שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אלקטרה צריכה: ירידה של 16.6% בהכנסות ל-608.5 מיליון שקל

הסיבה לשחיקה בתוצאות הרבעון הראשון: התחרות הגוברת בשוק החשמל, האטה בצריכה במשק וכן מעיתוי חג הפסח

גיל קליאן 12:5428.05.14
התחרות הגוברת בשוק החשמל, ששוחקת את המחירים והרווחיות של יבואני ומשווקי מכשירי החשמל בישראל, מתחיל להטיל צל של ממש על פעילות אלקטרה צריכה. בדוחות הרבעון הראשון של 2014 דיווחה אלקטרה צריכה על ירידה של 16.6% בהכנסות ל-608.5 מיליון שקל, שנבעה מהגברת התחרות בעיקר ברשתות החשמל, מהאטה בצריכה וכן מעיתוי חג הפסח, שחל השנה ברבעון השני לעומת שנת 2013, אז חל ברבעון הראשון.

 

הרווחיות הגולמית של החברה נשחקה מאותם גורמים, וגם משחיקה ברווחיות הפעילות הבינלאומית של החברה – אותה רכשה אלקטרה צריכה מבעלת השליטה אלקו והיתה אמורה להיות מנוע צמיחה מוביל בעסקיה. אלקטרה צריכה דיווחה על רווחיות גולמית של 26.7% מהמחזור, לעומת 28.7% ברבעון הראשון של 2013.

גרשון זלקינד, בעלי השליטה באלקטרה צריכה גרשון זלקינד, בעלי השליטה באלקטרה צריכה צילום: אלכס קולומויסקי
מה דעתך על מניית אלקטרה צריכה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אלקטרה צריכה רשמה במהלך הרבעון הכנסה חד פעמית של 7.7 מיליון שקל עקב מכירת חלק ממערך השירות של החברה לגורם חיצוני, אך הכנסה זו קוזזה עם הפרשה של 8.5 מיליון שקל לחובות מסופקים, על לקוח של החברה בחו"ל שנקלע לקשיים.

 

אלקטרה צריכה עברה ברבעון להפסד תפעולי של 10.3 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 31.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד נקי של 3.4 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 24.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x