$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

על רקע המתיחות בעיראק: המסחר בוול סטריט ננעל בירידות

דאו ג'ונס ו-S&P 500 ירדו ב-0.7%, נאסד"ק נחלש ב-0.8%; הנפט עלה ב-2% לשיא מאז ספטמבר; הזהב עלה ב-1% לשיא של כשלושה שבועות; עוד ברקע למסחר: אכזבה מנתוני המאקרו

ערן סוקול 23:0212.06.14
דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

 

וול סטריט וול סטריט צילום: בלומברג

 

23:00 - המסחר ננעל בירידות: דאו ג'ונס ו-S&P 500 ירדו ב-0.7%, נאסד"ק נחלש ב-0.8%. מדובר ביום שלישי רצוף של ירידות ב-S&P 500.

 

21:40 - הנפט נסגר בירידה של 2% - על 106.5 דולר לחבית על רקע המשבר בעיראק, וההשתלטות של אנשי אל-קאעידה ולוחמים כורדים על שדות במדינה. "מדובר באירוע גיאופוליטי משמעותי בשוק הנפט", אמר ג'ון קילדוף מ-Again Capital LLC, קרן העוסקת בשוק האנרגיה, "עיראק היתה בבחינת נקודת אור מבחינת העלאת התפוקה, ועתה אנו בלב עימות מכוער".

 

21:10 - בבורסת הסחורות של ניו יורק ננעל מחיר הזהב בעלייה של 1% ברמה הגבוה ביותר מזה כשלושה שבועות ל-1274 דולר לאונקיה. נפחי המסחר הנמוכים, נוכח רמות השיא של המדדים, נתוני המאקרו המאכזבים שפורסמו היום, אזהרות הרווח שפורסמו לאחרונה על ידי חברות וההסלמה בעיראק, רמות הפחד בשווקים מפני מימוש רווחים (VIX קופץ כרגע ב-9%) הבריחו את המשקיעים לעבר חוף המבטחים של הזהב.

 

20:10 - הנפקת אג"ח ממשלתיות ל-30 שנה בארה"ב בהיקף של 13 מיליארד דולר הושלמה בתשואה של 3.44%, תשואה זהה לזו שנרשמה בחודש שעבר. הביקושים היו גבוהים פי 2.7 מההיצע, לעומת ביקושים גבוהים פי 2.1 מההיצע בחודש שעבר.

 

19:20 - המסחר בבורסות אירופה ננעל ביציבות. פוטסי בלונדון, דאקס הגרמני וקאק בפריז ננעלו ללא שינוי מהותי, הבורסה בימלנו איבדה 0.3% מערכה.

 

19:10 - יצרנית הרכב החשמלי טסלה(TSLA) סימנה כיעד את השוק הסיני, החברה בוחנת שיתוף פעולה אפשרי עם חברת ההסעות Uber המספקת שירותי הסעות בתשלום בהזמנה מהנייד. במסגרת השת"פ תאפשר טסלה למשתמשי השירותים של Uber בשנגחאי נסיעה חינם למשך 15 דקות במודל S של הרכב החשמלי של החברה. בנוסף, הודיע מנכ"ל החברה אלון מאסק (Elon Musk) כי החברה צפויה לחלוק פטנטים שלה עם חברות מתחרות במטרה לעודד את ייצורם של רכבים חשמליים. המניה קופצת ב-2.7%.

 

18:20 - סמנכ"ל התפעול של טוויטר (TWTR), עלי רוחאני הודיע על התפטרותו, כך לפי דיווח של החברה לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC). בהתאם לדיווח רוחאני יסיים את תפקידו באופן מיידי, אולם ימשיך להיות מועסק בחברה כיועץ אסטרטגי של מנכ"ל החברה. מטוויטר נמסר כי אין בכוונתה להעסיק סמנכ"ל תפעול חדש. המניה קופצת ב-4.2%.

 

17:25 - מחיר הנפט מזנק היום על רקע ההסלמה בעיראק, ארגון "המדינה האיסלאמית של עיראק והלבנט", הארגון שקשור לאל-קאעידה ושכבש השבוע בעיראק את העיר הגדולה והחשובה מוסול ואת העיר תיכרית שבה נולד סדאם חוסיין, נשבע הבוקר לצעוד לעבר בגדד בניסיון להשתלט גם על הבירה העיראקית. בנוסף, חמושים כורדים השתלטו על העיר כירכוכ ועל מרבצי הנפט שלה. מחיר הנפט קופץ כעת ב-1.5% לרמה של 106 דולר לחבית, הרמה הגבוהה ביותר שנרשמה מאז ספטמבר 2013.

 

17:00 - מאקרו ארה"ב - אכזבה: נתוני המלאי העסקי לחודש אפריל הראו עלייה של 0.6%, לעומת הצפי בשוק לגידול של 0.4%, בדומה לנתון שפורסם בחודש הקודם. ככלל, ככל שהמלאי העסקי גדל, כך יש צורך בהיקף ייצור קטן יותר.

 

16:35 - המסחר בניו יורק נפתח בירידות. דאו ג'ונס ו-S&P 500 יורדים ב-0.1%, נאסד"ק נחלש ב-0.3%.

 

16:05 - בית המשפט בלוקסנבורג פסק נגד אינטל בערעור שהגישה. אינטל(INTC) תשלם קנס של 1.43 מיליארד דולר בגין ניצול לרעה של הדומיננטיות שלה בשוק המיקרו-מעבדים. הקנס הוטל ב-2009 בגין הפרת חוקי הגבלים עסקיים בפעילותה בשוק השבבים. זהו הקנס הגבוה ביותר שהטיל בית המשפט על חברה אמריקאית.

מה דעתך על מניית INTEL CORPORATION:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

15:50 - טוויטר (TETR) שוקלת לבצע שינויים משמעותיים בצמרת הניהולית שלה, ובראשם שינוי בחובותיו של סמנכ"ל התפעול עלי רוחאני. צמיחה אטית, חוסר חדשנות במוצרים וסוגיות נוספות, דוגמת מכירת חלק גדול ממניות רוחאני בטוויטר, גרמו לגורמים בחברה לתהות האם היא צריכה סמנכ"ל תפעול. “אם רוחאני היה מספק צמיחה, זה היה נהדר", אמר אחד המקורות. “אבל הוא לא עשה את זה, ולא ברור האם הוא האדם שמסוגל לעשות זאת". 

 

לא רק מצייצת: טוויטר עפה - נראה שהמשקיעים ממש לא אוהבים את סמנכ"ל התפעול של החברה לא רק מצייצת: טוויטר עפה - נראה שהמשקיעים ממש לא אוהבים את סמנכ"ל התפעול של החברה צילום: בלומברג

 

15:30 - מאקרו ארה"ב - אכזבה: בשבוע שעבר נרשמו 317 אלף דרישות ראשוניות לדמי אבטלה, הצפי בשוק היה לקריאה של 306 אלף דרישות, זאת לעומת 312 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

 

במקביל פורסמו נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש מאי, נתוני הליבה (בנטרול מכירות רכבים) הראו עלייה של 0.1%, פחות מהצפי בשוק לגידול של 0.4% בערך הכולל של המכירות. ברמה הכוללת נרשמה עלייה של 0.3%, כאשר הצפי בשוק היה לגידול של 0.5% בערך הכולל של המכירות, זאת לעומת גידול של 0.1% בחודש הקודם. נתוני הליבה נחשבים כמייצגים יותר למדידת המגמה במכירות הקמעונאיות, זאת מאחר ומכירות כלי רכב המהוות כ-20% מהערך הכולל של המכירות הקמעונאיות, הינן בעלות נטייה לתנודתיות גבוהה, מה שעלול לעוות את המגמה הבסיסית.

 

14:10 - המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ה') לאחר פרסום נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש מאי והדרישות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע החולף. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק נסחרים ללא שינוי מהותי. לאחר פתיחת המסחר יפוסמו נתוני המלאי העסקי לחודש אפריל. ברקע: המגמה השלילית שנרשמה אתמול בניו יורק נוכח חיתוך תחזית הצמיחה על ידי הבנק העולמי שהגיעה לאחר רצף של חמישה ימים של עליות שערים ושבירת שיאים על ידי דאו ג'ונס ו-S&P 500.

 

נוכח רמות השיא שנרשמו השבוע בדאו ג'ונס ו-S&P חלק מהאנליסטים בארה"ב הביעו חשש כי רמת התמחור הגבוה של מדדי המניות בשילוב עם נפחי מסחר נמוכים והתנודתיות הנמוכה, עלולים לסמן את תחילתו של מימוש חדש.

 

"לאחר רווחי ההון הגבוהים שנרשמו כתוצאה ממהלך העליות האחרון, נראה כי המומנטום השתנה ונגמר הקיטור שהניע את הראלי" אמר היום אנדי מקלוי (McLevey) מנהל חדר המסחר ב-Interactive Investor. מקלוי אף התייחס לחיתוך תחזית הצמיחה על ידי הבנק העולמי, פרסום אזהרות רווח על ידי חברות והמתיחות הגוברת בעיראק. "זה הולך ונהיה קשה יותר ויותר עבור המשקיעים להצדיק את הכניסה לשוק בגבהים הנוכחיים" אמר מקלוי.

 

חיתוך תחזית הצמיחה על ידי הבנק העולמי, פרסום אזהרות רווח על ידי חברות והמתיחות הגוברת בעיראק. "זה הולך ונהיה קשה יותר ויותר עבור המשקיעים להצדיק את הכניסה לשוק בגבהים הנוכחיים" חיתוך תחזית הצמיחה על ידי הבנק העולמי, פרסום אזהרות רווח על ידי חברות והמתיחות הגוברת בעיראק. "זה הולך ונהיה קשה יותר ויותר עבור המשקיעים להצדיק את הכניסה לשוק בגבהים הנוכחיים" צילום: איי אף פי

 

מאקרו ארה"ב: היום לפני פתיחת המסחר (15:30 שעון ישראל) יפורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה של השבוע שעבר, הצפי בשוק הינו לקריאה של 306 אלף דרישות חדשות, זאת לעומת 312 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

 

במקביל יפורסמו נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש מאי, לגבי נתוני הליבה, כלומר בנטרול מכירות רכבים, הצפי בשוק הינו לגידול של 0.4% בערך הכולל של המכירות. ברמה הכוללת, הצפי בשוק הינו לגידול של 0.5% בערך הכולל של המכירות, זאת לעומת גידול של 0.1% בחודש הקודם. 

 

לאחר פתיחת המסחר (17:00 שעון ישראל) יפורסמו נתוני המלאי העסקי לחודש אפריל, הצפי בשוק הינו לגידול של 0.4%, בדומה לנתון שפורסם בחודש הקודם.

 

14:05 - לדברי אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex (קולמקס) בית השקעות "בניגוד לסברה כי הכסף ימשיך לזרום לשווקים ללא הבחנה נראה כי הפחד מבועה שולח את המשקיעים למדר את רמת הסיכון באמצעות מימוש רווחים וגידור חשיפות. החשש הינו מפני כניסה למהלך מימוש וזינוק בפרמיות הסיכון אשר נמצאות במגמת עליה. נתון המכירות הקמעונאיות יפורסם לפני המסחר ובמידה ויכה את ציפיות האנליסטים העומדות על 0.6% נראה בלימה זמנית לפחות של מומנטום המימוש המתהווה".

 

14:00 - המסחר בבורסות אירופה מתנהל כעת ביציבות. נוכח החששות מפני התפתחות דפלציה באירופה, נתונים שפורסמו לפני תחילת המסחר והצביעו על ירידת מחירים העיבו על הסנטימנט בשווקים, כאשר בגרמניה מדד המחירים הסיטונאיים בחודש מאי הצביע על ירידה של 0.1%, לעומת הצפי לעלייה של 0.3%. בצרפת ציפו האנליסטים לעלייה של 0.1% במדד המחירים לצרכן לחודש מאי, אולם המדד נותר ללא שינוי. מנגד, בצהריים פורסמו נתונים מעודדים של הייצור התעשייתי באירופה לחודש אפריל, אשר הראו עלייה של 0.8%, לעומת צפי האנליסטים לעלייה של 0.5% ולעומת נתוני החודש הקודם שהצביעו על התכווצות של 0.4%..

 

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

 

13:55 - המסחר בבורסות המובילות באסיה ננעל הבוקר בירידות. ניקיי ירד ב-0.6%, האנג סנג נחלש ב-0.4%, והבורסה בשנגחאי איבדה 0.2%.. לפני פתיחת המסחר ביפן פורסם כי היקף ההזמנות בתעשיות הליבה של המדינה ירד בחודש אפריל ב-9.1% - פחות מהצפי שעמד על ירידה של 11%. ברקע לירידה מס הקניה שהוגדל בתחילת אפריל, ושגרם לגורמים פרטיים ועסקיים להקדים רכישות לחודשים שקדמו לכניסת המס לתוקף. בנוסף, הבנק המרכזי של יפן פתח היום את ישיבתו בת היומיים, כשמרבית הכלכלנים צופים כי בשלב זה לא יוחלט על שינוי בהיקף המדיניות המוניטרית המרחיבה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x