaging) באמצעות טכנולוגיות מובילות, הן בתחום התוכנה והן בתחום החומרה, המאפשרות בדיקה ומדידה ראשונה מסוגה של מארזים תלת מימדיים מסוג 2D ו-3D על גבי פלטפורמה אחת.

 

רמי לנגר, סגן נשיא ומנהל חטיבת המוליכים למחצה של קמטק: "קו ייצור חדש זה יחזק את מעמדנו כחברה מובילה בשוק בדיקות המוליכים למחצה ונשען על הניסיון שלנו בבדיקות בטכנולוגיית bump ומטרולוגיה. בתוך זמן קצר קיבלנו מספר הזמנות ראשונות למוצר החדש מיצרנים מובילים של מוליכים למחצה. אנו רואים בכך הבעת אמון ביכולות הטכנולוגיה שלנו לספק בדיקה ומדידה מהירה, מדויקת וחסרת תקדים עבור מארזים תלת מימדיים מסוג 2D ו- 3D התומכים בתעשייה המתפתחת".

 

רפי עמית, מנכ"ל קמטק רפי עמית, מנכ"ל קמטק

 

15:00 - קומפיוג'ן(CGEN) דיווחה היום על השגת אבן דרך ראשונית בשיתוף הפעולה עם חברת באייר (Bayer HealthCare) בתחום האימונותרפיה בסרטן. שיתוף הפעולה, שהחל בשנה שעברה, כולל פיתוח ומסחור של תרופות המבוססות על נוגדנים תרפויטיים כנגד שני חלבוני בקרה של מערכת החיסון (immune checkpoints) שגילתה קומפיוג'ן. ההודעה היום מתייחסת להשגת אבן הדרך הראשונה בפיתוח הפרה-קליני של אחד משני חלבוני הבקרה של מערכת החיסון, עבורה תקבל קומפיוג'ן תשלום של 1.2 מיליון דולר מתוך סך כולל פוטנציאלי של 30 מיליון דולר עבור המחקר הפרה-קליני המשותף של שתי התוכניות.

מה דעתך על מניית קומפיוגן (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

14:20 - בבנק ההשקעות גולדמן זאקס צופים כי העלאת ריבית הראשונה בארה"ב תתבצע ברבעון השלישי של 2015, ולא ברבעון הראשון של 2016, כפי שציפו לפני כן. העדכון של תחזית הבנק נובע מהשינויים בשוק התעסוקה, האינפלציה והתנאים הכלכליים לאורך החודשים האחרונים.

 

14:00 - שבוע המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ב') בציפייה לתחילת עונת הדו"חות הכספיים בארה"ב ולאחר חופשת סוף שבוע ארוכה בשל יום העצמאות האמריקאי. ביום המסחר האחרון S&P 500 ננעל ברמת שיא וכן דאו ג'ונס שננעל בשיא ופרץ לראשונה את רמת 17,000 הנקודות. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק נסחרים בירידה של 0.1%. ברקע: מגמה שלילית בבורסות אירופה, לאחר נתוני ייצור מאכזבים בגרמניה.

 

לקראת עונת הדו"חות הכספיים בארה"ב שתחל מחר כותבים כלכלני הראל פיננסים "גורם נוסף שעשוי לשמש מאיץ לעליות על רקע הציפייה ששיפור נתוני המאקרו יבוא לידי ביטוי גם בדו"חות וגם בנתוני הצמיחה לרבעון השני. הצפי המעודכן לעונת הדוחו"ת הקרובה הוא צמיחה של כ-3% בהכנסות ועלייה של 5% ברווח. כאשר בשני הרבעונים הבאים כבר צופים בשוק חזרה לצמיחה דו-ספרתית ברווח (לראשונה מאז הרבעון השלישי של 2011). 10.9% ברבעון השלישי ו-11.9% ברבעון הרביעי, אך לרוב הציפיות האלה מתעדכנות ככל שמתקרב המועד".

 

יניב חברון, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס, מעריך היום בסקירתו השבועית כי "דוח התעסוקה החזק לחודש יוני עשוי להיות רק יריית הפתיחה למחצית שנייה חזקה מאוד בכלכלה האמריקאית. נראה כי למרות 'האדישות' שמפגין הפד, היעדים הכלכליים, הן ברמת השכר והן ברמת האינפלציה, עתידים להיות מושגים כבר לקראת סוף השנה. בתרחיש זה, בפד יתקשו לספק הסברים נוספים לדחיית העלאות הריבית, מה שיוביל כמובן לשיפור בתחזיות ולעליית תשואות חדה יותר".

 

על רקע זה, ממליצים באקסלנס להתחיל לקצר את מח"מ התיק. "להערכתנו, תמונת המאקרו תקבל רוח גבית חזקה בחודשיים הקרובים - התנודתיות בשוק האג"ח תתגבר".

 

איתמר מדיקל, המפתחת ציוד רפואי לאבחון מחלות לב, מקיימת מגעים ראשוניים לקראת הנפקה בנאסד"ק - כך נודע ל"כלכליסט". אם ההנפקה אכן תצא לפועל היא תבוצע ב־2015. בחודשים הקרובים החברה צפויה לקבל את ההחלטה ועדיין לא ברור מה יהיה היקף ההנפקה. עוד נודע ל"כלכליסט" כי שלוש חברות הביומד נוירודרם, טראקואט וארגו מדיקל נמצאות גם הן בדרכן להנפקה בנאסד"ק.

 

המסחר בבורסות אירופה מתנהל כעת בירידות. בהיעדר מומנטום מובהק בשווקים באסיה וחופשת סוף השבוע הארוכה בארה"ב, שבוע המסחר באירופה נפתח ברגל שמאל, כאשר נתוני הייצור התעשייתי בגרמניה לחודש מאי הצביעו על ירידה של 1.8%, לעומת הצפי להתרחבות של 0.3%. זהו החודש השלישי ברציפות בו הייצור התעשייתי בגרמניה מראה נסיגה (גם נתוני חודש אפריל עודכנו כלפי מטה מעלייה של 0.2% לירידה של 0.3%) כמו כן, זוהי הירידה החודשית החזקה ביותר מאז אפריל 2012. נתון זה מגיע לאחר שגם ביום שישי פורסם נתון מאכזב לגבי סקטור התעשייה בגרמניה, מה שזרע חששות מפני אבדן המומנטום במנוע הכלכלי של אירופה.

 

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

 

אנגלה מרקל, הקנצלרית של גרמניה. שלושה חודשים רצופים של נסיגת הייצור התעשייתי במנוע הכלכלי של אירופה אנגלה מרקל, הקנצלרית של גרמניה. שלושה חודשים רצופים של נסיגת הייצור התעשייתי במנוע הכלכלי של אירופה צילום: בלומברג

 

המסחר בבורוסת אסיה ננעל הבוקר במגמה מעורבת, מחזורי המסחר היו דלילים, על רקע חופשת סוף השבוע הארוכה בבורסות בארה"ב. ביפן, מדד האינדיקטורים המובילים ירד זה החודש הרביעי ברציפות ועמד על 105.7%, מעט מתחת לציפיות השוק. ניקיי ירד ב-0.4%, האנג סנג ושנגחאי ננעלו ביציבות.

 

ניקיי האנג סאנג

שנגחאי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x