$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

רפי דניאלי יפרוש מתפקידו כמנכ"ל צים, צפוי להתמנות כיו"ר

הגופים המוסדיים המחזיקים באג"ח צים מתנגדים להישארותו בתפקיד בכיר, ההתנגדות עלולה לשבש הוצאה לפועל של הסדר החוב שרק אושר

רחלי בינדמן 07:0901.07.14

מנכ"ל צים רפי דניאלי, הודיע לניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל, בעלת השליטה, על רצונו לפרוש מתפקידו, כך נודע ל"כלכליסט", אלא שהוא צפוי כעת להתמנות ליו"ר צים. למהלך הנרקם מתנגדים על פי הערכות הגופים המוסדיים הגדולים המחזיקים באג"ח צים, שרק ביום שישי האחרון אישרו את הסדר החוב שיכלול תספורת של יותר מ-40% לחוב כלפיהם. 

 

 

מהחברה לישראל נמסר בתגובה: "רפי דניאלי ביקש לפרוש מתפקידו כמנכ"ל אך על רקע הערכה לעבודתו ביקשו בחברה לישראל כי יישאר בתפקיד בכיר וימונה ליו"ר צים".

 

ככל הידוע, הגופים הגדולים המחזיקים באג"ח ובהם קרנות הפנסיה הותיקות עמיתים, מגדל, כלל והראל לא מוכנים שדניאלי, שלדעתם צריך לקחת אחריות על מצבה העגום של חברת הספנות בשנים האחרונות שהוביל אותה לשני הסדרי חוב בתוך חמש שנים, ישאר בתפקיד בכיר בחברה.

 

ניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל ניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל צילום: עמית שעל

 

ביום שישי האחרון אישרו בעלי מניות המיעוט של החברה לישראל את הסדר החוב שנרקם בין צים לבין מחזיקי האג"ח שכולל הזרמה של 200 מיליון דולר מצד החברה לישראל לתוך צים. מי שהוביל לאישור ההסדר היו המשקיעים הזרים במניות החברה לישראל לאחר שהגופים המוסדיים הישראלים המחזיקים במניות החברה לישראל ולא נחשבו נגועים דרך החזקה צולבת באג"ח צים (ולכן קולם לא נפסל להצבעה), ובהם מנורה, אנליסט, פסגות, הפניקס, אקסלנס, אי.בי.אי ואחרים התנגדו להסדר.

 

כעת, המחזיקים הגדולים באג"ח צים ובהם כלל, מנורה, עמיתים, הראל ומגדל עשויים להערים קשיים על הוצאה לפועל של ההסדר בדרישתם כי דניאלי לא ימשיך לכהן בתפקיד בכיר בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x