$
שווקי חו"ל

אפל: לאחר הספליט 50% מהמשקיעים אמרו שירכשו את המניה

מניית אפל עולה כעת ב-1.4% לאחר שפוצלה ביחס של שבע לאחת, זאת במטרה להוזיל את המניה ולעודד את הסחירות

ערן סוקול 19:4109.06.14

משקיע שפתח הבוקר (ב') ציטוט על מניית אפל(AAPL) עלול היה להיבהל, המסכים הראו ירידה של 86% בשער המניה בטרום מסחר. יצרנית הגאדג'טים הדיגיטליים, חתכה היום את מחיר המניה ב-86% בשל פיצול מניות ביחס של אחת ל-7 שביצעה לצורך עידוד הסחירות. כעת, בסקר שנערך בארה"ב 50% מהמשתתפים הביעו נכונות לרכוש את המניה.

משמעות הפיצול היא כי משקיע שהחזיק נכון ל-2 ביוני מניות של אפל, קיבל ביום שישי, לאחר נעילת המסחר 7 מניות תמורת כל מניה. במקביל, ערך המניה חולק ב-7. בהתחשב בעובדה שמחירה של אפל נסגר ביום שישי ברמה של 645.57 דולר, המניה התחילה את שבוע המסחר ברמה של 92.22 דולר. זו הפעם הראשונה ב-5 שנים, בה יצרנית האייפון נסחרת בפחות מ-100 דולר למניה.

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מהלך כזה נעשה מפעם לפעם על ידי חברות במטרה לשפר את הסחירות של המניה. כך, אפל שנסחרה קרוב ל-700 דולר נתפסה כמניה יקרה מאד וכעת היא תהיה נגישה יותר ופסיכולוגית תיתפס כמניה זולה יותר. יחד עם זאת, אין במהלך שום השפעה על שווי השוק של החברה.

 

סקר שנערך על ידי מרקט ווץ' בקרב 20 אלף קוראים שנתבקשו לענות על השאלה: "האם תרכוש את מניית אפל לאחר הפיצול של אחד ל-7 מיום שישי?".

 

מבין הקוראים שענו לשאלה, 50% ענו "כן", יותר מ-30% ענו כי כבר מחזיקים במניה ורק 19% השיבו כי לא ירכשו את המניה לאחר הפיצול.

 

מניית חברת אפל, בניהולו של טים קוק, עלתה כ-25% מאז ההכרזה על הפיצול ב-23 באפריל, אולם זו לא הפעם הראשונה בה פוצלה המניה. למעשה מאז הפכה החברה לציבורית בדצמבר 1980, המניה פוצלה שלוש פעמים. המניה פוצלה ביחס של שתיים לאחת במאי 1987, ביוני 2000 ובפברואר 2005.

 

טים קוק, מנכ"ל אפל - מבין 20 אלף קוראים, 50% אמרו שירכשו את המניה לאחר הפיצול טים קוק, מנכ"ל אפל - מבין 20 אלף קוראים, 50% אמרו שירכשו את המניה לאחר הפיצול צילום: איי אף פי

 

לדברי שלמה קופר, אנליסט בכיר במכללת מגמות "בטוח הקצר מניית אפל מגיעה לרמות של דימום. אני לא חושב שהמניה יכולה להמשיך ולהתקדם עוד הרבה לפני שתראה תיקון מחירים. אחרי הכל אפל כבר עלתה ב-135 דולר תוך 35 ימי מסחר בלבד והגיעה לרמות קיצון של קניות יתר. עבור אנשים שקונים את אפל ברמה הנוכחית, יהיה מאוד קשה לעשות כסף במניה בטווח הקצר".

 

אבל קופר מאוד מאמין בפונדמנטלס של החברה ובביצועיה בטווח הארוך. "יש כמה דברים מאוד טובים שקורים בחברה. אנחנו הולכים באמצע אוקטובר ככל הנראה לקבל שני מכשירי אייפון חדשים וגם את ה-iWatch שרבים כל כך מצפים לו. ככה שאני חושב שהמניה הזו עוד תמשיך למעלה ועוד טרם הגיעה לפסגה שלה" סיכם קופר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x