$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

הבורסות בניו יורק ננעלו בעליות; S&P בשיא חדש - מספר 13 השנה

דאו ג'ונס עלה ב-0.4%, S&P הוסיף 0.5%; פאלו אלטו זינקה ב-5%; ג'יי.פי מורגן: "הצמיחה השלילית בארה"ב לא כל כך נוראית"

ערן סוקול 23:0929.05.14
דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

 

וול סטריט וול סטריט צילום: בלומברג

 

23:00 - הבורסות בניו יורק ננעלו בעליות שערים; מדד S&P עלה ב-0.5% ורשם שיא - מספר 13 השנה. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.4%, ונאסד"ק הוסיף 0.5% לערכו.

 

22:30 - "מדד S&P עשוי לצנוח השנה ב-15%-20% כאשר הפדרל ריזרב יפסיק את תוכנית ההרחבה הכמותית שלו" - כך אומר פיטר בוקאבר, אנליסט בקבוצת לינדסי. הוא ציין כי במרץ 2010 הפסיק הפד לרכוש אג"ח בפעם הראשונה - ומדד S&P הגיב בירידה של 16% בתוך שלושה חודשים; תוכנית ההרחבה הכמותית השנייה הסתיימה ביוני 2011 - ולאחריה ירד המדד ב-19% בתוך כשלושה חודשים. כיום רוכש הבנק המרכזי האמריקאי אג"ח בהיקף של 45 מיליארד דולר בחודש - כאשר היקף הרכישות הופחת ב-10 מיליארד דולר בכל אחת מארבע הפגישות האחרונות של קובעי המדיניות בבנק. 

 

22:15 - במסחר בבורסות הסחורות של ניו יורק עלה מחיר הנפט ב-86 סנט, או 0.8%, ונקבע על רמה של 103.58 דולר.

 

21:30 - בבורסת הסחורות של ניו יורק ירד מחיר הזהב ב-0.2% לרמה של דולר 1257.1 דולר לאונקיה. בכך השלים הזהב ארבעה ימים רצופים של ירידות, בהם איבד כ-3% מערכו וננעל הרמה הנמוכה ביותר מאז ה-5 בפברואר.

 

20:30 - לדברי מיכאל פרולי (Feroli) הכלכלן הראשי של ג'יי.פי מורגן "התכווצות התוצר של ארה"ב ב-1% לא כל כך נוראית. רוב הירידה בתוצר נגרמה כתוצאה מכך שחברות האטו את קצב ייצור המלאי שלהן. במילים אחרות, הצמיחה השלילית נבעה מכך שחברות ייצרו פחות מוצרים שיעמדו על המדפים. כעת, לחברות יש תמריץ להאיץ את קצב הייצור בכדי לבנות מחדש את המלאים הללו". לכן מעריך פרולי כי קצב הצמיחה של הכלכלה האמריקאית יאיץ ברבעון הנוכחי.

 

19:30 - המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת. פוטסי בלונדון עלה ב-0.3%, דאקס הגרמני וקאק בפריז ננעלו ביציבות והבורסה במילנו ננעלה בירידה של 0.3%.

 

18:30 - המדדים המובילים עברו לעליות שערים. S&P מטפס ב-0.2% לשיא חדש. מניית טוויטר עולה ב-1.4%, ומשלימה בזאת עלייה של 14% מאז יום שני; המניה נמצאת בדרכה לרשום את העלייה השבועית הגבוהה ביותר מאז דצמבר. עם זאת מחיר המניה נמוך ב-45% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

17:00 - מאקרו ארה"ב - אכזבה: גידול של 0.4% במספר הבתים בהליך מכירה נרשם בחודש אפריל, כאשר הצפי בשוק היה לעלייה של 1.1% במספר הבתים, ולעומת עלייה של 3.4% בחודש הקודם.

 

16:35 - המסחר בניו יורק נפתח בעליות למרות האכזבה מנתוני התוצר. דאו ג'ונס עולה ב-0.2%, S&P 500 מוסיף 0.3% ונאסד"ק מתחזק ב-0.4%. פאלו אלטומזנקת ב-10%.

 

15:30 - מאקרו ארה"ב: אכזבה - לראשונה מזה שלוש שנים, נתוני התוצר (Prelim) לרבעון הראשון של 2014 הצביעו על התכווצות של 1% בשיעור שנתי, הצפי בשוק היה לירידה בשיעור שנתי של 0.6% בתוצר, זאת לעומת עלייה בשיעור שנתי של 0.1% שנרשמה ברבעון הקודם.

 

נזקי החורף: התוצר של ארה"ב התכווץ ב-1% ברבעון הראשון של השנה נזקי החורף: התוצר של ארה"ב התכווץ ב-1% ברבעון הראשון של השנה צילום: shutterstock

 

הפתעה לטובה - במקביל פורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה של השבוע שעבר עם 300 אלף דרישות חדשות, הצפי בשוק היה לקריאה של 321 אלף דרישות, זאת לעומת 326 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

 

14:40 - המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ה') לאחר פרסום נתוני התוצר לרבעון הראשון של השנה והדרישות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע החולף. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק נסחרים ביציבות. לאחר פתיחת המסחר יפורסמו נתוני הבתים בהליך מכירה. ברקע: מגמה מעורבת בבורסות אירופה ומגמה שלילית במרבית בורסות אסיה. 

 

מאקרו ארה"ב: היום לפני פתיחת המסחר (15:30 שעון ישראל) יפורסמו נתוני התוצר (Prelim) לרבעון הראשון של 2014. לראשונה מזה שלוש שנים, מצפים האנליסטים להתכווצות התוצר של ארה"ב ברבעון. הצפי בשוק הינו לירידה בשיעור שנתי של 0.6% בתוצר, זאת לעומת עלייה בשיעור שנתי של 0.1% שנרשמה ברבעון הקודם.

 

במקביל יפורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה של השבוע שעבר, הצפי בשוק הינו לקריאה של 321 אלף דרישות חדשות, זאת לעומת 326 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

 

לאחר פתיחת המסחר (17:00 שעון ישראל) יפורסמו נתוני הבתים בהליך מכירה לחודש אפריל, הצפי בשוק הינו לעלייה של 1.1% במספר הבתים, זאת לעומת עלייה של 3.4% בחודש הקודם.

 

14:30 - "רמת התנודתיות גוברת, הסבירות עולה לתנודה חדה" כך מעריך אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex (קולמקס) בית השקעות. "למרות העוצמה היחסית שמציגים השווקים אשר ממשיכים להתבסס סביב שיא כל הזמנים מורגשת עליה הדרגתית בפרמיות הסיכון על השוק לקראת פרסום נתוני המאקרו היום. נראה כי הסוחרים מתוחים מאוד לקראת פרסום נתון הצמיחה ומתחילים לצמצם חשיפות במקביל לגידור רוחבי. בפועל מאקרו חיובי עשוי להעניק לסוחרים את הביטחון הדרוש להשלמת מהלך הפריצה אך חשוב להדגיש שבתרחיש של נתון מאקרו מאכזב השווקים יצאו למהלך תיקון מהיר" אמר שמש.

 

14:20 - המסחר בבורסות אירופה מתנהל כעת במגמה מעורבת, לרגל יום חג חלק ניכר מהבורסות באירופה סגורות היום והבורסות הפעילות רושמות פעילות דלילה יחסית. כמו כן, הבנקים בגרמניה וצרפת מושבתים.

 

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

 

14:10 - המסחר בבורסות המובילות באסיה ננעל הבוקר ברובו בירידות , בהמשך למגמה שנרשמה אמש בניו יורק. הבורסה בשנגחאי איבדה 0.5%, האנג סנג בהונג קונג ירד ב-0.3% וניקיי ננעל ביציבות. הבוקר הודיע הבנק המרכזי בסין כי יזרים 1.6 מיליארד דולר לשווקים על ידי רכישת איגרות חוב, על מנת להאציץ את קצב הצמיחה של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. החלטה זו של הבנק המרכזי מגיעה לאחר הזרמה של 19 מיליארד דולר בשבוע שעבר.

 

ביפן, לכאורה, פורסם נתון מבהיל, נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש אפריל הצביעו על ירידה של 4.4%, לעומת צפי האנליסטים לירידה של 3.2% בלבד, ולעומת עלייה של 11% בחודש הקודם. אולם, זוהי הקריאה הראשונה שפורסמה מאז נכנסה לתוקף המדרגה הראשונה בהעלאת מס הרכישה ביפן, מה שגרם לצרכנים להקדים את הקניות לחודש הקודם.

 

14:00 - אקזיט ענק לקיבוץ שדות ים. הקיבוץ מוכר 5.5 מיליון מניות של אבן קיסר(CSTE), בהיקף של 270 מיליון דולר. את המהלך מובילים בנקי ההשקעות ג'יי פי מורגן וברקליס. וכן עוד שלושה בנקי השקעות מחו"ל, מריל לינץ' בנק אוף אמריקה, יו.בי.אס וקרדיט סוויס. בעקבות המכירה, שתתבצע לציבור, יירד הקיבוץ מאחזקה של 51% ל-35% במניות החברה המצליחה.

מה דעתך על מניית פאלו אלטו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

פאלו אלטו (PANW) מזנקת ב-13% בטרום המסחר. אופנהיימר העלו המלצה לפאלו אלטו הישראלית לתשואת יתר. מחיר היעד של המניה נקבע על 80 דולר - גבוה ב-10 דולר ממחיר המניה אתמול בנעילת המסחר.

 

ניר צוק, פאלו אלטו נטוורקס ניר צוק, פאלו אלטו נטוורקס צילום: ענר גרין

 

אפל(AAPL) הודיעה רשמית אמש על רכישת חברת האודיו beats. סכום העסקה לבסוף מעט נמוך יותר ממה שדווח, ויעמוד על 3 מיליארד דולר ולא 3.2 מיליארד. זאת עדיין העסקה הגדולה ביותר בתולדותיה של יצרנית האלקטרוניקה האמריקאית. העסקה תורכב מ-2.6 מיליארד דולר במזומן ו-400 מיליון דולר במניות אפל, וצפויה לצאת לפועל עד ספטמבר הקרוב. יתכן אף ומכשיר האייפון העתידי של אפל, האייפון 6, יצא גם הוא בספטמבר ויכלול אוזניות beats.

 

חברת אבטחת המידע האמריקאית SEC דיווחה אתמול כי נמצאה פרצת אבטחה חמורה בתוכנת Nice Recording eXpress של נייס(NICE) הישראלית. כך מדווח אתר ארס טכניקה. המערכת משמשת להקלטות קוליות ונמצאת בשימוש של מספר ארגוני אכיפת חוק ברחבי העולם. נייס אישרה כי אכן נמצאו מספר בעיות בתמערכת שלה וכי רובן כבר טופלו.

 

חברת הביו רפואה הישראלית פלוריסטם(PSTI) הודיעה על גיוס מומחים בעלי שם עולמי ברפואת האורתופדיה, אשר ייעצו לחברה ויסייעו לה לבחון אינדיקציות אפשריות לפיתוח מוצרים מתאי הגזע מהשלייה בתחום זה. מטרת הפעילות הינה להאיץ את התוכנית הקלינית בתחום האורתופדיה, אחרי שבינואר השנה הודיעה החברה על תוצאות טובות בניסוי שלב 1-2 בפגיעות שרירים. בנוסף, פלוריסטם דיווחה בעבר על תוצאות טובות במחקרים פרה-קליניים לטיפול בפגיעות גידים באמצעות תאי הגזע מהשלייה.

 

טופ אימג'(TISA) הישראלית הודיעה כי יצרנית גלובלית מובילה מאירופה בתחום הדלק וחומרים הכימיים, העוסקת גם באחסון ושינוע אבקות וייצור מכונות וציוד לתעשיות מיוחדות, בחרה בפתרון eFLOW לעיבוד אוטומטי של החשבוניות וההזמנות הנכנסות מספקי הקבוצה, בעסקה בת שש ספרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x