$
בורסת ת"א

רק בארה"ב יודעים למה קומפיוג'ן קפצה בת"א ב־12%

חברת המחקר הביוטכנולוגית קיבלה תוצאות חיוביות בניסוי. בעקבות קביעת הייעוץ המשפטי שלה, החברה הודיעה על כך לעיתונות האמריקאית בלבד

ניר צליק 08:2918.06.14

קומפיוג'ן, חברת המחקר הביוטכנולוגית, עלתה ב־12% בשני ימי מסחר בתל אביב ללא דיווח מהותי. החברה פרסמה שלשום הודעה לעיתונות בארה"ב, אולם הייעוץ המשפטי של החברה קבע כי מדובר בהודעה לא מהותית. בעקבות ההחלטה החברה לא דיווחה לרשות ניירות ערך האמריקאית, ולפיכך גם לא חויבה לפרסם בישראל.

 

מה דעתך על מניית קומפיוגן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אף שההודעה לכאורה היתה לא מהותית, הרי שתגובת מניית החברה מעלה סימני שאלה לגבי הגדרת הייעוץ המשפטי. אולם רשות ני"ע הישראלית תתקשה להציג טענות לקומפיוג'ן מאחר שהחברה לא הגישה את ההודעה גם לרשות האמריקאית. החברה, בניהולה של ענת כהן דייג, פרסמה כי קיבלה תוצאות חיוביות עבור 15052־CGEN, חלבון בעל פוטנציאל להפוך לטיפול מבוסס מערכת חיסונית נגד סרטן. בנוסף, החברה דיווחה על גילוי של שני חלבונים בפלטפורמה הממוחשבת של החברה, המועמדים לבקרה של מערכת החיסון.

 

לא מדובר במקרה ראשון בו חברה דואלית לא מדווחת לרשות הישראלית. באוקטובר 2013 הודיעה פרוטליקסבארה"ב על דיווח מהותי בעקבות תוצאות חיוביות בניסוי, רבע שעה לפני הדיווח בישראל. מניית החברה הספיקה לעלות ב־4% לפני שהופסק בה המסחר בישראל. בפברואר האחרון עלתה מניית בריינסווי ב־4.4% בעקבות הודעה על שיתוף פעולה עם בית חולים בשבדיה שנשלחה לעיתונות, אך לא דווחה לבורסה על רקע היותה ההודעה לא מהותית.

 

קומפיוג'ן עלתה לכותרת לפני חודש כאשר אריה צ'צ'קס, בעלה של סמנכ"לית הכספים בחברה, נחשד בשימוש במידע פנים. בעקבות זאת, סיימה דקלה צ'צ'קס־אקסלברד את תפקידה בחברה.

 

קומפיוג'ן מסרה בתגובה: "הודעות כגון זו הן חלק בלתי נפרד מהפעילות השוטפת של החברה ובהתאם לכך, הידיעה שהופצה אתמול לא לוותה בדיווח לרשות ניירות ערך האמריקאית או לרשויות בישראל".

 

 

ענת כהן-דייג מנכ"לית קומפיוג'ן ענת כהן-דייג מנכ"לית קומפיוג'ן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x