$
שווקי חו"ל

שייר דוחה הצעת השתלטות של 46 מיליארד דולר; המניה מזנקת ב-11%

אב-וי, המתחרה האמריקאית של חברת התרופות הבריטית Shire, מוסרת כי הגישה שלוש הצעות רכש במזומן לדירקטוריון של שייר. אב-וי, מחברת אבוט לברטוריס, אמרה שהשיחות הופסקו ושאין אות שתוגש הצעה קונקרטית

שירות כלכליסט 12:0320.06.14

יצרנית התרופות הבריטית שייר (Shire) דוחה הצעת השתלטות בהיקף 27.2 מיליארד ליש"ט (46.35 מיליארד דולר) מצד יריבתה האמריקאית אב-וי (AbbVie). כך מדווח מרקט ווטץ'.המניה מזנקת כעת בשיעור של 11% בבורסות לונדון.

 

אב-וי אמרה היום (ו') כי הגישה שלוש הצעות רכש במזומן לדירקטוריון של שייר כשהאחרונה בהן הייתה בהיקף של 46.26 ליש"ט (78.87 דולר) למניית שייר, על בסיס מחיר הסגירה של מניות אב-וי מסוף מאי - 54.03 דולר למנייה.

 

אב-וי, חברה המסועפת מחברת אבוט לברטוריס (Abbot Labratories), אמרה שהשיחות הופסקו ושאין ואות שתוגש הצעה קונקרטית.

 

תרופות (ארכיון) תרופות (ארכיון) צילום: shutterstock

 

על פי חוקי ההשתלטות בבריטניה, עד ה-18 ביולי יכולה אב-וי להודיע על כוונות קונקרטיות להגיע הצעת השתלטות והחברה אמרה כי היא שומרת את הזכות להגיש הצעות אחרות לתשלום עבור העסקה ולשנות את תמהיל המזומנים והמניות בהצעה.

 

שייר הפועלת בדבלין לא הגיבה מיד לידיעה. מניותיה סגרו ב-37.38 ליש"ט למניה מה שמעמיד את שוויה כעת על 22 מיליארד ליש"ט.

 

הצעה זו מגיעה לאחר ניסיון כושל מצד יצרנית התרופות פייזר לרכוש את אסטרא-זנקה תמורת 120 מיליארד דולר.

 

אב-וי, המייצרת תרופה לשיגרון, דיווחה על עלייה של 1.2% ברווחיה ברבעון הראשון ל-980 מיליון דולר.

 

במאי העלתה שייר את תחזיות הרווח שלה ל-2014 ואמרה כי היא צופה עלייה בהכנסות למנייה של סביבות ה-20%. החברה דיווחה ברבעון הראשון על עלייה ברווחים ל-230.4 מיליון דולר, לעומת 64.8 מיליון דולר באותה התקופה אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x