שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח בסקיילקס נגד לוקסנבורג: "מעורר קשיים"

בעלי האג"ח של הסדרות המובטחות מתריעים מפני ניגוד עניינים של הדירקטורים החדשים, בראשם בעל השליטה בלפידות יעקב לוקסנבורג: "הם נושאי משרה בנושה מהותי ביותר של החברה"

גיל קליאן 08:2723.06.14

בעלי האג"ח המובטחות של סקיילקסלא צריכים לחשוש יותר מדי לכספם, שרובו מובטח בשעבודים על מניות פרטנר, אך זה לא עצר את נציגותם מלהזהיר את החברה מניגודי עניינים אפשריים של הדירקטורים החדשים, ובראשם יעקב (לוקסי) לוקסנבורג. לוקסנבורג הוא בעל השליטה בחברת לפידות, המחזיקה באג"ח של סקיילקס.

 

"להקפיד קלה כחמורה"

נציגות האג"ח המובטחות שלחה אתמול, באמצעות בא כוחה עו"ד עדי פיגל, מכתב לסקיילקס ולדירקטוריון החברה. בפנייתה מזהירה הנציגות כי מינוי הדירקטורים החדשים הוא סיטואציה "המעוררת על פניה קשיים מהותיים, ובעיקר לאור העובדה כי הם נושאי משרה בנושה מהותי ביותר של החברה (לפידות), אשר מחזיקה בחוב של עשרות מיליוני שקלים בחברה בסדרות מסוימות (הסדרות הלא מובטחות — ג"ק), כמו גם בחוב של עשרות מיליוני שקלים בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה־האם סאני".

 

בנציגות מדגישים כי "לפידות לא ביקשה למנות לדירקטוריון גורמים מקצועיים בלתי תלויים, אלא מינתה את בעל השליטה ונושאי משרה נוספים בה".

 

למרות הטענות כלפי התהליך והמינויים, המכתב אינו כולל דרישה לביטולם אלא מסתפק באזהרה: "על החברה, נושאי המשרה בה, באי כוחה, הדירקטורים ובמיוחד הדירקטורים הנוספים, להקפיד קלה כחמורה ולהיזהר שבעתיים שלא תיווצר חלילה, ולו למראית עין, סיטואציה שבה הדירקטורים הנוספים מצויים או פועלים בניגוד עניינים".

הטענות המופנות כלפי לוקסנבורג נוגעות בעיקר לאחזקתו באג"ח של סאני, החברה־האם של סקיילקס. לטענת חלק מהגורמים המעורבים במגעים להסדר, סאני יוצרת לו ניגוד עניינים.

 

בסוף השבוע נחשפו הפרטים המלאים של אחזקות לפידות באג"ח סאני, שמגיעה לכ־75 מיליון שקל (לפי חישוב ערך נקוב של האג"ח בשקלול פארי). בסדרות הלא מובטחות של סקיילקס מחזיקה לפידות בכ־70 מיליון שקל. בתגובה לנתונים אלה אמרו בלפידות כי הדרך הנכונה לבחון את האחזקות היא על פי שוויין בבורסה. במקרה זה האחזקות בסקיילקס שוות כ־60 מיליון שקל לעומת השקעה של 20 מיליון שקל בסאני.

 

יעקב לוקסנבורג יעקב לוקסנבורג צילום: אוראל כהן

 

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

סכסוך גורלי

הפנייה מגיעה במקביל להודעתה של החברה בסוף השבוע על זירוז הליכי פירעון מיידי מצד נציגות האג"ח המובטחות. מהלך זה יביא למכירת כמות גדולה של מניות פרטנר, על מנת לממש את המניות שניתנו כבטוחה למחזיקי האג"ח. סקיילקס דיווחה בסוף השבוע על מינוים לדירקטוריון של לוקסנבורג, של מנהל ההשקעות בלפידות אמיר תירוש ושל הדירקטור בלפידות אריה ובר. אלה אמורים לייצג את בעלי האג"ח.

 

עד מינוים לדירקטוריון כיהנו לוקסנבורג ותירוש כנציגי הסדרות הלא מובטחות — אלה שתלויות בשיקום עסקי מכשירי הסלולר של סקיילקס כדי להחזיר לעצמם את ההשקעה. כרגע עסקים אלה לא נראים שפירים. סקיילקס מסוכסכת עם סמסונג, שהעניקה לה את הזיכיון למכשיריה, ופתרון לסכסוך לא נראה באופק. זאת למרות ההצהרות של לוקסנבורג וחברי הנציגות על כוונתם לטוס לקוריאה ו"לסגור עניינים" מול הענקית הקוריאנית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x