$
מט"ח וסחורות

לאחר החלטת הריבית באירופה: היורו והדולר שמרו על יציבות

היורו היציג נקבע על 4.73 שקלים והדולר ב-4.72 שקלים; הבנק המרכזי באירופה הוריד את הריבית לרמה של 0.15%

שירות כלכליסט 15:3805.06.14

המסחר בשוק מטבע חוץ התנהל היום (ה') ביציבות לאחר הורדת הריבית הדרמטית בגוש היורו. שערו היציג של המטבע האמריקאי נקבע על 3.47 שקלים ומקבילו האירופי ב-4.72 שקלים.

 

נשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי, הודיע בשעה 14:45 על חבילת על הורדת הריבית לרמה של 0.15% לעומת צפי האנליסטים לריבית של 0.1%. בהמשך צפוי דראגי להודיע על צעדים חדשים שמטרתם לעודד את הצמיחה בגוש היורו, בין היתר כדי להימנע מלהגיע למצב של דפלציה באיחוד.

 

בהתאם לצפי האנליסטים דראגי הודיע על הורדת הריבית על פיקדונות הנשמרים בבנק המרכזי לרמה שלילית של 0.1% (משמע הבנק המרכזי יגבה תשלום מלקוחות שיפקידו בו כסף לפיקדונות קצרי טווח). צעד כזה מעולם לא התקבל בבנק מרכזי גדול, אך מדינות כמו שבדיה ודנמרק כבר משתמשות בריבית שלילית על חסכונות. הריבית הנוכחית על פיקדונות שנשמרים בבנק עומדת על קרוב ל־0%.

 

"היורו-שקל נסחר כעת בקרבת הגבול התחתון של טווח המחיר בשנה וחצי האחרונות, שתחתיתו באזור 4.7 שקלים", כותבים ב-FXCM. "אם אכן הבנק המרכזי יבצע הורדת ריבית וירמוז על צעדים מרחיבים נוספים אנחנו עשויים לראות שבירה מתחת לתמיכה הקריטית הזו והאצה של הירידה מטה לרמות שפל חדשות", הוסיפו.

 

 

 צילום: בלומברג

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x