$
בורסת ת"א

הילה פז: המוח מאחורי אלגומייזר בדרכה החוצה

הסכסוך בין סמנכ"לית הפיתוח המחזיקה ב־19% ומנכ"ל החברה הביא לנפילה של 15% במניה ולהפסד של 1.6 מיליון שקל לילין לפידות על אחזקותיו בחברה

ניר צליק 17:2130.06.14

בחודשים האחרונים הפכה אלגומייזר לאחת החברות המעניינות שנוצקו לשלדים בורסאיים, על רקע הפרופיל הגבוה והסיקור האוהד שקיבלה הילה פז, שפיתחה את האלגוריתם שעומד מאחורי החברה שמנסה לשפר באופן אוטומטי קמפיינים פרסומיים. כעת דומה שפז, המשמשת כסמנכ"לית פיתוח הטכנולוגיות בחברה, עשויה למצוא את דרכה אל מחוץ לחברה שאותה הקימה בעקבות סכסוך שהתגלע בינה לבין מנכ"ל החברה נועם בנד (שלמינויו היא עצמה היתה שותפה).

 

בית ההשקעות ילין לפידות רכש בחודש פברואר 10% ממניות החברה בשווי של 4.3 מיליון שקל, לפי מחיר של 3.75 שקלים למניה. מאז נפלה המניה בכ־35% למחיר של 2.4 שקלים, ובית ההשקעות מופסד על הנייר ב־1.6 מיליון שקל ושווי אחזקותיו עומד כעת על 2.7 מיליון שקל בלבד.

 

 צילום: shutterstock

עזיבתה האפשרית של פז היא סוגיה סבוכה במיוחד על רקע העובדה כי היא מחזיקה ב־19% מהחברה והיא, כאמור, המוח מאחוריה. פז ואביה עמוס (המכהן בדירקטוריון החברה) העלו טענות על אופן פיתוח המוצר של החברה, כמו גם על תנאי העסקתה בחברה. בימים שקדמו לפנייתם לחברה, פנה עמוס פז אל דירקטורים באלגומייזר ודרש לפטר את המנכ"ל. הדירקטוריון התכנס ודן בטענות כנגד המנכ"ל, אך בסופו של דבר החליט להותיר את בנד בתפקידו.

מה דעתך על מניית גיקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מנכ"ל החברה הודיע לדירקטוריון כי התנהלותה ומעשיה של הילה פז בשבועות האחרונים אינם עולים בקנה אחד עם טובת החברה. את אי־נכונותה לקבל את מרותו כממונה הישיר שלה שלה הוא רואה כהפרה חמורה של יחסי עובד־מעביד ושל יחסי האמון ביניהם וכהפרה של הסכם העסקתה בחברה. לאורך הסכסוך, שותפה של פז להקמת החברה אביב ברקוביץ, המכהן אף הוא בדירקטוריון וכסמנכ"ל הפיתוח העסקי, תמך בבנד.

 

אלגומייזר ניסתה לרמוז כי היא תוכל להמשיך בפעילותה גם ללא הילה פז, וכתבה כי היא שכרה מתמטיקאי ששירת ביחידת מודיעין מובחרת, מומחה לאלגוריתמיקה ובוגר תואר שני במדעי המחשב, כדי להוביל את פיתוח האלגוריתמים של החברה. אף שעל פניו, יכולותיו הטכניות של אותו שכיר עשויות להיות טובות מספיק לפיתוח האלגוריתם של החברה, קשה להאמין כי הוא יוכל להחליף את פז בעלת האופי היזמי והמוח שמאחורי החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x