$
שוקי חו"ל

סיילנסיד רוצה לגייס בנאסד"ק 36.4 מיליון דולר

חברת הביומד הישראלית הגישה תשקיף לקראת הנפקה - צעד שאינו מבטיח את קיומה בפועל. יו"ר החברה אילן שילוח נכשל בנסיונו להנפיק את מטומי לפני חודשיים בבורסת לונדון

ניר צליק 07:5415.06.14

סיילנסיד, חברת הביומד הישראלית, הגישה תשקיף לקראת הנפקה בנאסד"ק ומבקשת לגייס 34.5 מיליון דולר, ובנוסף רישום של ניירות ערך המירים למניות בהיקף של 1.9 מיליון דולר. בסך הכל תנסה החברה למכור מניות בשווי 36.4 מיליון דולר. החתם בהנפקה יהיה אגיס. ההערכות הן כי שווי החברה בהנפקה יעמוד על כ־100 מיליון דולר לפני הכסף.

 

בכך מצטרפת סיילנסיד לכמה חברות ביומד ישראליות שכבר הגישו תשקיף, בהן ביובלאסט, מאפי פארמה, VBL והנפקת הענק המתוכננת של מובילאיי. שוק ההנפקות הראשוניות הצטנן בשבועות האחרונים, כך שהגשת התשקיף עדיין לא מבטיחה כי הגיוס עצמו ייצא אל הפועל.

 

סיילנסיד מגיעה להנפקה כשבקופת החברה 788 אלף דולר בלבד ואחרי שהיא רשמה הפסד של 1.4 מיליון דולר ב־2013 לעומת הפסד של 938 אלף דולר ב־2012. יו"ר החברה הוא אילן שילוח שנכשל להנפיק את מטומי לפני חודשיים בבורסת לונדון. מנכ"ל החברה הוא ד"ר אמוץ שמי. החברה מעסיקה בסך הכל שישה עובדים.

בעלי המניות הגדולים בסיילנסיד הם ד"ר שמואל קבילי המחזיק ב־21.4%, פרופ' איתן גלון המחזיק ב־16.1%, ויקטור מדינה לשעבר מנכ"ל מזרחי טפחות המחזיק ב־6.9%, ד"ר אמוץ שמי המחזיק ב־44.7% ואילן שילוח המחזיק ב־9%.

 

סיילנסיד, שהוקמה בשנת 2008, עוסקת בפיתוח תרופות ופיתחה פלטפורמה ייחודית לטיפול בסרטן הלבלב. החברה השלימה ניסוי בשלב 1–2 בתרופה, בהשתתפות 22 מטופלים בשלושה בתי חולים. בתקופה הקרובה צפויה החברה להתחיל את הניסוי בשלב 2 – והסיבה המרכזית לגיוס הכספים.

 

אילן שילוח אילן שילוח צילום: עידו איז'ק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x