$
שווקי חו"ל

וול סטריט: S&P 500 בשיא של כל הזמנים, נאסד"ק בשיא של 14 שנה

דאו ג'ונס ונאסד"ק עלו ב-0.6%, S&P 500 הוסיף 0.8% לערכו. מניית טבע התחזקה ב-3% אחרי השינויים בדירקטוריון. הפד הותיר את תחזית הצמיחה לשנתיים הקרובות ללא שינוי והעלה את תחזית הריבית

שי סלינס 23:0218.06.14

דאו ג'ונס  נאסד"ק S&P 500

 

יו"ר הפד, ג'נט ילן יו"ר הפד, ג'נט ילן צילום: בלומברג

 

23:00 - המסחר בבורסות של ניו יורק ננעל הערב (ד') בעליות שערים כש-S&P 500 ננעל בשיא של כל הזמנים ונאסד"ק בשיא של 14 שנה. דאו ג'ונס ונאסד"ק עלו ב-0.6%, S&P 500 הוסיף 0.8% לערכו.

 

22:00 - אחרי מסחר יציב, עליות שערים נרשמות כעת במסחר בניו יורק.

 

אמזון חשפה מוקדם יותר הערב את הפייר פון, הסמארט פון הראשון שלה. הטלפון החכם החדש מציע לא מעט יכולות חדשניות, עם ממשק תלת-ממד שאינו דורש משקפיים ומצלמה מתקדמת המסוגלת לצלם תמונות בחושך ולזהות מוצרים ומקומות בעולם, כגון חנויות, שלטים, יינות ועוד. עם זאת, הוא יימכר רק דרך ספקית הסלולר AT&T תמורת 199 דולר.

 

הנפט למסירה בחודש יולי ירד היום בשיעור של 0.4% ונקבע על מחיר של 105.97 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק.

 

21:10 - הפדרל ריזרב האמריקאי בראשותה של ג'נט ילן, הודיע זה החודש החמישי ברציפות על ביצוע שלב נוסף בצמצום התוכנית לרכישות חודשיות של איגרות חוב, שקיבלה את השם "הקלה כמותית". הבנק המרכזי החליט - כפי שצפו האנליסטים - להפחית את קצב רכישות האג"ח החודשיות ב-10 מיליארד דולר ל-35 מיליארד דולר, וזאת על רקע שיפור מסויים בכלכלה האמריקאית.

 

לפי התחזית שפרסמו בפד הריבית צפויה לעמוד עד סוף 2015 על רמה ממוצעת של 1.25% ועד סוף 2014 על 2.5%. התחזית הקודמת של הפד עמדה על ריבית של 1% עד סוף 2015 ו-2% עד סוף 2016.

 

20:40 - החוזה העתידי על הזהב הוסיף 30 סנט לערכו וננעל במחיר של 1,272.3 דולר לאונקיה. החוזה על הכסף עלה ב-2 סנט ל-19.76 דולר לאונקיה.

 

19:00 - מניות ישראליות בולטות במסחר: קומפיוג'ן, סודהסטרים, פריוןו ביוליין.

 

18:25 - אתמול היה היום ה-42 ברציפות בו מדד S&P 500 ירד או עלה בפחות מ-1% - הרצף האחרוך מאז 1995.

 

לפי מידע שפורסם על ידי מחלקת המחקר של S&P, החברות הציבוריות בארה"ב המשיכו לפתוח את הארנק שלהם ברבעון הראשון של השנה ולרכוש מניות. לפי המחקר חברות ב-S&P 500 רכשו מניות של עצמן ב-159.3 מיליארד דולר - זינוק של 59% בהשוואה לרבעון הראשון של 2013 ועלייה של 23% לעומת הרבעון הרביעי בשנה שעברה.

 

18:00 - המדדים עברו לירידות קלות של עד 0.3% במחזור נמוך.

 

פריון נטוורקהודיעה כי השיקה, בשיתוף עם יצרנית המחשבים האישיים הגדולה בעולם לנובו, את תוכנית ה-Lenovo Browser Guard, פתרון חדש אשר יותקן על מחשבים נבחרים - ניידים, נייחים וטאבלטים - של לנובו, החל מהרבעון השני של שנת 2014. פריון עיצבה ופיתחה את התוכנית בהתאם לדרישות המפרט של לנובו.

 

הנפט מוחק את העליות אחרי שנתוני המלאי בארה"ב עקפו את התחזיות. אולה האנסן, ראש תחום אסטרטגיית סחורות בבנק האירופי Saxo Bank: "אם המשבר הנוכחי בעיראק, שמשפיע על מחירי הנפט בימים האחרונים, יישמר ברמה הנוכחית שלו – סביר להניח שמחיר הנפט לא יחצה את גבול ה-115 דולר לחבית, אולם איום ממשי על רמות האספקה עלול להביא את המחירים לרמות השיא שנרשמו ב-2011 ו-2012 ואף מעבר לכך. לעומת זאת, כשקרנות הגידור חשופות ברמות שיא לשוק הנפט, כל תזוזה לכיוון של פתרון המשבר יכולה להביא לנפילה של 5-10 דולר במחיר חבית נפט".

 

16:40 - יציבות בפתיחת המסחר - נראה שהמשקיעים ממתינים להחלטה של הפד מאוחר יותר הערב. מניית אדובה קופצת ב-10% אחרי הדוח הרבעוני המוצלח עליו דיווחה אתמול.

 

15:45 - פיליפ פרוסט החליט לעזוב את טבע עד סוף השנה. בנוסף, חיים הורוביץ, בנו של מייסד טבע, אלי הורוביץ ודן זיסקינד, המכהן כדירקטור בטבע, יסיימו את תפקידם כדירקטורים בחברה עם כינוס אסיפת בעלי המניות ב-30 ביוני. דפנה שוורץ תעזוב אף היא את תפקידה. כמו כן, טבע הציגה את מועמדותם של הדירקטורים הבאים לבחירה מחדש, דן פרופר ואורי סלונים, כאשר בנוסף היא הציעה את הדירקטורים הבאים, ז'אן מישל חלפון ויוסי ניצני כדירקטורים חיצוניים.

 

15:15 - פער התשואות בין אגרות החוב ל-10 שנים של ארה"ב ושל גרמניה התרחב עד לרמה של 1.25% - הרמה הגבוהה ביותר מאז 1999. זאת לאחר שאתמול נתוני אינפלציה גבוהים מהצפי בכלכלה האמריקאית, דחפו את תשואות אגרות החוב בארה"ב לרמה של 2.65% ואילו נתונים מאכזבים לגבי הסנטימנט הכלכלי בגרמניה דחפו את התשואות בגרמניה ל-1.4%.

 

בחדר עסקאות המט"ח של אקסלנס מנסים להסביר את הפער ואומרים: "ניתן לפרש את הנתונים כאינדיקציה לכך שהשוק מאמין כי הבנק המרכזי האמריקאי וקובעי המדיניות מרגישים בטוחים מספיק עם ההתאוששות בכלכלה ובשוק העבודה כדי להתחיל לחשוב בכיוון של העלאת ריבית".

 

13:45 - האם אנחנו בדרך ל-4 ימים רצופים של עליות? החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500 עולים בעד 0.2% לפני פתיחת המסחר בציפייה להחלטת הריבית של הפד בשעות הערב.

 

מנכ"לית ג'נרל מוטורס, מרי בארה, אמורה להופיע היום בפני הקונגרס ולענות על שאלות בנוגע לריקול של דגמי הקובלט. לצידה יופיעו אנטון ואלוקאס - יו"ר משרד עורכי הדין של החברה ג'נר אנד בלוק (Jenner & Block) שניהל את החקירה שחשפה כשלים עמוקים בתהליך קבלת ההחלטות הפנימי של החברה. הדוח שנכתב בעקבות החקירה, "דוח ואלוקאס", הביא לפיטוריהם של 15 מעובדי החברה ובכללם כמה ממנהליה הבכירים כמו המהנדס שהואשם בכשל התכנוני, ריי דה-ג'ורג'יו.

 

13:30 - החוזים העתידיים על הנפט עולים ב-0.3% על רקע המתיחות בעיראק לאחר שבית הזיקוק הגדול במדינה נסגר. סגירת בית הזיקוק בבייג'י נובעת בין השאר מהעובדה כי הוא מזקק נפט שמקורו בצפון המדינה. בשבוע שעבר הצליחו המורדים להשתלט על רוב האזורים בצפון המדינה תוך ניצול בריחת הצבא העיראקי משם. שני בתי הזיקוק האחרים בבגדאד ובדרום המדינה ממשיכים לפעול כרגיל והם נשלטים על ידי כוחות הממשלה המרכזית בבגדאד.

 

מה דעתך על מניית קומפיוגן (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ההחלטה של הפד. היום יפרסם הבנק המרכזי בארה"ב את גובה הריבית לחודש יוני וכן יודיע על עדכון היקף רכישות האג"ח שהוא מבצע בחודש הצפי הוא לקיצוץ של עוד 10 מיליארד דולר ל-35 מיליארד דולר.

 

אקסלנס: "מרבית האנליסטים מאמינים כי הבנק המרכזי לא יעלה את הריבית לפני סוף 2015 ולכן כל אינדיקציה שתבוא מפי הבנק על כך שהעלאת ריבית עלולה להגיע מוקדם יותר יכולה לדחוף את הדולר מעלה".

 

13:00 - קומפיוג'ן, חברת המחקר הביוטכנולוגית, עלתה ב־12% בשני ימי מסחר בתל אביב ללא דיווח מהותי. החברה פרסמה שלשום הודעה לעיתונות בארה"ב, אולם הייעוץ המשפטי של החברה קבע כי מדובר בהודעה לא מהותית. בעקבות ההחלטה החברה לא דיווחה לרשות ניירות ערך האמריקאית, ולפיכך גם לא חויבה לפרסם בישראל.

 

קומפיוג'ן עלתה לכותרות לפני חודש כאשר אריה צ'צ'קס, בעלה של סמנכ"לית הכספים בחברה, נחשד בשימוש במידע פנים. בעקבות זאת, סיימה דקלה צ'צ'קס־אקסלברד את תפקידה בחברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x